На Дніпропетровщині проведено заходи, присвячені Дню Соборності України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На Дніпропетровщині проведено заходи, присвячені Дню Соборності України

Напередодні річниці Дня Соборності (22 січня 1919 року) на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”, директор Педан Ю. Ф.) проводились бесіди в гуртках з вихованцями, присвячені цій даті, оформлено стенди та невеличкі інформаційні куточки в кабінетах, а 24 січня 2022 року проведено виховний захід “Одна єдина Соборна Україна”, присвячений Дню Соборності України. В заході брали участь вихованці гуртка “Флористика” (керівник гуртка Лапіна О. П.), учні комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 76” Дніпровської міської ради (директор Г. О. Сазанська).

Метою заходу було ознайомлення юннатів з історичними подіями народження Соборної України, донесення до дітей поняття про Соборність та злуку, виховання у вихованців громадських якостей особистості: патріотизм, самосвідомість, національна само ідентифікація; виховання любові до Батьківщини, українського народу, державної мови, розуміння того, що від сумлінної праці й навчання кожного, від усвідомлення себе часткою українського народу залежить майбутнє та сучасне нашої держави.

На початку заходу діти об’єднали слова “УКРАЇНА”, “ОДНА” ,“СОБОРНА”, “ЄДИНА”, щоб дізнатись тему заходу, та зосередитись на даній темі. Потім поговорили про державні та народні символи, закріпивши знання переглядом цікавого патріотичного фільму “Державні та народні символи України – Твоя країна – Україна” (можна ознайомитись з фільмом за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=JY6GI41q_bo). В ході заходу юннати ознайомились з виставкою, присвяченою Дню Соборності України, дізналися про історію цієї сторінки історії нашої держави, переглянули зворушливе відео “22 січня – День Соборності України”, автором якого є Волкович Анна (відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=gj8KnjXMPsk).

Щоб глибше зрозуміти термін “соборність” учням було запропоновано скласти пазли “Мапа України”, попередньо переглянувши карту на стіні.

Наприкінці юннати зробили “ланцюг єдності”, отримавши кожен декілька жовто-блакитних стрічок з назвами всіх областей України, і скріпивши їх воєдино. На зворотній стороні вихованці написали свої найкращі побажання нашій Батьківщині, серед яких були дуже вагомі: “Миру”, “Стабільності”, “Щоб не було інфляції”, дуже актуальні на сьогодні, і навіть занадто серйозні, як для віку дітей, які брали участь у заході (9-11 років).

Захід відбувся в оптимістично-патріотичному настрої. Діти з захопленням слухали інформацію про події сторічної давнини та осмислювали значення возз’єднання України, яке, на жаль, актуально і зараз.

Кожен зрозумів, що обов’язок кожного громадянина – берегти і зміцнювати рідну державу, ніколи не забувати про сумний досвід минулого, з оптимізмом дивитись у майбутнє. Саме від нашої активної громадянської позиції залежить майбутнє України, єднаймося і будьмо єдині у нашому прагненні до кращого майбутнього нашої держави.

Заступник директора КЗО “ОЕНЦДУМ” Галина КРИКУН, керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Ольга ЛАПІНА

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • ngopibet
  • imbaslot