Тарас Шевченко – співець української природи | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Тарас Шевченко – співець української природи

З 9 до 12 березня 2023 року в КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» пройшли Шевченківські дні.

Творчість Т.Г. Шевченка – це творчість людини, яка вміла як ніхто інший  любити свій народ, свою землю. А жива природа рідного краю є органічною частинкою поезії Тараса Шевченка. За Шевченком краса України – це тихі води і ясні зорі, зелені сади і білі хати, благородні ріки….. «Здається – кращого немає нічого в Бога, як Дніпро та наша славная країна…»

Відповідно до запланованих заходів у творчих учнівських об’єднаннях ЛОЦЕНТУМ «Юні охоронці природи» (кер. О.Хомин, В.Тарахомин), «Юні фотонаторалісти» (кер. М.Піх) пройшли літературні читання.

Гортаючи сторінки «Кобзаря» вихованці декламували вірші поета про природу, на сопілці виконали мелодію на вірш «Тече вода з-під явора», провели вікторину за творами Т.Шевченка «З якого твору?»; під час роботи арт-майстерні «Природа у творах Шевченка» юні художники (гурток «Юні художники-анімалісти, кер. О.Келембет) малювали ілюстрації до творів Шевченка; з наймолодшими вихованцями Центру керівник гуртка «Природознавство для дошкільників» Ірина Втерковська провела годину спілкування «Шевченко і природа». Діти слухали поезію великого Кобзаря, в якій змальована краса природи українського краю: «Встала весна», «Зацвіла в долині…», «По діброві вітер виє», «Світає…», «Село на нашій Україні…», а на завершення виготовили аплікацію «Тече вода з-під явора».

Не одне покоління українців звіряє своє життя з іменем і творчістю Кобзаря. Дух свободи, якої прагнув Шевченко, приходить до українців і додає упевненості у власному самоствердженні, а рядки з його поезій і нині ріжуть очі і слух нашим ворогам…

https://www.facebook.com/lviv.ocentum/videos/786087363114547
https://www.facebook.com/lviv.ocentum/videos/568722958549260

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар