
19 березня 2025 року комунальним закладом освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” (директор Юрій ПЕДАН) для методистів, завідувачів відділами та керівників гуртка аграрного та квітково-дендрологічного напряму закладів позашкільної освіти, викладачів природничих дисциплін закладів загальної середньої, професійної, та професійно-технічної освіти був проведений обласний семінар з аграрного напряму, квітникарства та озеленення закладів освіти напряму за темою “Використання сучасних технологій при вирощуванні сільськогосподарських культур на НДЗД та догляді за тваринами в НДТК закладів освіти”.
Семінар проводився у змішаному (онлайн та відео) форматі з метою підвищення професійної компетентності педагогів в організації дослідницької роботи на навчально-дослідних земельних ділянках закладів освіти, ознайомлення з сучасними технологіями при вирощуванні сільськогосподарських культур та використанням різних добавок, преміксів при догляді за тваринами в навчально-дослідних тваринницьких комплексах (далі – НДТК), активізації участі у профільних масових заходах всеукраїнського та обласного рівнів.
Для участі у заході зареєструвалися 105 педагогів закладів освіти з 22 об’єднаних територіальних громад, КЗО “ОЕНЦДУМ” та закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
З вітальним словом до учасників семінару звернулася Крикун Галина Віталіївна, заступник директора з виховної роботи КЗО “ОЕНЦДУМ”, яка ознайомила учасників семінару з інформацію щодо відзначення 100 річного ювілею екологічної, біологічної та агрономічної позашкільної освіти на Дніпропетровщині та в Україні, доповіла про випуск нової навчально-методичної літератури КЗО “ОЕНЦДУМ” за аграрним та екологічним напрямом та можливістю її використання педагогами в освітньому процесі.
Іванус Алла Василівна, методист КЗО “ОЕНЦДУМ”, підвела підсумки участі закладів освіти області в організаційно-масових заходах за аграрним, лісівничим та квітково-дендрологічним напрямом за 2024 рік, надала рекомендації щодо активізації участі здобувачів освіти у профільних конкурсах та акціях у 2025 році, розглянула питання підготовки документації щодо роботи на НДЗД, визначила напрями дослідницької роботи з юннатами, звернула увагу на впровадження Всеукраїнського конкурсу “Дитячий міні-город: від насінини до плодів” та Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення “Культура домівки”.
Шевченко Олександра Олександрівна, доцентка кафедри селекції та насінництва Дніпровського державного аграрно-економічного університету, ознайомила учасників семінару з установами, які займаються селекцією овочевих культур, з Державним реєстром сортів та гібридів придатних для поширення в Україні, ознайомила з ботанічною класифікацією, надала приклади овочевих культур з короткими рекомендаціями щодо використання їх на шкільних НДЗД, вмісту в них вітамінів, ферментів тощо.
З темою “Культури і технології для виробництва мікрозелені. Дослідницька робота юннатів по вирощуванню мікрогріну” виступила Котченко Марина Валентинівна, доцентка кафедри рослинництва Дніпровського державного аграрно-економічного університету. Вона доповіла про новітній тренд світової кулінарії та здорового харчування – мікрозелень, зацікавила учасників семінару кількістю запропонованих для цього культур, розказала про вимоги вирощування, світловий та температурний режим, рекомендувала тематику досліджень для учнів при вирощуванні мікрозелені.
Янченко Тетяна Володимирівна, вчитель біології Володимирівського ліцею Межівської селищної ради, поділилась досвідом своєї роботи з учнями по проведенню дослідницької роботи з рослинництва.
Похил Олена Миколаївна, доцентка кафедри технології переробки продукції тваринництва Дніпровського державного аграрно-економічного університету, ознайомила з перспективними напрями годівлі продуктивних тварин та птиці, надала характеристику кормових добавок, преміксів, звернула увагу на необхідність застосування їх в раціонах тварин та птиці НДТК.
Наприкінці семінару учасникам було запропоновано відео виступ керівника гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Лапіної Ольги Петрівни, в якому вона надала рекомендації з агротехніки вирощування батату різних сортів, ознайомила з цілющими властивостями цієї рослини, закликала спробувати виростити її в себе на ділянках.
За підсумками семінару всім учасникам було запропоновано пройти анкетування для отримання сертифікату.
Мультимедійні матеріали та відеозапис семінару будуть розміщені на сайті КЗО “ОЕНЦДУМ” https://www.dneprunnat.dp.ua та доступні до перегляду.
Підготувала методист КЗО “ОЕНЦДУМ” Алла ІВАНУС