Турбота тобі, рідна моя Україно! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Турбота тобі, рідна моя Україно!

Праця – одне з найчистіших і найшляхетніших джерел емоційного стану, радості і діяння, творення. Думка, що народжена, збуджена, витончена в  праці, стає радісною, оптимістичною.

В.О.Сухомлинський

Сьогодні, в умовах війни, наша країна має вистояти, мають триматись люди.

Праця над собою, фізична праця задля благоустрою своєї землі набуває особливого значення.

Приклад оптимізму, віри та надії для своїх вихованців та юннатів області показують педагоги комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської військової ради (директорка Ельвіра ВІТРЕНКО).

Всі працівники закладу долучились до загальнонаціональної трудової акції «Турбота тобі, рідна моя Україно!».

Так, в рамках дійства, на території навчально-дослідної ділянки закладу, проведена обрізка плодових дерев та винограду, впорядковано газони, квітники та розарій, висаджено лікарські рослини, створено колекцію бобових, технічних культур, колекцію сухоцвітів, доповнено видовий склад багаторічних та цибулинних квіткових рослин.

На овочевій ділянці висаджено 200 штук розсади томатів, 150 – кабачків, огірків, салатного перцю, баклажанів, пряних культур, в альтанці висаджено колекцію декоративних гарбузів.

Оновлено садові скульптури та штучну водойму на альпійській гірці.

Вияв соціальної відповідальності щодо практичної природоохоронної роботи продемонстрували педагоги Центру та гуртківці, що працюють в районах нашої області.

Юннати регіону втілили на своїх територіях всі умови акції, а саме: створили зелені насадження в населених пунктах та навколо них, заклали шкілки, лісорозсадники у закладах освіти, на навчально-дослідних земельних та присадибних ділянках.

Так, на території Малокопанівського ліцею Скадовського району, «Юні лісівники», керівниця Людмила АНДРІЄЦЬ, разом з дорослими висадили 10 саджанців верби та волоського горіху.

Гурток «Юні квітникарі», керівниця Вікторія ХАБЛОВСЬКА, став ініціатором акції в Комунальному закладі «Олешківська гімназія №3» Олешківської міської ради Херсонського району.

До праці долучився весь колектив гімназії: провели благоустрій території закладу та прилеглої до нього ділянки.

Створено клумби різних типів, висаджено вирощену власноруч розсаду цинерарії приморської, сальвії, чорнобривців, газанії, пеларгонії плющелистої, декоративних соняхів, живці хризантеми корейської, саджанці павловнії і альбіції.

В акції брали участь родинами.

Батьки разом з вихованцями гуртка «Дитячий екологічний рух», керівниця Ірина СУШКО, що працює на базі Садівської ЗОШ Херсонської міської ради провели прибирання вулиць біля осель, на власних присадибних ділянках зробили обрізку дерев та винограду.

Юннати гуртка «Юні рослинники», керівниця Людмила ВАСИЛЮК, на території закладу дошкільної, повної загальної середньої освіти Любимівської територіальної громади Каховського району упорядковували квітники та шкільний дендропарк.

Тож кагорта юних натуралістів Херсонщини будує плани на майбутнє, це дає сили пережити сьогоднішній морок воєнного стану та окупації.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар