Це одна з багатьох цікавих історій із життя-буття колективу Миколаївського ОЕНЦУМ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Це одна з багатьох цікавих історій із життя-буття колективу Миколаївського ОЕНЦУМ

Хочеться сьогодні розповісти про роботу, діяльність та життя двох чудових педагогів, прекрасних «психологів дитячих душ» – Чудіну Людмилу Володимирівну та Чудіну Інгу Миколаївну. Вони вибрали нелегку долю – працювати з «особливими» дітками, з дітьми, батьки яких позбавлені прав доглядати за ними. Діти, які позбавлені батьківської любові, сімейного комфорту і затишку. Діти, які не знають, що таке батьківська любов без наркотиків, алкоголю, жорстокості… Діти з пораненою душею і розбитим серцем.

Ось з такими дітками у Миколаївській ЗОШ інтернаті № 3 вже багато років працює Людмила Володимирівна і 6 років її напарницею та ученицею є Інга Миколаївна.

На заняттях гуртків «Юні природознавці», «Художня обробка соломки і прикладний декор», «Флористика і прикладний декор» вони вчать не тільки працювати руками, любити природу, естетичному смаку та дослідництву…вони вчать довірі, відданості, відповідальності, любові до ближнього, Добру, Справедливості. Вони навчають відповідати любов’ю на любов і піклування.

На заняттях гуртків вони і вчителі, і мами, і вихователі, і мудрі порадники у життєвих ситуаціях. Перше кохання, образи, жорстокість з боку однолітків, непорозуміння, стосунки – все це проходить від вихованців через серця і душі Людмили Володимирівни і Інги Миколаївни.

Їх роботу не можна переоцінити. Працювати з дітьми, вчити їх радіти життю і бачити красу навколишнього світу – це найголовніше для таких керівників гуртків.

А які прекрасні флористичні роботи, картини з соломки створюють діти під їх керівництвом! Людмила Володимирівна і Інга Миколаївна – справжні майстри свого діла. За всі роки своєї праці вони створили справжній сімейний, міцний, творчий тандем і згуртували біля себе діток, які прагнуть бачити красу і любити навколишній світ.

Інна Попова, заступник директора з навчально-методичної роботи

Обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Миколаївської обласної ради

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар