Юннати відзначають День Соборності України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Юннати відзначають День Соборності України

Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.

Олександр Олесь

 
Відомо, що упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічно українці мріяли про об’єднання всіх частин України в межах однієї держави. І вже 22 січня 1919 року мрія українців здійснилася. В результаті підписано договір, за яким роз’єднані землі України об’єднали, щоб зміцнити й розбудовувати власну державу.

22 січня 1990 року в Україні відбулася одна з найбільших масових акцій – „живий ланцюг”, як символ єдності східних і західних земель України. Вона приурочувалась 71-й річниці Акту Злуки. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Івано-Франківська через Львів до Києва. Акція засвідчила, що українці подолали страх перед комуністичним режимом і готові протистояти тоталітаризму.

З нагоди державного свята Дня Соборності України та з метою виховання у гуртківців почуття патріотизму й гордості за свою державу в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведені тематичні заходи.

Методисткою відділу організаційно-масової роботи Мирославою Вайдич розроблена методична рекомендація „День Соборності України”.

Керівниками гуртків ЗОЕНЦ та керівниками гуртків територіальних громад Хустського району проведено години спілкування національно-патріотичного спрямування за темами: „Єднання заради Незалежності”, „На шляху до Соборності України”, вікторину „Як я знаю Україну?”, також діти розв’язували кросворд „Соборність”.

Керівники гуртків, які працюють на базі дошкільних навчальних закладів міста Ужгород, розповідали малятам про історію виникнення свята, продемонстрували українські державні символи, пограли в народні ігри та розфарбовували патріотичні розмальовки.

Лідери юннатівського активу до святкування державного свята підійшли креативно і творчо, виготовивши стінгазету під назвою „Українці, єднаймося!”. На стіннівці зображена українка, а на її символічних кольорових стрічках – великі міста нашої держави, а це нагадування про те, що сила України – в єдності земель. Готову роботу розміщено на стенді закладу для загального огляду.

Заходи, проведені цього тижня, подарували юннатам розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Оксана КРЕМІНЬ, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар