Юні переселенці вчилися визначати забрудненість ґрунтів на занятті в ЗОЕНЦ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Юні переселенці вчилися визначати забрудненість ґрунтів на занятті в ЗОЕНЦ

Днями „Зелений клас” ЗОЕНЦ став невеличкою лабораторією для дітей переселенців, які вивчали складові ґрунту та досліджували взірці річного та кар’єрного піску, глини, гумусу (верхній шар – сантиметр землі в лісі) та ґрунту, взятого з будівельної площадки в м. Ужгород.

Під час дослідів діти побачили та усвідомили чим відрізняється пісок від глини, з чого складається гумус.

Найцікавіше для дітей було проведення досліду на визначення кислотності ґрунту, взятого з будівельної площадки в обласному центрі. З’ясувалося,  що цей ґрунт мав слабо-лужне середовище, а це означає, що він забруднений.

Після досліджень педагог Ганна Андрусь разом з юними переселенцями бесідували про чистоту ґрунтів, воду, яка в них знаходиться і про мінеральні солі,  що розчинені в ґрунтах.

Діти прийшли до висновку, що людина має розумно використовувати ґрунти, оскільки бездумне їх використання може нашкодити як природі, так і самій людині.

Ганна Андрусь, керівниця гуртків ЗОЕНЦ

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet