Звіт комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради про проведення заходів, присвячених 203-й річниці з дня народження та 156-й річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Звіт комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради про проведення заходів, присвячених 203-й річниці з дня народження та 156-й річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка

В комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради було оформлено інформаційний стенд “Т. Г. Шевченко – дослідник”, проведені бесіди в гуртках “Оспівування природи в творах Т. Г. Шевченка”.

9 березня 2017 року проведено захід “Великий Кобзар – провісник вільної України”, присвячений 203-й річниці з дня народження та 156 річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка, в якому брали участь 70 вихованці гуртків “Юні овочівники”, “Юні квітникарі”, “Юні фотоаматори”, учні 6-7 класів комунального закладу “Середня загальноосвітня школа №76” Дніпровської міської ради.

Метою заходу було розширення знань юннатів про долю поета, художника та письменника, діти ознайомились з поезіями Кобзаря та основними віхами біографії Т. Г. Шевченка., дізнались про багатство, красу та дивовижність української мови, її місце у світі, спорідненість з іншими мовами. Діти познайомились з періодами утискання мови, скорботними датами, такими як заборона українських книжок та видання українською мовою, заборона церковних українських шкіл, проповідей українською мовою і т.ін. Після перегляду відеоматеріалів було з’ясовано перелік дій, які зможуть допомогти розвитку і становленню мови, саме тих дій, які можуть бути здійсненні саме дітьми, а не дорослими, у повсякденному житті. Кожен зрозумів свою значущість у творенні українського простору.

Учасники заходу збагатили свій словниковий запас, дізнавшись значення рідковживаних українських слів. З цікавістю діти розшифровували приказки про мову. Учасники змагались у читанні скоромовок, створювали оповідання на літеру “П”, найвживанішу літеру українського алфавіту. Кожен з учасників брав участь у конкурсі “Зернятко мови”, передаючи з рук до рук шишку з зернятками і промовляючи важливе слово про мову.

На завершення заходу учасники пригадали українські пісні на вірші Т.Г. Шевченка. Діти не лише дізналичсь деталі життя та діяльності Поета, Художника, Мислителя, збагнули велич його постаті, але й зрозуміли роль кожної людини у формуванні українського простору, стали більш освіченими в історичних питаннях становлення мови, збагатили свій словниковий запас.
Заступник директора з виховної роботи М.Б.Кузьменко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар