Карантин не завада добрим справам (з досвіду роботи еколого-натуралістичного гуртка Миколаївського ОЕНЦУМ при Михайло-Ларинському ЗЗСО) | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Карантин не завада добрим справам (з досвіду роботи еколого-натуралістичного гуртка Миколаївського ОЕНЦУМ при Михайло-Ларинському ЗЗСО)

Незважаючи на епідеміологічну ситуацію, весна прийшла на Південь України як завжди. Зазеленіли і прокинулись від сну рослини; тварини готуються до весняних залицянь і будування житла; прилітають з вирію птахи. І ми всі відчуваємо – прийшла пора активних екскурсій на свіжому повітрі!

Тому вихованці об’єднання «Екос» Миколаївського Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді при Михайло-Ларинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Воскресенської селищної ради, після дистанційних занять перед екраном комп’ютера, з великою радістю і інтересом до пізнання нового збираються, і під керівництвом Тлустої Любові Миколаївни прямують під час гурткових занять на природу, відкриті степові простори – на екскурсію. Адже скільки цікавого навкруги!

Походи по екологічній стежині, вздовж лівого берега річки Інгул, розчистка та дослідження джерел, «живого» спілкування «офлайн» з однолітками, однодумцями, якого так бракує під час карантину і дистанційного навчання!

Спостереження за птахами і тваринами, фотографування і картування видів флори і фауни, замальовки, нові, придумані під час екскурсій вірші, розповіді, казки, ігри на свіжому повітрі.

Цього року, як завжди, всі вихованці активно долучилися до місячника «Збережемо первоцвіти!» та акцій «Розчисти джерело», «День зустрічі птахів».

Керівник гуртка, Тлуста Л.М. проводила заняття під відкритим небом, які були присвячені збереженню первоцвітів, птахам, дослідженню та розчистці джерел по екологічній стежці.

Вихованці мали можливість спостерігати за особливостями первоцвітів, їх біологією та екологічними зв’язками безпосередньо у природі.

Побачити вживу брандушку, тюльпан бузький, півники понтичні, пшінку, гіацинти, 4 види фіалок, 3 види цибульки; першу ластівку або шпака, одуда або щиглика – це не те, що просто розглядати їх зображення в книзі або відео на екрані. Емоційний зв’язок дитини з природою, оточуючою красою має велике, безцінне значення для екологічного виховання майбутнього нації.

Коли ти бачиш таку тендітність і незахищеність первоцвітів то більше не захочеться їх ні викопати, ні зірвати. Тим паче, вітчизняні і закордонні селекціонери зробили все для того, щоб людина біля дому мала можливість посадити і вирощувати для естетичної насолоди най різноманітними сортами красиво квітучих видів рослин, які і більш ефектно виглядають і довше цвітуть. А красу природи – зоставимо природі, – так наголошувала керівник гуртка при зверненні до вихованців. Діти створили листівки на захист первоцвітів та розклеїли їх по селу. Місяць кропіткої роботи по дослідженню первоцвітів та агітаційної роботи щодо їх збереження підійшов до кінця. Але робота юних природознавців не закінчується. Все тільки починається.

Інна Попова, заступник директора з навчально-методичної роботи

Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Миколаївської обласної ради

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet