Війна і довкілля: екологічні наслідки | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Війна і довкілля: екологічні наслідки

Жити в злагоді з довкіллям, виховати людину з новим екологічним мисленням, небайдужу до долі рідної Планети – головний мотив тематичного круглого столу «Війна і довкілля: екологічні наслідки», який відбувся 27 квітня 2023 р. на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

В роботі круглого столу взяли участь державні і громадські екологічні організації, науковці, вчителі біології та екології опорних закладів загальної середньої освіти, методисти закладів позашкільної освіти, представники духовенства.

Відкрила роботу круглого столу заступник директора департаменту – начальник управління загальної середньої, дошкільної, позашкільної, спеціальної освіти та цифрової трансформації департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації, доктор філософії Ганна Зварич, яка привернула увагу до ролі закладів освіти у формуванні екологічної свідомості та культури учнівської молоді.

Ірина Леньків, представник управління екології та природних ресурсів Тернопільської обласної військової адміністрації, ознайомила присутніх з природно-заповідними об’єктами області. Питання еколого-просвітницької роботи в умовах воєнного стану висвітлив Іван Герц, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Заслужений працівник народної освіти України. Ольга Жиглевич, фахівець з екологічної освіти Національного природного парку «Кременецькі гори», розповіла про екологічну роботу закладу, його співпрацю із закладами освіти району. Голова громадської організації «Екоальянс», член громадської ради при Тернопільській обласній військовій адміністрації, Олександр Філь запропонував методику співпраці закладів освіти з громадськими екологічними організаціями, а завідувач кафедри фізіології з основами біоетики та біобезпеки Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, голова обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, Степан Вадзюк ознайомив присутніх з методами подолання стресових та психологічних навантажень, спричинених воєнними діями в Україні. Отець Дмитро Онуфрик, екореферент Одеського екзархату УГКЦ, розповів як поєднані проблеми довкілля із духовним станом людини. Тетяна Гуцало, заступник директора з навчальної роботи Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, презентувала релаксаційно-екологічну стежку здоров’я та її роль у подоланні стресових ситуацій дітей.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet