Замість зрубаної ялинки – новорічна композиція! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Замість зрубаної ялинки – новорічна композиція!

21 грудня у відділі екології та природоохоронної роботи пройшов майстер- клас з виготовлення новорічної композиції. У майстер-класі взяли участь вихованці гуртків „Юні охоронці природи” та „Юні квітникарі” разом з керівницями Оксаною Стрічко та Анастасією Спащук.

Для своїх святкових виробів юннати використовували різнокольорові кульки, дощик, блискітки та свічки. Зеленою окрасою композицій стали і гілочки з ялини, які вихованці підібрали зламаними після вітру в учнівському дендропарку екоцентру. Так юні охоронці природи хотіли показати, що святковий настрій можна створити без зрубаної ялинки. А пошкодженим хвойним гілочкам дали друге життя.

Проводячи майстер-клас, педагоги відділу переслідували єдину мету: вчили дітей дбати про природу та розвивали бережливе ставлення до вічнозеленої красуні.

Новорічні композиції вийшли напрочуд гарними, оригінальними та неповторними. Воно й не дивно, оскільки виготовлені власними руками і з неабиякою дитячою фантазією та уявою. Виготовленими композиціями юннати прикрасять свої домівки до новорічно-різдвяних свят.

Гарно попрацювавши, діти дали трохи відпочити своїм рукам і перейшли до мозкового штурму. Для поповнення знань про зелені насадження, які мають величезне значення не тільки для людини, а й для планети загалом, керівниця гуртків Оксана Стрічко заздалегідь підготувала творчі завдання. Наприклад, граючись в „Анаграму”, діти називали зашифровані хвойні дерева та закінчували прислів’я про ялинку. В „Добавлянці” – в риму додавали слова і завершували розповідати вірш.

Майстер-клас пройшов цікаво і захоплююче, а головне, що він залишив у дитячих душах любов до природи і розуміння того, що прикрашати оселі та створювати новорічне свято можна без зрубаної ялинки. Так ми збережемо ліси, а отже і чисте повітря в нашому краї.

Пам’ятаймо: ялинку треба берегти живою!

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар