Педагоги Закарпаття вивчають досвід роботи педагогів у Чехії | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Педагоги Закарпаття вивчають досвід роботи педагогів у Чехії

Педагоги  природничники Закарпатської області взяли участь у проекті „Podporarozvoje environmentâlnf vÿchovy v ZS Rosos a Svaljavském regionu v Zakarpatské oblastiUkrajiny a vzàjemné spoluprâce s Lipkou a ZS a MS Podomi, що проводився у Чеській республіці у період із 20 до 24 червня 2016 року.

Ініціатаром програми-подорожі з чеського боку стала природоохоронна організація„Lipka”.  З українського боку організатором в реалізації проекту виступилипедагоги Росошанської ЗОШ Свалявського району, зокрема, Мигович Марія – заступник директора. Цей навчально-виховний заклад вже 3 роки співпрацює ізшколою міста Подомі та іншими екологами Чехії.
З метою подальшого розширення та підтримки існуючих дієвих зв’язків з державнимита громадськими освітніми, екологічними і природоохоронними закладами, структурами, організаціями України та зарубіжжя, Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді також долучився до участі у цьому цікавомуй корисному проекті.
Таким чином до складу української групи ввійшли: директор Керецьківської ЗОШСвалявського району – Віталій Пацан, вчителі Свалявського району Анна  та Лариса, а також – Самойлова Алла, завдувач відділу екології та природоохоронної роботиЗОЕНЦ. Під час перебування у місті Брно педагоги відвідали всі 5 центрів організаціїLipkа, познайомились із працівниками екологічних центрів їх методиками роботи,побували на тематичних заняттях. Учасники проекту відвідали університети у містахОломоуц та Брно, познайомились із українськими студентами, які розповіли, як вонивступали та як навчаються у іншій країні. З’ясувалось, що для того щоб навчатись вЧехії безкоштовно необхідно вивчити чеську мову, володіти нею досконало, жщобслухати лекції і здавати іспити.
Цікавою виявилась „кругла” школа, яка нещодавно отримала звання „Екологічноїшколи”. Група Закарпатських педагогів побувала безпосередньо і у школі містаПодомі, учні та педагоги якої вже 3 роки поспіль спілкуються з колегами ізСвалявського району, приїздять один до одного з метою обміну досвідом роботи, У2017 році планується організовувати поїздки  чеських учнів до України і українськихдо Чехії.
Багато цікавого і корисного дізнались освітяни Закарпаття від чеських педагогів.Працівники  „Lipky” із задоволенням ділились змістовними методиками, програмамита  розповідали, як вони організовують і проводять різноманітні природоохоронніакції. Протягом тижня перебування у Чехії відбулися зустрічі із представникомуправління освіти Південно-Моравського краю та із заступником гетьмана краю, наяких обговорювались питання впровадження екологічної освіти і виховання молоді вминулому, теперішньому та майбутньому наших країн.
Результатом проекту стало поглиблення співпраці між педагогами двох країн.Працівники організації „Lipka” планують й надалі співпрацювати зі школамиСвалявського району, а до кінця 2016 року ще суттєво розширити дієві зв’язки ізобласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді з яким плануєтьсяобмінюватись досвідом педагогічної еколого-просвітницької та природоохоронноїроботи,  проводити спільні заходи та акції в Ужгороді,  а також запрошувати нанавчання наших педагогів до себе.

Директор ЗОЕНЦ                    О. Геревич
Зав відділом екології та
природоохоронної роботи     А. Самойлова

IMG_20160621_093104

IMG_20160621_093553

IMG_20160621_181604

IMG_20160622_104540

IMG_20160623_141401

IMG_20160624_104023

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар