УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ – ШЛЯХ ДО СТВОРЕННЯ СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА У ПОЗАШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 06-09 грудня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» (Eco-Hackathon) у 2022 році (онлайн) *** до 15 грудня 2022 року триває І етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2022/2023 навчальному році (заочно) *** 14-16 грудня 2022 року - Всеукраїнський конкурс «Земля – наш спільний дім» (очно) *** до 20 січня 2023 року триває І етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (заочно) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) ***


УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ – ШЛЯХ ДО СТВОРЕННЯ СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА У ПОЗАШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Як свідчить народна мудрість:
Не навчайте дітей так, як навчали вас –
вони народилися в інші часи

Сучасному суспільству необхідні життєздатні, самостійні, практично умілі, творчі люди, з розвиненим почуттям відповідальності, гідності та совісті.

Сєвєродонецький міський Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Луганської області, а для більшості – Станція юних натуралістів завдяки органічному поєднанню різних форм освітньої діяльності проводить в місті значну роботу спрямовану на формування у вихованців екологічної свідомості, життєвої компетентності, здатності до усвідомленого вибору майбутньої професії.

Робота гуртків проводиться в 6-ти шкільних теплицях та живому куточку за різними напрямами, якими охоплено понад чотириста двадцять вихованців.

До речі це найбільша кількість працюючих теплиць в одному місті в Україні.

Така практична база створює оптимальні умови для надання освітніх послуг.

Стрімкий розвиток високих технологій, зростання рівня технічної оснащеності вимагає надання якісних знань, навичок відповідно сучасним вимогам.

А Це – енергійний, креативний педагог, сучасна матеріально-технічна база та інноваційні технології.

Тому колектив Центру постійно знаходиться у пошуку нових можливостей для розвитку і намагається залучати до цього міжнародних, державних, громадських та приватних – донорів.

З 2016 року Центр є учасником проекту «Підтримка стабілізації громад, що постраждали від конфлікту на Донбасі за підтримки Міжнародної Організації з Міграцій уряду Японії.

Під час реалізації проекту проведено презентації, майстер-класи, чайні церемонії. Ми залучили до цього дітей з числа тимчасово переміщених осіб, людей з різними захопленнями. Це сприяло соціальній згуртованості учасників заходів.

У 2017 році Міжнародна Організація з Міграції знову надає грантову підтримку для продовження проекту.

Ми співпрацюємо з Департаментом екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації в рамках Регіональної програми з охорони навколишнього природного середовища Луганської області на 2016-2018 роки.

Це дає фінансову підтримку в озелененні територій навчальних закладів міста та в проведенні екологічних заходів. Так в квітні 2017 року в навчальних закладах висаджено понад двісті п’ятдесят дерев та гарно квітучих кущів.

У грудні 2016 року Центр став переможцем Конкурсу з підтримки молодіжних ініціатив задля чистого довкілля з проектом «НАША країна у світлинах».

Ідея проекту полягала в приверненні уваги до забрудненості міста, залученні учнів до практичної природоохоронної діяльності, поширенні екологічної обізнаності дітей та громадськості міста.

Для реалізації ініціативи проектом Програми малих грантів ПРООН та Глобального екологічного фонду, Партнерською мережею «Освіта в інтересах сталого розвитку» подаровано фото – обладнання.

Це дало можливість провести низку фотовиставок, а також здобути перемогу у фотоконкурсах «Дивовижна рослина», «В об’єктиві натураліста –

У сучасних умовах потрібно постійно самовдосконалюватися. Навчання в Академії Краудфандингу підвищило обізнаність в залученні інвестицій .

Презентований нами спільний проект з підприємцями регіону «Зелені школи» отримав підтримку та стартує у вересні 2017 року на платформі Спільнокошт.

Ідею проекту відображено в відеофільмі, http://cfaukraine.biggggideapartners.com/uk/home-2/
Ці здобутки дали змогу гідно представити Центр на Восьмій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», яка проходила у Києві в березні 2017 року де ми стали дипломантами.

Ми не зупиняємося на досягнутому, продовжуємо впроваджувати нові проекти, прищеплюємо дітям культуру дбайливого ставлення до навколишнього середовища, шукаємо нові ідеї, натхнення для подальшого творчого розвитку і праці.

Як зауважив американський еколог Баррі Коммонер: «Пошуки витоків будь-якої проблеми, пов’язаної з навколишнім середовищем, призводять до незаперечної істини, що корінна причина кризи полягає не в тому, як люди взаємодіють з природою, а в тому, як вони взаємодіють один з одним … і що, нарешті, миру між людьми і природою повинен передувати мир між людьми»

Олена Зельська , директор СМ ЦЕНТУМ

Поділитися