Юннатівський екоквест до Дня довкілля | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннатівський екоквест до Дня довкілля

16 квітня з юннатами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді було проведено масово-виховний захід, присвячений Всеукраїнському дню довкілля. Завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи М. М. Копча розповіла про історію цього свята, яка розпочалася з 1999 року, згідно з  Указом Президента України “Про День довкілля” від 06 серпня 1998 року № 855/98 на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією “Дерево–Життя” та іншими громадськими ініціативами.

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає низка чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря; від убитого заради бивнів слона десь у Центральній Африці, до екологічно невиправдано, надмірно вирубаних декількох гектарів лісу, в тому числі й у Закарпатті.

Мирослава Копча наголосила, що згаданий екологічний захід проводиться з метою поповнення знань учнівської молоді з природничих дисциплін, а також виховання в підростаючого покоління бережливого ставлення до навколишнього природного середовища.

Директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич у своєму зверненні до юннатів сказав: ”Хочеться, щоб ви уважно прослухали всю інформацію, яку підготували для вас наші педагоги, щоб поділилися почутим і побаченим зі своїми батьками, братиками, сестричками, друзями в школі і, щоб не залежно від того, як складуться ваші долі у дорослому житті, ви завжди були природолюбами і, головне активними природоохоронцями, вивчали, досліджували, і в міру своїх можливостей примножували природні багатства нашого краю”.

Після мультимедійної презентації, юннати приступили до цікавих завдань квесту: “Дай правильну відповідь” – все про сміття, “Анаграма” – охорона природи, “Відгадай загадки” – відходи, “Впізнай рослину за листком”, “Відшукай квітку і плід”, “Лікарські рослини Червоної книги”. Змагаючись, школярі давали відповіді на питання, шукали шляхи вирішення екологічних проблем.

Підсумковим завданням було намалювати екоплакат “Я на захисті природи” та коротко представити свої малюнки. Намальовані екоплакати розкрили всі знання і фантазію природолюбів. Хтось захищав ліси від вирубування, хтось закликав, відпочиваючи на природі, не залишати після себе сміття.

Щороку до Дня довкілля та Всесвітнього дня Землі (22 квітня), педагоги з юннатами організовують благоустрій території закладу, очищають береги річки Уж та саджають дерева. Цьогоріч, зокрема, долучились до акції “Озеленення планети” та конкурсу малюнка “Посади дерево”.

Пам’ятаймо, що чисте довкілля – це наше май­бутнє!

Мирослава Копча, завідувачка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар