Всім відомо, що гра – не розвага і не забава – це фантазія, помножена на розум і кмітливість. Вчений Костянтин Ушинський відзначав, що в грі формуються всі сторони душі людини: її розум, її серце, її воля.
Таким чином, з метою виховання у підростаючого покоління відповідального ставлення до природи та прищеплення любові до традицій українського народу, 25 жовтня у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено дитячо-юнацьку еколого-патріотичну гру „Паросток” під гаслом „Хай небо буде мирним, а Україна – квітучою!”.
Гра розпочалась бесідою з елементами діалогу, після чого було оголошено умови та правила гри. Діти поділились на дві команди, отримали маршрутні листи, де було вказано етапи проходження шести модулів конкурсу.
Юннати проходили командні випробування за розробленими педагогами закладу Оксаною Кремінь та Іриною Катрич модулями, зокрема: екологічний „Еко-картина з природного матеріалу”, природоохоронний „Плекаймо довкілля”, орнітологічний „Спостереження за птахами”, патріотичний „Заморочки із бочки”, пізнавальний „На гостини до бджолиної родини” та інтелектуальний „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись”.
В рамках заходу юні природолюби дружно висадили живці ремонтантної малини в юннатівському ягіднику, охоче виготовили еко-картини з щойно зібраного різнокольорового осіннього листя, гілок, моху, жолудів і шишок.
Оригінально пройшла інтелектуально-патріотична вікторина „Заморочки із бочки”, яка захопила усіх конкурсантів, адже діти демонстрували свої знання з історії України, її звичаїв та традицій.
Особливості поведінки птахів гуртківці вивчали на орнітологічному модулі та контактно спілкувались з мешканцями живого куточка закладу. За допомогою біноклів юннатам вдалось побачити сизих голубів, граків, сірих ворон, сороку та моторних синичок. Приємною несподіванкою була знахідка гнізда сойки, схована в гіллі туї в юннатівському дендропарку.
На пасіці вихованці дізнались цікаве про бджолу карпатську, різноманітність корисних продуктів бджільництва та скуштували цілющого меду.
Кінцевим етапом змагання була дидактична гра „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись”, яку розроблено Ольгою Величканич та видано в рамках співпраці із Інститутом еколого-релігійних студій за підтримки Союзу охорони природи Німеччини NABU. Учасники заходу охоче демонструвати свої знання про крилатих друзів нашого краю, їстівні та отруйні гриби, лікарські рослини.
Після підведення підсумків, усім конкурсантам було вручено сертифікати учасника гри „Паросток”, а команді-переможцю – призи. Захід завершився обміном враженнями.
Оксана КРЕМІНЬ, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ