Екскурсія до зоологічного музею | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Екскурсія до зоологічного музею

3 лютого 2016 року була проведена екскурсія до зоологічного музею Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара для юннатів гуртка „Птахівництво” комунального закладу освіти „,Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Ю.Ф.Педан, далі – КЗО „ДОЕНЦДУМ”, учнів 8-А класу комунального закладу освіти „Навчально-виховний комплекс № 66 „Гімназія – початкова школа – дошкільний навчальний заклад” Дніпропетровської міської ради.

Юннати відвідали зоологічний музей з метою ознайомлення з представниками тваринного світу, які мешкають в різних умовах середовища, на різних материках Земної кулі. В зоологічному музеї представлені для огляду тварини, знайомство з якими можливе лише в музеях та зоопарках і які практично зникли з лона дикої природи. Це види Червоної книги. В музеї виставлено для огляду 165 видів тварин, в тому числі із Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи – 56 видів, Червоної книги України – 76 видів, Червоних списків Дніпропетровської області – 57 видів. Їх загальна кількість складає 465 одиниць збереження.

Екскурсія розпочалась з ознайомлення з вимерлими та існуючими видами риб – мешканцями річки Дніпро, Чорного та Азовського морів 16fgzoomus01Побачили найбільшого птаха степів – дрохву, яка нагадує невеликого страуса. Але, на відміну від нього, дрохва чудово літає. Вона віддає перевагу пересуванню по землі, навіть у разі небезпеки, намагається спочатку втекти, розвиваючи при цьому досить високу швидкість. Літає вона, поволі змахуючи крилами. Юннати побачили різні види пінгвінів, полярних крячок, альбатроса, морського котика. Особливо їх вразила щелепа косатки та китобійна установка, яка була подарована музею китобійною флотилією.

Юннати зацікавились будовою кротячої нори та почули цікаву розповідь про поведінку крота та його надзвичайну користь для родючості ґрунтів 16fgzoomus04 Також, діти побачили ведмедів, вовків, диких кабанів, тигрів та левів, колекції метеликів та жуків, молюсків та інших представників тваринного світу 16fgzoomus06

Вразив юннатів бивень мамонта, довжина якого загалом складала більше 4 метрів,а вага біля 100 кг,а також невелика частина зуба вимерлого гіганту. Гуртківці узнали багато цікавого про життя цих тварин Наприклад, те, що у мамонтів було всього чотири зуба, кожен на протязі життя змінювався 5 разів. В день мамонт поїдав 200-300 кг рослинності, йому доводилося їсти по 18-20 годин на добу.

Екскурсія до зоологічного музею розширила світогляд дітей про тваринний світ та спонукала їх замислитись про необхідність бережливого ставлення до природи , важливість збереження тварин 16fgzoomus08

 

Підготувала:
керівник гуртка „Птахівництво”
КЗО „ДОЕНЦДУМ”
Шпітько Надія Сергіївна

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар