У ЗОЕНЦ підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського фестивалю „В об’єктиві натураліста – 2020” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


У ЗОЕНЦ підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського фестивалю „В об’єктиві натураліста – 2020”

Щороку проводиться заочний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю „В об’єктиві натураліста” з метою формування в них екологічної культури засобами кіно- та фотомистецтва. В конкурсі беруть участь учні загальноосвітніх, позашкільних освітніх закладів Цьогоріч тема фестивалю – „Юннатівському руху України – 95”.

Основним завданням конкурсу є виховання в дітей любові до рідного краю, екологічне та естетичне виховання, пошук нових форм і методів формування в учнів навичок природоохоронної та просвітницької діяльності. Фестиваль проводиться у два етапи: перший – обласний (відбірковий), журі оцінює конкурсні роботи згідно з номінаціями „Кращий відеофільм”, „Кращий відеоролик”, „Кращий слайд-фільм”, „Краща фоторобота”. Найкраща робота визначається за такими критеріями: відповідність темі фестивалю, повнота її розкриття – 10 балів; власна творча неповторність – 20 балів; актуальність порушеної проблеми – 12 балів; науковий підхід до вирішення порушеної проблеми – 18 балів; пізнавальне та виховне значення роботи – 12 балів; рівень майстерності – 16 балів; якість виконаної роботи – 12 балів. Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник – 100 балів.

Нелегким завданням для журі було оцінювати подані конкурсні роботи. Всього надійшло понад 30 робіт з 6 районів: Мукачівського, Виноградівського, Великоберезнянського, Тячівського, Рахівського та Свалявського, а також до конкурсу долучилися вихованці гуртка відеостудії „Дивосвіт” Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Цікавою і інтригуючою родзинкою стали перегляди відеофільму та відеоролика, де відслідковувалася навчально-виховна та природоохоронна діяльність ЗОЕНЦ-країни юннатії. Відеороботи оживляла участь юннатів у різних екологічних акціях, де радість і щастя випромінювали дитячі погляди при посадці дерев, при дбайливому ставленні до першоцвітів та мешканців вольєрів і кутка живої природи: козульки, павичів, кроликів, птахів.

Аналізуючи надіслані роботи, компетентне журі зазначило, що не всі відповідають вимогам фестивалю. Інколи складалося враження, що учасники не читали його Положення. Крім того, автори не враховували специфіку номінацій, приміром, якщо номінація „Кращий відеофільм” або ж „Кращий відеоролик”, то такі роботи мають ґрунтуватись на відео, а не на фото. Також мало переважати оригінальне фільмування, проте найчастіше роботи складались на 90 відсотків з інтернетмереж, що недопустимо.

Щодо слайд-фільмів, то хотілося б, щоб це були не просто презентації, а цілісний озвучений слайд-продукт, змонтований із якісних фото.

За підсумками журі першість в обласному етапі Фестивалю вибороли такі роботи:

В номінації „Кращий відеофільм”:

І місце – „ЗОЕНЦ – країна юннатії”, автор Бізіля Емілія, Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, керівник Бокій Людмила Іванівна;

В номінації „Кращий слайд-фільм”:

І місце – „Чарівний світ для багатьох поколінь”, автор Сусік Максим, Виноградівська ЗОШ I-III ступенів №8, керівник Сусік Іван Іванович;

В номінації „Кращий відеоролик”:

І місце – „ЗОЕНЦ – куточок живої природи”, автор Бізіля Софія, Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, керівник Бокій Людмила Іванівна;

В номінації „Краща фоторобота”:

І місце – „Посади своє деревце”, Цубера Іван, Краснянська ЗОШ I-III ступенів, Тячівський РайЕНЦ, керівник Ферима Аліна Іванівна.

Переможці поїдуть представляти Закарпаття до міста Київ на фінальний етап всеукраїнського юнацького фестивалю „В об’єктиві натураліста – 2020”.

Колектив ЗОЕНЦ вітає переможців з досягнутими успіхами. Так тримати!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар