Педагоги-позашкільники Черкащини поділились сучасними інноваціями в освітньому процесі | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Педагоги-позашкільники Черкащини поділились сучасними інноваціями в освітньому процесі

16 квітня 2021 року на базі комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» (директор – Людмила Давиденко) у режимі відеоконференції (GoogleMeet) відбувся онлайн-семінар за темою «Сучасні інновації в роботі закладів позашкільної освіти».

У роботі онлайн-семінару взяли участь 60 педагогічних працівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти області: методисти, вчителі, керівники гуртків.

Про інновації в основі організації позашкільної роботи біологічного напряму розповіла Оксана Осадча, вчитель біології Драбівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С. В. Васильченка – гімназія», за сумісництвом – керівник гуртка «Юний фенолог» комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради». Вона зазначила, що розроблення науково-методичних та творчих навчальних проєктів забезпечують підвищення креативної спрямованості позашкільного навчально-виховного середовища. Ключові компетентності, яких повинні набути вихованці в закладі позашкільної освіти, це – екологічна грамотність, сприйняття природи як цілісної системи, готовність обговорювати питання, які пов’язані із збереженням навколишнього середовища, відповідальне ставлення до власного здоров’я.

Наразі, в процесі позакласної роботи з учнями, розроблено творчий навчальний проєкт «Сад пахощів», який передбачає створення в школі рослинного комплексу з величезною видовою біорізноманітністю, а також участь гуртківців у різноманітних фенологічних конкурсах, започаткованих Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді. На заняттях, які проводить дуже талановитий, досвідчений керівник гуртка, учням завжди цікаво і є чому повчитися. Вихованці гуртка «Юний фенолог» – неодноразові переможці обласного та всеукраїнського етапів Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник», Всеукраїнської трудової акції «Турбота молоді тобі, Україно», учасники Всеукраїнської заочної природничої школи.

Лариса Канюка, керівник гуртка «Юний еколог» Центру роботи з обдарованими дітьми представила організацію екологічної позашкільної роботи з учнями і розказала присутнім про методику монтажу та створення відеопрезентацій, зокрема про роботу в програмі Movavi Video. Навесні вихованці гуртка долучились до організації та проведення екофестивалю «Приберемо прибережну зону». У цьому заході взяли участь не лише учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти, а й доросле населення. А завдяки спонсорам 12 найактивніших учасників фестивалю отримали грошові винагороди в розмірі 3600 гривень.

Світлана Перемот, заступник директора комунального закладу «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості учнівської молоді» висвітлила роботу в нових учнівських творчих об’єднаннях художньо-естетичного та еколого-натуралістичного спрямування, які працюють по авторських програмах: народознавчій студії «Спадок», гуртках «Художня кераміка», «Гільйошування», «Полімерна глина», «Юні городники», «Юні фотонатуралісти». Світлана Миколаївна презентувала дослідницьку роботу, яка проводиться у відділі закритого ґрунту із екзотичними для нашого краю рослинами – гуавою, інжиром, гранатом, бананом. Еколого-натуралістичний відділ закладу в 2020 році брав участь в обласному конкурсі «ЕКО Україна» з проєктом «Зелений клас». Зараз у закладі створено справжній зелений оазис для занять з вихованцями на свіжому повітрі.

Лідія Курінська, директор Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді поділилась досвідом про особливості роботи закладу позашкільної освіти в умовах карантину, про інноваційні технології навчання і виховання. Інновації в роботі закладу позашкільної освіти – створення екологічного театру тіней «Ілюзія світла». Вистави театр показує як для вихованців закладу, так і для широкого кола глядачів в соціальних мережах онлайн.

На завершення семінару працівники Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка – завідуюча відділом читальних залів Катерина Вербівська та завідуюча відділом мистецтв Марина Чеперис – презентували онлайн виставки творчих робіт митців Черкащини: художників, письменників, майстрів народної вишивки.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet