День вишиванки на Дніпропетровщині | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


День вишиванки на Дніпропетровщині

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. 2022 року подія припадає на 19 травня. Наше минуле і сьогодення тісно пов’язані з традиціями предків. Одна з них – це вишиванка (національний одяг українців). Нині цей елемент вбрання отримав нове життя, не втративши при цьому своєї символічності.

Співробітники та вихованці комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Ю.Ф. Педан) шанують народні традиції, вносячи елементи народного одягу в свої святкові та буденні дні.

Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження. Численні дослідження свідчать, що вишите вбрання створювали ще до VI ст.. Проте, зразки української вишивки з тих часів, на жаль, не збереглися.

В українській традиційній вишиванці часто можна бачити рослинні орнаменти, зображення квітів, листя, птахів або геометричні фігури.

Для тих, хто не має змоги в цей день одягти святкову вишиванку, пропонуємо створити паперову модель зі своїми власними візерунками.

Зображення шаблонів та прикладів оформлення за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1SYlC8BNDCtV3J36oKecx21tql9Bq-vUl?usp=sharing

 

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар