Педагоги Закарпаття вивчають досвід роботи педагогів у Чехії | Національний еколого-натуралістичний центр ЗВЕРТАЄМО УВАГУ НА ЗМІНИ СТРОКІВ ПРОВЕДЕННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ У ДИСТАНЦІЙНУ ФОРМУ РЯДУ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАСОВИХ ЗАХОДІВ, ЗАПЛАНОВАНИХ НА БЕРЕЗЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2020 РОКУ, ЩО ОПРИЛЮДНЕНІ В ЛИСТІ НЕНЦ ВІД 27.03.2020 Р. № 91. СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ *** до 13 квітня 2020 року триватиме відкрите оцінювання відеопрезентацій учасників ІІ етапу Всеукраїнської інтернет-олімпіади "Крок до знань 2020" *** до 12 травня 2020 року триває прийом заявок в електронному вигляді на кращий проект квітника чи ландшафтної композиції Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (заочно) *** до 1 червня 2020 року триває прийом анкет для участі в Педагогічній он-лайн олімпіаді для майбутніх здобувачів вищої освіти за спеціалізацією «Позашкільна освіта» (заочно) *** Триває: підведення підсумків Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна — Україна!»; оцінювання журі конкурсних робіт фіналістів Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста - 2020»


Педагоги Закарпаття вивчають досвід роботи педагогів у Чехії

Педагоги  природничники Закарпатської області взяли участь у проекті „Podporarozvoje environmentâlnf vÿchovy v ZS Rosos a Svaljavském regionu v Zakarpatské oblastiUkrajiny a vzàjemné spoluprâce s Lipkou a ZS a MS Podomi, що проводився у Чеській республіці у період із 20 до 24 червня 2016 року.

Ініціатаром програми-подорожі з чеського боку стала природоохоронна організація„Lipka”.  З українського боку організатором в реалізації проекту виступилипедагоги Росошанської ЗОШ Свалявського району, зокрема, Мигович Марія – заступник директора. Цей навчально-виховний заклад вже 3 роки співпрацює ізшколою міста Подомі та іншими екологами Чехії.
З метою подальшого розширення та підтримки існуючих дієвих зв’язків з державнимита громадськими освітніми, екологічними і природоохоронними закладами, структурами, організаціями України та зарубіжжя, Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді також долучився до участі у цьому цікавомуй корисному проекті.
Таким чином до складу української групи ввійшли: директор Керецьківської ЗОШСвалявського району – Віталій Пацан, вчителі Свалявського району Анна  та Лариса, а також – Самойлова Алла, завдувач відділу екології та природоохоронної роботиЗОЕНЦ. Під час перебування у місті Брно педагоги відвідали всі 5 центрів організаціїLipkа, познайомились із працівниками екологічних центрів їх методиками роботи,побували на тематичних заняттях. Учасники проекту відвідали університети у містахОломоуц та Брно, познайомились із українськими студентами, які розповіли, як вонивступали та як навчаються у іншій країні. З’ясувалось, що для того щоб навчатись вЧехії безкоштовно необхідно вивчити чеську мову, володіти нею досконало, жщобслухати лекції і здавати іспити.
Цікавою виявилась „кругла” школа, яка нещодавно отримала звання „Екологічноїшколи”. Група Закарпатських педагогів побувала безпосередньо і у школі містаПодомі, учні та педагоги якої вже 3 роки поспіль спілкуються з колегами ізСвалявського району, приїздять один до одного з метою обміну досвідом роботи, У2017 році планується організовувати поїздки  чеських учнів до України і українськихдо Чехії.
Багато цікавого і корисного дізнались освітяни Закарпаття від чеських педагогів.Працівники  „Lipky” із задоволенням ділились змістовними методиками, програмамита  розповідали, як вони організовують і проводять різноманітні природоохоронніакції. Протягом тижня перебування у Чехії відбулися зустрічі із представникомуправління освіти Південно-Моравського краю та із заступником гетьмана краю, наяких обговорювались питання впровадження екологічної освіти і виховання молоді вминулому, теперішньому та майбутньому наших країн.
Результатом проекту стало поглиблення співпраці між педагогами двох країн.Працівники організації „Lipka” планують й надалі співпрацювати зі школамиСвалявського району, а до кінця 2016 року ще суттєво розширити дієві зв’язки ізобласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді з яким плануєтьсяобмінюватись досвідом педагогічної еколого-просвітницької та природоохоронноїроботи,  проводити спільні заходи та акції в Ужгороді,  а також запрошувати нанавчання наших педагогів до себе.

Директор ЗОЕНЦ                    О. Геревич
Зав відділом екології та
природоохоронної роботи     А. Самойлова

IMG_20160621_093104

IMG_20160621_093553

IMG_20160621_181604

IMG_20160622_104540

IMG_20160623_141401

IMG_20160624_104023

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар