Звіт комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради про проведення заходів, присвячених 203-й річниці з дня народження та 156-й річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка | Національний еколого-натуралістичний центр з 24 березня - ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України *** 2-22 травня, м. Одеса - Всеукраїнський форум юних екологів України. Державне підприємство «Український дитячий центр «Молода гвардія» *** 3-8 травня, м. Х`юстон (штат Техас, США) - 10 Міжнародна олімпіада проектів для сталого світу I-SWEEP 2017 *** 10-12 травня - Всеукраїнський конкурс з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» *** 11-13 травня - Веснянна сесія Всеукраїнської школи методиста позашкільного навчального закладу *** 14 -19 травня, м. Лос-Анджелес (штат Каліфорнія, США) - Міжнародний конкурс Intel ISEF 2017 *** 15-17 травня, м. Полтава - Фінальний етап ХVІ Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім». *** 16-18 травня, м. Хмельницький - Всеукраїнський семінар-практикум «Формування ціннісних орієнтирів учнівської молоді у контексті впровадження в навчально-виховний процес сучасних інноваційних педагогічних технологій» *** 16-18 травня - Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» *** 16-18 травня - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (категорія учасників – від 12 до 15 років включно) *** 23-25 травня - Тренінг з патріотичного виховання


Звіт комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради про проведення заходів, присвячених 203-й річниці з дня народження та 156-й річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка

В комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради було оформлено інформаційний стенд “Т. Г. Шевченко – дослідник”, проведені бесіди в гуртках “Оспівування природи в творах Т. Г. Шевченка”.

9 березня 2017 року проведено захід “Великий Кобзар – провісник вільної України”, присвячений 203-й річниці з дня народження та 156 річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка, в якому брали участь 70 вихованці гуртків “Юні овочівники”, “Юні квітникарі”, “Юні фотоаматори”, учні 6-7 класів комунального закладу “Середня загальноосвітня школа №76” Дніпровської міської ради.

Метою заходу було розширення знань юннатів про долю поета, художника та письменника, діти ознайомились з поезіями Кобзаря та основними віхами біографії Т. Г. Шевченка., дізнались про багатство, красу та дивовижність української мови, її місце у світі, спорідненість з іншими мовами. Діти познайомились з періодами утискання мови, скорботними датами, такими як заборона українських книжок та видання українською мовою, заборона церковних українських шкіл, проповідей українською мовою і т.ін. Після перегляду відеоматеріалів було з’ясовано перелік дій, які зможуть допомогти розвитку і становленню мови, саме тих дій, які можуть бути здійсненні саме дітьми, а не дорослими, у повсякденному житті. Кожен зрозумів свою значущість у творенні українського простору.

Учасники заходу збагатили свій словниковий запас, дізнавшись значення рідковживаних українських слів. З цікавістю діти розшифровували приказки про мову. Учасники змагались у читанні скоромовок, створювали оповідання на літеру “П”, найвживанішу літеру українського алфавіту. Кожен з учасників брав участь у конкурсі “Зернятко мови”, передаючи з рук до рук шишку з зернятками і промовляючи важливе слово про мову.

На завершення заходу учасники пригадали українські пісні на вірші Т.Г. Шевченка. Діти не лише дізналичсь деталі життя та діяльності Поета, Художника, Мислителя, збагнули велич його постаті, але й зрозуміли роль кожної людини у формуванні українського простору, стали більш освіченими в історичних питаннях становлення мови, збагатили свій словниковий запас.
Заступник директора з виховної роботи М.Б.Кузьменко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар