Юннати взяли участь у яскравому обласному фестивалі „Воскресни, писанко!” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Юннати взяли участь у яскравому обласному фестивалі „Воскресни, писанко!”

Писанка – це неповторне багатство, яке треба берегти як безцінний скарб і пишатися ним перед усім світом.

Олександр Довженко

Незабаром  велике свято Воскресіння Господнє. Відтак з давніх-давен до Великодня люди розмальовують писанки і дарують їх один одному.

Старі люди кажуть: „Доки люди писатимуть писанки, доти у світі існуватиме любов”. І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка – це окремий малесенький світ. Хто б міг подумати, але цій традиції тисячі років.

Так і юннати разом з педагогами ЗОЕНЦ продовжують традиції наших предків, активно готуються до Великодня, виготовляючи свої креативні писаночки та святкові пасхальні композиції.

Традиційно до Великодня вже сьомий рік поспіль на площі Народній в Ужгороді одним із наймасовіших свят стало проведення обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”. Метою якого є відродження, збереження українських народних традицій з виготовлення писанок та інших великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва.

Вихованці ЗОЕНЦ також долучилися до створення писанкового містечка. Цьогоріч прикрасили своє деревце декоративними ягодами калини, оскільки вона є символом України, справжнім деревом українського роду. На гілочках юннатівської калини красуються писанки, виготовлені гуртківцями в різних техніках, зокрема, дряпанка, мальованка, мотанка, зернівка, квілінг, прикрашені бісером, виліплені з глини та розписані воском. Всього 115 експонатів. Особливістю експозиції є те, що вона  мерехтить яскравими вогниками вночі. Також юннати виготовили велике дерев’яне яйце, тин, які прикрашені головними атрибутами Великодня та оформили пасхальну фотозону.

Щиро вдячні всім юннатам та педагогам екоцентру, які долучились до цього фестивалю-конкурсу, проявили фантазію, поділилися своєю майстерністю і створили гарний настрій в переддень свят.

Тож, святкуючи Ве­ликдень, ми бережемо  наші звичаї і збагачуємось духовно, оскільки  в них  душа народу. Адже, шанувати звичаї свого народу – це значить бути справжнім патріотом своєї країни.

Оксана Кремінь,
завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар