Болгарія. Будні переселенців з України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Болгарія. Будні переселенців з України

Українці зараз розкидані по всьому світу волею долі. Можна зустріти СВОЇХ в Польщі, Німеччині, Болгарії, Молдові, Румунії, Великобританії та ще багатьох країнах Європи і не тільки.

В Болгарії, в невеличкому місті Несебр ми вже тиждень. Це чудове мальовниче містечко, частина якого розташована на півострові (Старий Несебр) зі старовинними будівлями, бакланами та маленькими магазинчиками, і новою частиною міста на материковій частині. Українців дуже багато, вони всюди. Готелі приймають і розміщують до початку курортного сезону. Приймають і місцеві, є навіть ті, хто тут мешкав щоліта до 2022 року… Низький уклін владі Болгарії, очільникам міста та простим людям, в тому числі персоналу готелів, які приймають переселенців. Країна не з багатих, але робить для України і українців, як мені здається, максимум.

Будівлі готелів та навіть старовинних храмів прикрашають українські прапори. Ми відчуваємо підтримку, працює відділення міжнародного Червоного хреста, пункти гуманітарної допомоги, навіть можна подати документи на фінансову допомогу, але зараз з тим проблеми, бо переселенців більше ніж мешканців у місті.

20 квітня 2022 року було анонсовано мітинг на підтримку України у сусідньому містечку Сонячний берег. Без вагань вирішили що маємо взяти участь. Одягнули вишиванки, та вирушили пішки, відстань для юннатів невелика, 5 кілометрів.

Коли опинились на місці збору, були приємно вражені, тисячі людей, прапори, вишиванки, плакати. Дітки співають “Ой у лузі червона калина…”, батьки вкривають плечі прапорами, плакати “Маріуполь – це Україна”, “Херсон – це Україна”, “Ні війні” та багато інших, особливо приємно бачити, що діти малювали їх власноруч, разом з батьками. Всі люди співають гімн, працює телебачення, виступають місцеві мешканці та переселенці. Неодноразово лунає “Слава Україні!”.

І навіть природа не витримала… Природа плаче… Починається дощ. Але люди, разом з маленькими дітьми у візочках, люди похилого віку стійко стоять на місцях. З мокрими головами, вигукуючи “Слава Україні”. І ти розумієш, що цю країну не перемогти. Всі змоклі, замерзлі, але незламні та непереможні.

Тут немає байдужих. Кожен ранок починається з перегляду та обговорення новин з України. Тут ніхто не видалив додаток “Сирена”. Тут кожна розмова з рідними та колегами починається зі слів “Ти в порядку?”. Тому що ніяка відстань не викорінить з тебе генетичну пам’ять предків, тому що ця перемога надважлива для кожного українця в Україні та за її межами, тому що “Воля або смерть” – це не просто гасло.

Галина КРИКУН, заступник директора з виховної роботи комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар