До Всесвітнього дня водних ресурсів проведено екологічний квест для відпочивальників “Едельвейсу” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


До Всесвітнього дня водних ресурсів проведено екологічний квест для відпочивальників “Едельвейсу”

Вода – це наш найцінніший природний ресурс.

Пан Гі-Мун

22 березня – Всесвітній День води. Це унікальна можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства. Цей день присвячений охороні малих річок, як головному джерелу питної води в Україні.

Прісна вода є найбільш цінним елементом життя на Землі. Вона вкрай необхідна для задоволення елементарних потреб людини, охорони здоров’я, виробництва продуктів харчування, вироблення електроенергії і , звичайно ж, для підтримки різноманітних екосистем на планеті.

Сьогодні, більш ніж будь-коли, нам необхідно співпрацювати, щоб розумно використовувати воду. Населення планети збільшується та споживає все більше прісної води, проте в багатьох регіонах світу через зміну клімату доступ до води стає обмеженішим. По мірі того, як льодовики відступають, передбачити кількість атмосферних опадів стає все складніше, а повені і засухи набувають все більш критичного характеру. Вкрай важливо розпоряджатися водними ресурсами раціонально, збалансовано задовольняючи різні життєві потреби.

Відділом екології та природоохоронної роботи проведено масово-виховний захід для відпочиваючих „Едельвейсу”, що в селі Домбоки Мукачівського району. Захід проходив з метою усвідомлення вагомого внеску кожної індивідуально дитини щодо економії води, очищення берегів річок від сміття та знання основних правил: якість води визначає не тільки стан здоров’я людини, а й тривалість її життя; все, що відбувається в повітрі та на землі, впливає на якість води; вода – це основа і місце життя для всіх; чиста вода – це здоров’я нації.

В. о. завідувачки відділу екології та природоохоронної роботи Мирослава Копча свою мультимедійну презентацію розділила на дві взаємопов`язані теми: “Без води немає життя” та “Малі річки Закарпаття та їх охорона”. Чому ж необхідно охороняти малі річки? Це необхідно робити тому, що їхній стан є індикатором станів всієї річкової мережі кожної країни. Тому так важливо здійснювати спеціальні комплексні заходи для захисту малих річок від зменшення водності, забруднення та пересихання й спрямовувати їх на ліквідацію негативного впливу антропогенних чинників. Аналізуючи проблеми малих річок виступаюча наголосила, що вони чутливо реагують на вирубку лісів, розорювання берегів, на випас худоби і птиці у прибережних смугах. Також згубно діють на річки і пестициди, і добрива, що часто безперешкодно змиваються у водні потоки з полів, і різні забруднюючі речовини, що потрапляють у річки з комунальними стоками разом зі стоками промислових виробництв та тваринницьких комплексів.

Жваво і весело, граючись, діти виконували завдання квесту на тему збереження води з цікавими і повчальними зупинками, де закріплювали свої знання. Кожна команда отримала грамоти за I, II, III місця.

Отож, за допомогою гри-квесту, діти не лише змістовно провели свій час відпочинку в таборі, а й дізнались багато цікавого про водні ресурси нашого краю та про неоціненне значення малих річок для існування життя на планеті.

Бережіть ВОДУ та захищайте Малі Річки!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар