Юннати взяли участь у яскравому обласному фестивалі „Воскресни, писанко!” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юннати взяли участь у яскравому обласному фестивалі „Воскресни, писанко!”

Писанка – це неповторне багатство, яке треба берегти як безцінний скарб і пишатися ним перед усім світом.

Олександр Довженко

Незабаром  велике свято Воскресіння Господнє. Відтак з давніх-давен до Великодня люди розмальовують писанки і дарують їх один одному.

Старі люди кажуть: „Доки люди писатимуть писанки, доти у світі існуватиме любов”. І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії та уяви. Кожна писанка – це окремий малесенький світ. Хто б міг подумати, але цій традиції тисячі років.

Так і юннати разом з педагогами ЗОЕНЦ продовжують традиції наших предків, активно готуються до Великодня, виготовляючи свої креативні писаночки та святкові пасхальні композиції.

Традиційно до Великодня вже сьомий рік поспіль на площі Народній в Ужгороді одним із наймасовіших свят стало проведення обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”. Метою якого є відродження, збереження українських народних традицій з виготовлення писанок та інших великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва.

Вихованці ЗОЕНЦ також долучилися до створення писанкового містечка. Цьогоріч прикрасили своє деревце декоративними ягодами калини, оскільки вона є символом України, справжнім деревом українського роду. На гілочках юннатівської калини красуються писанки, виготовлені гуртківцями в різних техніках, зокрема, дряпанка, мальованка, мотанка, зернівка, квілінг, прикрашені бісером, виліплені з глини та розписані воском. Всього 115 експонатів. Особливістю експозиції є те, що вона  мерехтить яскравими вогниками вночі. Також юннати виготовили велике дерев’яне яйце, тин, які прикрашені головними атрибутами Великодня та оформили пасхальну фотозону.

Щиро вдячні всім юннатам та педагогам екоцентру, які долучились до цього фестивалю-конкурсу, проявили фантазію, поділилися своєю майстерністю і створили гарний настрій в переддень свят.

Тож, святкуючи Ве­ликдень, ми бережемо  наші звичаї і збагачуємось духовно, оскільки  в них  душа народу. Адже, шанувати звичаї свого народу – це значить бути справжнім патріотом своєї країни.

Оксана Кремінь,
завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар