ВОДА ДЛЯ МИРУ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** 22 квітня - 02 травня 2024 року - проведення Всеукраїнської декади екологічної освіти (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


ВОДА ДЛЯ МИРУ

Щороку 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день води, який є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів.

Українці особливо відчули цінність чистої води, оскільки багатьох людей було позбавлено доступу до питної води внаслідок агресії рф. Забруднення водойм, руйнування об’єктів водної інфраструктури, систем водопостачання та очищення води – це все наслідки воєнних дій терористів рф.

Вихованці гуртка «Юні лісівники» Кіровоградського ОЦЕНТУМ на базі КЗ «Компаніївський ліцей» підготували інформаційно-тематичну виставку та провели заходи для учнів з метою розширення знань про значення водних ресурсів, властивості та стани води. Актуальною темою заходу стали поради та рекомендації щодо правил поводження з водою, економного її використання.

Філімончук Єлизавета та Іванна Поліщук, вихованки гуртка «Юні охоронці природи» КЗ «Компаніївський ліцей» взяли участь у мінімарафоні «Водяний дракон» організований Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, Державним агентством водних ресурсів України, Всесвітнім фондом природи WWF-Україна та проєктом ЄС EU4Environment – Water and Data.

Впродовж 8 днів дівчатка виконували завдання та збирали віртуальні пазли Водяного дракона. Всі пазли успішно зібрані та учасниці в очікуванні подарунків: футболка з Водяним драконом та термокружка!

Учасники проєкту отримали неймовірні емоції, дізналися багато цікавих фактів про воду, проявили творчість та використали свої знання!!!

Юннати та юні гідрологи Кіровоградського ОЦЕНТУМ на базі Плетеноташлицького ліцею в черговий раз підготували просвітницький та агітаційний матеріал щодо збереження води, подискутували на тему охорони водойм, а також перевірили свої знання з водних ресурсів у формі інтелектуальної гри.

Окрім того, Шабанова Вероніка стала одним із п’яти переможців онлайн-тестування до Дня води від Регіонального офісу водних ресурсів у Кіровоградській області та була нагороджена сертифікатом та еко-подарунками.

Про завдану шкоду водним ресурсам України внаслідок збройної агресії рф можна ознайомитися у короткому відео від Державного агентства водних ресурсів України https://www.youtube.com/watch?v=-fCrC2fR70k

В цих умовах потрібно діяти всім разом, щодня, щохвилини бути свідомими та берегти кожну краплю води!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар