Юннати комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів» 20 квітня 2021 року долучилися до Всеукраїнської акції «І проросте пагіння з минулого у майбуття», приуроченої до 150-річчя з дня народження Лесі Українки, за ініціативи співзасновника журналу-каталогу «СонцеСад» Остапа Михаця, кореспондентки журналу Олени Берізкіної. На Чернігівщині ініціатором акції стала Світлана Потоцька, голова Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи. Юннати комунального закладу висадили у плодово-ягідному відділі навчально-дослідної земельної ділянки саджанець, зі щепи старої груші з саду родини Косачів у селі Коляжному на Волині.
Ідею акції «І проросте пагіння з минулого у майбуття» є збереження і популяризації пам’яті літературної спадщини родини Косачів та продовження життя груші, що росте у садибі-музеї, плодами якої ласувала Леся Українка. Лесина Груша, належить до літніх сортів, росте, буйно цвіте та плодоносить у саду до сьогодні! Але час невблаганний, тому Остап Михась, засновник та редактор журналу «СонцеСад» дав дереву друге життя. Два роки тому він нарізав зі старої груші живців та прищепив їх на молоді рослини. Частину саджанців висадили на території музею Лесі Українки, а 120 деревець відправили у місця пов’язані із життям і творчістю видатної письменниці та її родини. А так, як батько Лесі Українки народився в Чернігівській губернії і навчався в Чернігівській чоловічій гімназії наша область отримала 9 саджанців «Лесиної груші».
Жоден українець не може стояти осторонь і не цікавитися життям видатної поетеси України. Завдяки цій акції сучасні українці продовжують життя Лесиної груші, розповсюджують всією Україною. Акція змушує молодь та старше покоління ще раз звернутися до творчого спадку видатної українки.