2017 – рік Червоного Вогняного Півня | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


2017 – рік Червоного Вогняного Півня

Дві тисячі сімнадцятий рік згідно з китайським календарем буде роком Півень — це передвісник нового, його переможний клич здатний вигнати злих демонів ночі і проголосити настання нового сяючого дня.

1

Півень – десятий за рахунком східний звір, який, як свідчать старовинні легенди, прийшов до Будди на священну галявину за його покликом. Дуже яскравий, зухвало гарний Півень ніколи не сидить без діла, – все навколо нього повинно кипіти і вирувати. Півень, тим більше, Вогненний, символізує Сонце, так як саме з його раннього ранкового співу починається новий день.

У східних країнах цей знак напряму пов’язують із сонячним теплом: японці бачать в ньому перший світло, індійці називають його уособленням енергії Сонця. З п’яти якостей чесноти, ясно випливають головні риси характеру тварини-символу 2017 року – відвертість і щирість. Червоний Півень вкрай акуратний, навіть педантичний, але дуже відповідальний. Тому, всі справи в 2017 році краще доводити до кінця і ставитися до будь-якої роботи з ретельністю.

Півень залишив свій слід у багатьох сферах духовного, культурного і матеріального життя нашого суспільства. Роль півня в релігії, літературі, переказах, легендах, військовій справі і навіть в метеорології, настільки велика, що жодна з них не могло повноцінно розвиватися, не маючи в якості фольклорного персонажа півня.

2

Рекордсмени серед півнів

  • Найвищій в світі півень має зріст 66 см і звуть його Малюк Джон.
  • Півні і кури породи Аям Цемані (Ayam Cemani) – повністю чорні, немов викупалися в смолі.
  • Найдовший хвіст, довжина якого становить 13 метрів, належить 17 річному півню породи Фенікс.

Півню навіть ставлять пам’ятники

У центрі парку Памуккале (Туреччина) стоїть двохметровий пам’ятник Денізлійському півню, найкращому співаку. 3Памуккале
У Стокгольмі в Старому місті, недалеко від Шведського інституту, а також музеїв Ліврусткаммарен (Королівська скарбниця) і Королівського кабінету монет в одному з двориків можна побачити невеличкий пам’ятник, присвячений півневі. 4Стокгольм
В Норвегії, в місті Осло, є пам’ятник півню і куркам. 5осло
Скульптура синього півня роботи німецької художниці Катаріни Фріч прикрашає Трафальгарську площу у Лондоні. Висота синього півня становить 4,7 метрів. За задумом художниці скульптура символізує силу і оновлення. 6Лондон
Пам’ятник півню в місті Морон (Куба). 7Moron
Цікавий пам’ятник є в місті Барселуша в Португалії 8Барселуша
Поважають півня и у Франції. Галльській півень став символом Галлії, оскільки в перекладі з латинської “галлус” має два значення – “півень” і “галл”. Зображення галльського півня з’явилося ще на античних монетах. У XV столітті король Карл VIII вибрав зображення галльського півня в якості емблеми Франції. У період монархії емблема з півнем була білого кольору, а після Революції 1789 стала, як і національний прапор, триколірною. 9

10

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар