Болгарія. Будні переселенців з України | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Болгарія. Будні переселенців з України

Українці зараз розкидані по всьому світу волею долі. Можна зустріти СВОЇХ в Польщі, Німеччині, Болгарії, Молдові, Румунії, Великобританії та ще багатьох країнах Європи і не тільки.

В Болгарії, в невеличкому місті Несебр ми вже тиждень. Це чудове мальовниче містечко, частина якого розташована на півострові (Старий Несебр) зі старовинними будівлями, бакланами та маленькими магазинчиками, і новою частиною міста на материковій частині. Українців дуже багато, вони всюди. Готелі приймають і розміщують до початку курортного сезону. Приймають і місцеві, є навіть ті, хто тут мешкав щоліта до 2022 року… Низький уклін владі Болгарії, очільникам міста та простим людям, в тому числі персоналу готелів, які приймають переселенців. Країна не з багатих, але робить для України і українців, як мені здається, максимум.

Будівлі готелів та навіть старовинних храмів прикрашають українські прапори. Ми відчуваємо підтримку, працює відділення міжнародного Червоного хреста, пункти гуманітарної допомоги, навіть можна подати документи на фінансову допомогу, але зараз з тим проблеми, бо переселенців більше ніж мешканців у місті.

20 квітня 2022 року було анонсовано мітинг на підтримку України у сусідньому містечку Сонячний берег. Без вагань вирішили що маємо взяти участь. Одягнули вишиванки, та вирушили пішки, відстань для юннатів невелика, 5 кілометрів.

Коли опинились на місці збору, були приємно вражені, тисячі людей, прапори, вишиванки, плакати. Дітки співають “Ой у лузі червона калина…”, батьки вкривають плечі прапорами, плакати “Маріуполь – це Україна”, “Херсон – це Україна”, “Ні війні” та багато інших, особливо приємно бачити, що діти малювали їх власноруч, разом з батьками. Всі люди співають гімн, працює телебачення, виступають місцеві мешканці та переселенці. Неодноразово лунає “Слава Україні!”.

І навіть природа не витримала… Природа плаче… Починається дощ. Але люди, разом з маленькими дітьми у візочках, люди похилого віку стійко стоять на місцях. З мокрими головами, вигукуючи “Слава Україні”. І ти розумієш, що цю країну не перемогти. Всі змоклі, замерзлі, але незламні та непереможні.

Тут немає байдужих. Кожен ранок починається з перегляду та обговорення новин з України. Тут ніхто не видалив додаток “Сирена”. Тут кожна розмова з рідними та колегами починається зі слів “Ти в порядку?”. Тому що ніяка відстань не викорінить з тебе генетичну пам’ять предків, тому що ця перемога надважлива для кожного українця в Україні та за її межами, тому що “Воля або смерть” – це не просто гасло.

Галина КРИКУН, заступник директора з виховної роботи комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d
 • mposlot