Проведено Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Проведено Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців

Це справді було незабутньо! З 29 червня по 02 липня ц.р. у Національному еколого-натуралістичному центрі відбувся Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців. У Зльоті взяли участь учні з 22 областей та м. Києва із числа переможців всеукраїнських конкурсів агробіологічного напряму позашкільної освіти.

У рамках Зльоту були проведені профорієнтаційні заходи: науково-практична конференція, екскурсії до Національного університету біоресурсів і природокористування України, дослідницького господарства та лабораторії Компанії «Сингента», профільні майстер-класи, екскурсії по місту Києву та в Національному еколого-натуралістичному центрі.

Двадцять дев’ятого червня відбулась науково-практична конференція юних дослідників-природознавців, де діти з різних куточків України порушували та обговорювали нагальні проблемні питання з екогології та сільського господарства України, презентували наукові роботи та проєкти своїх закладів освіти. Заслуховувалися роботи з садівництва, рослинництва, овочівництва та ін. Журі конференції очолили викладачі Національного університету біоресурсів і природокористування України: доктор біологічних наук, професор Костенко Світлана Олексіївна, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Литвиненко Тамара Валентинівна, кандидат сільськогосподарських наук Свириденко Наталія Петрівна.

Тридцятого червня діти відвідали Національний університет біоресурсів і природокористування України. В актовій залі університету перед учасниками Зльоту з вітальним словом виступили Кваша Дмитро Іванович, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор економічних наук, професор; Пінчук Микола Олександрович, координатор Зльоту, завідувач відділу аграрних досліджень та рослинництва НЕНЦ; Тонха Оксана Леонідівна, декан агробіолоічного факультету, доктор сільськогосподарських наук, професор. Після чого дітей запросили відвідати науково-практичні об’єкти університету, а саме: Музей ґрунтів, плодово-овочевий сад, лабораторію точного землеробства AgriLab, унікальний ботанічний сад, стайні, лабораторію агрохімії та ґрунтознавства, колекційний розсадник польових культур, сучасно обладнану лабораторію моніторингу якості ґрунтів.

Одним із найяскравіших вражень для дітей стали екскурсії до лабораторії Компанії «Сингента» в м. Біла Церква. Спеціаліст лабораторії Білоцерківського діагностичного центру Долгальова Юлія розповіла про напрями роботи компанії «Сингента» і програму технічної підтримки «АгроГід». Відвідувачі мали змогу дізнатися про важливість фітопатологічної діагностики посівного матеріалу, моніторинг шкідників та збудників інфекцій у період вегетації рослин й аналіз якісних показників зібраного врожаю.

На дослідницькій станції Компанії «Сингента» школярі детально ознайомилися з усіма етапами закладання та проведення польових дослідів відповідно до сучасних методик. Учні побували на дослідницьких полях, ознайомилися з великою кількістю зразків гібридів сільськогосподарських культур. Також юні дослідники ознайомились із сучасною сільськогосподарською технікою, технологією та приладами для протруєння насіння, із сучасними засобами для внесення пестицидів, а також оглянули поля з викорстанням дрона.

Загалом учасники Зльоту від поїздки до Компанії «Сингента» залишились задоволеними і повернулися до центру з позитивними емоціями  та новими знаннями.

Другого липня відбулося урочисте закриття та нагородження учасників Всеукраїнського зльоту юних дослідників-природознавців.

У цьому освітньому заході особливо ефективною стала співпраця аграрного бізнесу, закладів позашкільної та вищої освіти, які забезпечили необхідні умови для проведення навчального процесу. Також на високому науково-методичному рівні була проведена профорієнтаційна робота та відповідна допрофесійна підготовка майбутніх фахівців аграрної галузі.

Дякуємо учасникам і всім, хто брав участь у проведенні Зльоту! До нових зустрічей!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар