Відзначення Всесвітнього дня води в Чернівецькій області | Національний еколого-натуралістичний центр *** Триває набір учнівської молоді різного віку у гуртки на 2020/2021 н.р., які працюють в Національному еколого-натуралістичному центрі. Зареєструватись можна онлайн (рубрика "Робота гуртків" головного меню) на сайті Центру *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста»*** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** Триває Всеукраїнська ювілейна естафета «Стежками юннатівського руху» *** з 21 серпня - Дистанційний курс «Математика в Природі» для позашкільної освіти *** з 26 серпня в онлайн-режимі Дистанційний курс «Природничий лекторій» *** 03-05 листопада 2020 року відбудеться фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» *** 03-13 листопада 2020 року - Науково-технічний конкурс «Еко-Техно Україна 2021» *** 05-08 листопада 2020 року буде проведено ІІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України *** 07-09 листопада 2020 року відбудеться Всеукраїнська ювілейна естафета "Стежками юннатівського руху" в НЕНЦ *** до 15 листопада 2020 року подання робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2021» (заочно) *** 16-27 листопада 2020 - Декада юннатівського вогника, присвячена 95-річчю юннатівського руху в Україні *** 18-20 листопада 2020 - Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» *** 2-3 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої і позашкільної освіти *** 16-17 грудня 2020 року - ІІ етап Всеукраїнського фестивалю «Скарбниця народної духовності» (тема заходу – «Українська паляниця») ***


Відзначення Всесвітнього дня води в Чернівецькій області

«Як вийшло, що вода, настільки потрібна, що без неї
неможливо жити, цінується так низько, тоді як
алмази, що не приносять жодної користі, цінуються
так високо»

Адам Сміт

Світ походить від води – говорив Фалес Мілетський, один зі стародавніх мудреців. А й справді, історія Землі – це перш за все історія води. Різноманітна і щедра, беззахисна і сильна, вода безперервно змінювала і змінює обличчя нашої планети. То тече в річках і океанах, то парою піднімається в хмари, то покриває водойми льодом.

22 березня у всьому світі відзначають Міжнародний день води. Резолюцію про святкування Міжнародного дня води прийнято на 47 сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у листопаді 1992 року. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття ООН та розробила спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети чистою питною водою.

У зв’язку із відзначенням Всесвітнього дня води, з метою підвищення екологічної свідомості громадськості щодо проблем, пов’язаних з водним фактором, привернення уваги до того, яке значення має вода у житті не тільки людини, а й всього живого, що є на землі, у навчальних закладах Чернівецькій області проведено ряд заходів. Підготовлено відповідні інформаційні матеріали. Проведені лекції та семінари, присвячені збереженню водних ресурсів, конференції по захисту вод річки Дністер (тема «Реалії сьогодення Дністра»), виховні години, свята на тему «Вода –джерело життя».

Комунальним закладом «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» залучено учнівську молодь до участі в конкурсах що стосуються збереження водних ресурсів:

Міжнародному конкурсі Stockholm Junior Water Prize 2017, який проводиться з метою залучення молоді до вирішення проблем збереження та раціонального використання водних ресурсів. У минулому 2016 році учасники з Чернівецької області вибороли ІІ місце на всеукраїнському етапі цього конкурсу.

Х Міжнародному екологічному конкурсі «Вода – джерело життя». Конкурс проводиться у співпраці з Департаментом охорони здоров’я та соціальних справ Міського управління Вроцлава (Польща) під егідою Вроцлавського Природничого Університету.

Всеукраїнському конкурсі експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник», який щорічно проводиться в березні. Ряд дослідницьких робіт у номінації «Я і природа» традиційно присвячується охороні та збереженню водних ресурсів.

Проведено відповідні заходи в Глибоцькому районі. На базі Глибоцького ліцею відкрито фотовиставку на тему «Вода – наш скарб». Вихованці Глибоцького БТДЮ разом з керівником Опаєць Іриною Василівною здійснили екскурсію до Лісного озера смт. Глибока, під час якої керівник пояснила дітям про важливість економного ставлення до ресурсів прісної води. У Старововчинецькому ліцею Буряк Іван, учень 5 класу, представив своїм однокласникам дослідницьку роботу «Дослідження водних об’єктів с. Старий Вовчинець».

Цікаво цей день пройшов у Долинянській ЗОШ І-ІІ ступенів Недобоївської об’єднаної територіальної громади Хотинського району. Учнями початкових класів проведено свято на тему «Вода –джерело життя». У тематичній виставці малюнків на тему «Вода – наше багатство» учні школи мали можливість не тільки продемонструвати свою майстерність в образотворчому мистецтві, а й звернути увагу на проблеми сьогодення, пов’язані з байдужим ставленням до навколишнього середовища. Учням 8 класу проведено екскурсію до сільського ставка. У 9 класі проведено урок на тему: «Очистка води від накипу відстоюванням, фільтруванням».

Чернівецьким міським центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді організовано та проведено прибирання узбережжя річки Прут.

Учні Заставнівського району також прийняли активну участь у природоохоронній роботі, присвяченій цьому дню. Молодші гуртківці Заставнівського ЕНЦДЮ провели екскурсію на Панський ставок, на якому ось уже декілька днів оселилися білі лебеді. Школярі Малокучурівського НВК провели очистку місцевої річечки Малий Кучер. У Звенячинському НВК проведено екскурсію до природних джерел села та проведення аналізу їх вод. Учні Кадубовецької та Веренчанської ЗОШ розчистили 7 польових криничок. Школярі Кулівецького НВК провели весняні роботи біля Кулівецького водоспаду. Школярі Василівського НВК розчистили береги річки Млинівки та два невеличкі водопади на ній.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


1 коментар до запису “Відзначення Всесвітнього дня води в Чернівецькій області”

  1. Андрій сказав:

    Дуже важливо виховувати в молоді повагу до природних ресурсів. Моє покоління на жаль не цінувало воду, та навіть зрідка використовувало лічильники води. Зараз усе змінюється, кількість джерел придатної до вживання води стає меншою. Тому варто цінувати цей ресурс. Нам пощастило, що в Україні є достатньо річок, які є джерелом прісної води, але ще бракує суспільної свідомості, щоб ті річки не засмічувати.
    Дякую Вам за те, що виховуєте свідоме покоління.

Залишити коментар