Урядовий кур`єр. 20 червня 2009 року, субота, № 109 «ЮННАТ» СУРМИТЬ ЗБІР | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Урядовий кур`єр. 20 червня 2009 року, субота, № 109 «ЮННАТ» СУРМИТЬ ЗБІР

Урядовий кур`єр. 20 червня 2009 року, субота, № 109

«ЮННАТ» СУРМИТЬ ЗБІР

З початком шкільних канікул значно додалося роботи в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, який діти називають київським «Артеком», а батьки й вчителі – школою, де готують переможців. Все це справді так. А ще центр, який розташований в столиці, захоплює відвідувачів чудовою природою та особливою атмосферою. Хоч хто сюди прийде, стає добрішим, цікавиться речами, на які вдома, можливо, й уваги не звертав або не бачив узагалі, замислюється і намагається знайти відповідь на запитання, що виникають. Тож не випадково експозиції центру щороку оглядають понад 15 тисяч відвідувачів.
– У Київ, – каже вчителька першого класу Альона Щербак, – ми приїхали з Броварів, щоб краще ознайомитись із природою, показати дітям, що можна зробити власними руками…
Дивитись тут справді є на що. Сад і виноградник, теплиці, квітники, ділянка лікарських трав, пасіка, оранжерея, лабораторія гідробіології, де зібрана унікальна колекція водних рослин та риб, школа народних ремесел, навчальна тваринницька база…
– Все це, – каже директор центру, доктор педагогічних наук Володимир Вербицький, – створювалось за участю дітей і формує інтерес до вивчення основ біології та екології. На нашій базі працює понад сто найрізноманітніших гуртків. У них діти мають можливість поглиблювати знання, набувати практичних навичок у роботі, що, безсумнівно, згодом впливає й на вибір майбутньої професії.

Заняття у гуртку флористики

Заняття у гуртку флорисьики

У цьому довелось переконатися на пасіці, де заняття проводила керівник гуртка, кандидат біологічних наук Галина Нікитенко.
– Коли мені було вісім років, – пригадує вона, – мама привела сюди, у біологічний гурток. Потім був університет, захист дисертації, працюю в Інституті зоології HAH України, але з Національним еколого-натуралістичним центром не пориваю. З дітьми завжди залишаюсь молодою. Хочеться, щоб вони любили природу і вчились жити в гармонії з нею.
Працівники центру здійснюють організаційно-методичне керівництво роботою з екологічної освіти і виховання обласних, міських та районних натуралістичних центрів. А ще організовують і проводять найрізноманітніші конкурси. Фіналіст одного з останніх Іпіеі-Еко-Україна-2009 – учень 11 класу Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Олександр Оленєв виборов три спеціальні нагороди на Всесвітньому міжнародному конкурсі науково-технічної творчості школярів, що відбувався у США 10-15 травня ц. р.
На шкільні канікули центр запрошує переможців всеукраїнських олімпіад і конкурсів у свій навчально-оздоровчий табір праці та відпочинку «Юннат».
– Це нагорода за працю найсумліннішим і найталановитішим дітям з усієї України, – продовжує Володимир Вербицький. – Кожна зміна триває 14 днів. Весь час діти будуть господарями території. Вони обмінюються досвідом. Гуртки ведуть провідні вчені науково-дослідних інститутів HAH України. Діти відвідують театри і музеї.
– З нетерпінням чекаю 64 переможців конкурсу «Український сувенір», – додає керівник школи народних ремесел Валерій Федоров. – З’їдуться вони з усієї України. У кожного свій вчитель, кожен має власний досвід. Тому роботу будуватимемо так, аби у невимушеній атмосфері діти навчали дітей.
Педагогам Національного еколого-натуралістичного центру учнівської моїлоді це вдається. Ось що, приміром, пише директору Світлана Ярко з Миронівкм Київської області: «Торік ви подарували нашій родині багато радості та щастя, виділивши сину путівку до табору «Юннат». За його словами, там він провів найкращі дні шкільних канікул. Спасибі за свято, яке ви нам організували!»
Микола ПЕТРУШЕНКО, «Урядовий кур’єр»

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар