Крилаті друзі, що зимують поряд | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Крилаті друзі, що зимують поряд

Щороку вихованці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді із задоволенням долучаються до спостереженням за крилатими друзями – Великого зимового обліку птахів. Він є наймасовішим заходом для вивчення птахів у всьому світі.

Де можна спостерігати за птахами?

Спостерігаємо у дворі свого будинку, в саду, на шкільному подвір’ї, у міському парку – в межах населеного пункту, адже мета цього обліку – визначати кількість птахів і з’ясувати, які саме види залишилися зимувати поряд з нашими домівками.

В яку пору дня проводити облік птахів?

Птахи є найактивнішими вранці. Якщо обліковувати їх у цю пору дня, є можливість побачити й нарахувати більше видів птахів.

Спостереження за птахами проводились на території ЗОЕНЦ.

Педагог, Оксана Кремінь попередньо ознайомила учасників заходу з представниками перелітних і зимуючих видів орнітофауни нашого краю. Вихованці активно долучились до обговорення щодо підгодівлі пернатих зимувальників, адже саме в цей час природні запаси корму починають зменшуватися.

ˮХолодна пора року є справжнім випробуванням для птахів, тому я щороку у своєму саду розвішую годівнички, підгодовую крилатих друзів, щоб полегшити їх існування впродовж довгої зимиˮ – зауважила юннатка Марина.

Відстежуючи режим пернатих, гуртківці дослідили чисельність зграйок, їх вподобання щодо їжі, поведінкові особливості та різноманіття видів. За допомогою біноклів діти нарахували 4 крижні, понад 12 веселих горобців, 3 сороки, 1 строкатого дятла та 15 голубів.

Приємне здивування в юннатів викликала велика кількість дрібних комах, які скупчились у веселу зграйку, кружляючи дендропарком. Гуртківці дійшли висновку, що поява комах у сонячний січневий день – це аномальне явище. Так як тепла погода сприяла їхньому пробудженню. До того ж вищезгадані комахи є їжею для пернатих.

Для закріплення набутих знань, педагог Ірина Катрич провела пізнавальну дидактичну гру „Впізнай птаха за дзьобом”.

Результат дитячих спостережень приємно вражає: учасники заходу відмінно виконали завдання гри, підрахували чисельність побачених представників зимової орнітофауни території екоцентру, занесли дані про них до відповідних анкет, які в майбутньому буде надано в Українське товариство охорони птахів.

Зробіть свій еко-вчинок на захист пернатих!

Бережіть птахів! Бережіть природу!

Оксана Кремінь, завідувачка відділу організаційно-масової роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар