Проведено Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 05 - 07 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 12 - 14 жовтня 2021 року Всеукраїнський дитячий фестиваль "Україна - сад" (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінал Всеукраїнського екологічного хакатону для учнівської молоді «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (м.Хмельницький) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об'єднань (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти (очно) *** 19 - 21 жовтня 2021 року Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів «Виставковий павільйон НЕНЦ»(очно) *** 25 - 29 жовтня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (очно)


Проведено Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців

Це справді було незабутньо! З 29 червня по 02 липня ц.р. у Національному еколого-натуралістичному центрі відбувся Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців. У Зльоті взяли участь учні з 22 областей та м. Києва із числа переможців всеукраїнських конкурсів агробіологічного напряму позашкільної освіти.

У рамках Зльоту були проведені профорієнтаційні заходи: науково-практична конференція, екскурсії до Національного університету біоресурсів і природокористування України, дослідницького господарства та лабораторії Компанії «Сингента», профільні майстер-класи, екскурсії по місту Києву та в Національному еколого-натуралістичному центрі.

Двадцять дев’ятого червня відбулась науково-практична конференція юних дослідників-природознавців, де діти з різних куточків України порушували та обговорювали нагальні проблемні питання з екогології та сільського господарства України, презентували наукові роботи та проєкти своїх закладів освіти. Заслуховувалися роботи з садівництва, рослинництва, овочівництва та ін. Журі конференції очолили викладачі Національного університету біоресурсів і природокористування України: доктор біологічних наук, професор Костенко Світлана Олексіївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Литвиненко Тамара Валентинівна, кандидат сільськогосподарських наук Свириденко Наталія Петрівна.

Тридцятого червня діти відвідали Національний університет біоресурсів і природокористування України. В актовій залі університету перед учасниками Зльоту з вітальним словом виступили Кваша Дмитро Іванович, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор; Пінчук Микола Олександрович, координатор Зльоту, завідувач відділу аграрних досліджень та рослинництва НЕНЦ; Тонха Оксана Леонідівна, декан агробіолоічного факультету, доктор сільськогосподарських наук, професор. Після чого дітей запросили відвідати науково-практичні об’єкти університету, а саме: Музей ґрунтів, плодово-овочевий сад, лабораторію точного землеробства AgriLab, унікальний ботанічний сад, стайні, лабораторію агрохімії та ґрунтознавства, колекційний розсадник польових культур, сучасно обладнану лабораторію моніторингу якості ґрунтів.

Одним із найяскравіших вражень для дітей стали екскурсії до лабораторії Компанії «Сингента» в м. Біла Церква. Спеціаліст лабораторії Білоцерківського діагностичного центру Долгальова Юлія розповіла про напрями роботи компанії «Сингента» і програму технічної підтримки «АгроГід». Відвідувачі мали змогу дізнатися про важливість фітопатологічної діагностики посівного матеріалу, моніторинг шкідників та збудників інфекцій у період вегетації рослин й аналіз якісних показників зібраного врожаю.

На дослідницькій станції Компанії «Сингента» школярі детально ознайомилися з усіма етапами закладання та проведення польових дослідів відповідно до сучасних методик. Учні побували на дослідницьких полях, ознайомилися з великою кількістю зразків гібридів сільськогосподарських культур. Також юні дослідники ознайомились із сучасною сільськогосподарською технікою, технологією та приладами для протруєння насіння, із сучасними засобами для внесення пестицидів, а також оглянули поля з викорстанням дрона.

Загалом учасники Зльоту від поїздки до Компанії «Сингента» залишились задоволеними і повернулися до центру з позитивними емоціями  та новими знаннями.

Другого липня відбулося урочисте закриття та нагородження учасників Всеукраїнського зльоту юних дослідників-природознавців.

У цьому освітньому заході особливо ефективною стала співпраця аграрного бізнесу, закладів позашкільної та вищої освіти, які забезпечили необхідні умови для проведення навчального процесу. Також на високому науково-методичному рівні була проведена профорієнтаційна робота та відповідна допрофесійна підготовка майбутніх фахівців аграрної галузі.

Дякуємо учасникам і всім, хто брав участь у проведенні Зльоту! До нових зустрічей!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар