
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 №117-р «Про затвердження Національного плану управління відходами до 2030 року» та з метою запобігання їх негативному впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище, 26 лютого 2025р. на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведено семінар-практикум для педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Побутові відходи: екологічно дружні технології їх вирішення».
В роботі семінару-практикуму взяли участь: П’ятківський Ігор Омелянович, заступник начальника управління екології та природних ресурсів обласної військової адміністрації, який інформував присутніх про засади державної екологічної політики у сфері управління відходами в Тернопільській області.
Начальник відділу екологічної безпеки, оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки управління екології та природних ресурсів обласної військової адміністрації, Войтович Надія Ярославівна, ознайомила учасників семінару-практикуму про формування природоохоронних компетентностей та навичок екологічно-дружньої поведінки щодо управління відходами.
Вадзюк Степан Несторович, доктор медичних наук, професор Тернопільського національного медичного університету ім. Івана Горбачевського, голова громадської ради при управлінні екології та природних ресурсів обласної військової адміністрації та очільник Тернопільського обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги акцентував увагу щодо ролі громадських організацій у забезпеченні управлінням відходами.
«Екологічна освіта та просвіта – фундаментально-методологічні засади вирішення проблеми з управління відходами», з такою інформацією виступила Березіцька Мирослава Мирославівна, методист Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
У практичній частині семінару-практикуму Герц Іван Іванович, директор Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді презентував проєкт інформаційно-просвітницького майданчика «Правила управління побутовими відходами».
Учасники семінару-практикуму оглянули тематичну виставку «Друге життя речей», а також мали можливість брати участь у роботі майстер-класів «Відходи в доходи», які провели керівники гуртків закладу позашкільної освіти Галина Мисак та Галина Савків.
За наслідками роботи семінару-практикуму були прийняті підсумкові рекомендації.