Звіт комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради про проведення заходів, присвячених 203-й річниці з дня народження та 156-й річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 15 грудня 2023 року - триває заявлення на Всеукраїнський конкурс «Юний селекціонер і генетик» у 2023/2024 навчальному році (заочно) *** до 15 грудня 2023 року - подання матеріалів заочних Всеукраїнських конкурсів: Конкурс внутрішнього озеленення закладів освіти «Галерея кімнатних рослин», Конкурс зовнішнього озеленення закладів освіти «Парад квітів біля школи» (заочно) *** 20 грудня 2023 року - 25 січня 2024 року триватиме заключний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція» (заочно) *** до 29 грудня 2023 р. - надсилання фотоматеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** до 19 січня 2024 року - триває реєстрація участі в науково-технічному конкурсі «Eкo-Техно Україна» (заочно) *** до 22 січня 2024 року - подання матеріалів на ІІ етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (заочно) *** до 1 березня 2024 року - падсилання фотоматеріалів до «Панорами Всеукраїнського профільного табору оздоровлення та відпочинку «Юннат» (заочно) *** до 08 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на участь у VІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Звіт комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради про проведення заходів, присвячених 203-й річниці з дня народження та 156-й річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка

В комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради було оформлено інформаційний стенд “Т. Г. Шевченко – дослідник”, проведені бесіди в гуртках “Оспівування природи в творах Т. Г. Шевченка”.

9 березня 2017 року проведено захід “Великий Кобзар – провісник вільної України”, присвячений 203-й річниці з дня народження та 156 річниці від дня смерті Т. Г. Шевченка, в якому брали участь 70 вихованці гуртків “Юні овочівники”, “Юні квітникарі”, “Юні фотоаматори”, учні 6-7 класів комунального закладу “Середня загальноосвітня школа №76” Дніпровської міської ради.

Метою заходу було розширення знань юннатів про долю поета, художника та письменника, діти ознайомились з поезіями Кобзаря та основними віхами біографії Т. Г. Шевченка., дізнались про багатство, красу та дивовижність української мови, її місце у світі, спорідненість з іншими мовами. Діти познайомились з періодами утискання мови, скорботними датами, такими як заборона українських книжок та видання українською мовою, заборона церковних українських шкіл, проповідей українською мовою і т.ін. Після перегляду відеоматеріалів було з’ясовано перелік дій, які зможуть допомогти розвитку і становленню мови, саме тих дій, які можуть бути здійсненні саме дітьми, а не дорослими, у повсякденному житті. Кожен зрозумів свою значущість у творенні українського простору.

Учасники заходу збагатили свій словниковий запас, дізнавшись значення рідковживаних українських слів. З цікавістю діти розшифровували приказки про мову. Учасники змагались у читанні скоромовок, створювали оповідання на літеру “П”, найвживанішу літеру українського алфавіту. Кожен з учасників брав участь у конкурсі “Зернятко мови”, передаючи з рук до рук шишку з зернятками і промовляючи важливе слово про мову.

На завершення заходу учасники пригадали українські пісні на вірші Т.Г. Шевченка. Діти не лише дізналичсь деталі життя та діяльності Поета, Художника, Мислителя, збагнули велич його постаті, але й зрозуміли роль кожної людини у формуванні українського простору, стали більш освіченими в історичних питаннях становлення мови, збагатили свій словниковий запас.
Заступник директора з виховної роботи М.Б.Кузьменко

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар