
25 травня 2023 р. повернулася команда, яка представляла Україну на Міжнародній науково-технічній виставці Regeneron ISEF-2023 (13-19 травня, м. Даллас, (США).
Незважаючи на військову агресію росії проти України, долаючи безліч перешкод, команда від України змогла прийняти участі у Міжнародній науково-технічній виставці Regeneron ISEF -2023.
Міжнародна науково-технічна виставка Regeneron ISEF, якій вже понад 70 років є програмою Товариства науки і найбільшим у світі глобальним науковим конкурсом для старшокласників. Через міжнародну мережу місцевих, регіональних та національних наукових ярмарків, мільйони учнів заохочуються до наукового пошуку. Щовесни фіналісти афілійованих конкурсів отримують можливість позмагатися за нагороди та стипендії на суму майже 9 мільйонів доларів.
Формат конкурсу передбачає відбіркові етапи на 420 місцевих афілійованих конкурсах серед учнів 9-12 класів або відповідних освітніх еквівалентів, переможцям яких надається можливість випробувати себе та свої наукові роботи у 22 різних категоріях на світовому масштабі.
Цьогорічна статистика відвідування: зареєстрували понад 1800 учасників з різних країн світу.
Четверо українських учнів – переможці Всеукраїнського конкурсу «Еко-Техно Україна 2023, який проходив у м. Києві з 28 лютого по 3 березня цього року (організатор: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського») вибороли право представляти Україну на всесвітній науковій виставці:
- Сидорчук Ілля Олександрович, учень 9 класу ліцею №30 м. Житомир, здобувач освіти Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Тема проєкту: «Отримання енергії від водоспадів».
- Командний проєкт: «Альтернативні джерела гемопоетичних стовбурових клітин». Голод Валерія Сергіївна, учениця 11-В класу Українського медичного ліцею НМУ ім.О.О. Богомольця м. Київ; Топорова Ірина Олександрівна, учениця 11-А класу Спеціалізованої школи №194 «Перспектива» м. Київ.
- Громовий Денис Юрійович, учень 10 класу гімназії №31 Черкаської міської ради. Тема проєкту: «Сервіс-гід для самостійних екскурсій в панорамних місцях». Керівник команди – Білько Денис Іванович, кандидат біологічних наук, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Організовував підготовку участі команди у міжнародній виставці Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України.
Оцінювання робіт учасників проводять як журі виставки ISEF, так і більш ніж 50 урядових та не урядових організацій, університетів, які надають спеціальні винагороди та заохочення.
Цього року робота Сидорчука Іллі отримала спеціальну нагороду (диплом та грошова премія у розмірі 1000 доларів США) від міжнародної організації TÜBİTAK. TÜBİTAK є провідним агентством з фінансування та проведення досліджень у Туреччині.
Також додатково спеціальні нагороди від міжнародних організацій отримали переможці Всеукраїнського конкурсу «Еко-Техно Україна 2023»:
- диплом і сертифікат на отримання 500$ від Наукового товариства, за проєкт, що покращить людство та умови в місцевій громаді:
Костильов Роман Павлович, здобувач освіти гуртка «Основи екологічного моніторингу» Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, здобувач освіти Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища. Тема проєкту: «Оцінка ефективності використання деревної тирси у якості сорбента для очистки стічних вод». - диплом і сертифікат на отримання 100$ від Національного географічного товариства за проєкт, який є прогресивним і направлений на захист природи: Орленко Катерина Сергіївна, учениця 10 класу Авіакосмічного ліцею ім. І. Сікорського НАУ м. Києва. Тема проєкту: «Утилізація домашніх харчових відходів та рослинних решток за допомогою мікробіологічного препарату емочки-бокаші».