Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді | Національний еколого-натуралістичний центр 18-20 жовтня - ІІ етап тренінгу з національно-патріотичного виховання «З Україною в серці» *** 19-20 жовтня - Осіння сесія Всеукраїнської школи методиста позашкільного навчального закладу *** 23-27 жовтня - Всеукраїнська Природнича школа. В рамках природничої школи - Всеукраїнський інститут біологічних стажувань школярів.


Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

«Школа любові до природи, праці і краси»

«Школа любові до природи, праці і краси»

Директор  Чернівецького КЗЧОЦЕНТУМ Л.Ю.Головченко

Директор Чернівецького
КЗЧОЦЕНТУМ Л. Ю. Головченко

У 1953 році згідно з рішенням облвиконкому створена Чернівецька обласна дитяча станція юних натуралістів як окрема бюджетна організація.
У 1992 р. станція юних натуралістів перейменована в обласний еколого-натуралістичний центр дітей та юнацтва за наказом управління освіти №28 від 30.01.1992р.

У 2002р. розпорядженням обласної ради від 16.01.2002р № 6 заклад названий Чернівецьким обласним еколого-натуралістичним центром дітей та юнацтва, а з 2007 р. став комунальним закладом «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» (Рішення ХІІІ сесії У скликання Чернівецької обласної ради №149-13/07 від 07.06.07 р.).

З 1992 р. директором призначена Головченко Людмила Юріївна, яка працює на даній посаді до цього часу.

На сьогоднішній день у центрі діють 2 відділи: екологічного виховання з лабораторією квітництва та фітодизайну (завідувач – Задобрівська Л.О.) і природничий з лабораторією зоології та тваринництва (завідувач – Головченко В.В.).

У центрі працюють 18 педагогів – усі з вищою освітою, у тому числі 1 кандидат наук, 4 педагоги – Відмінники освіти України, 2 – лауреати обласної премії О.Поповича.

У 2009-2010 н.р. в 76 об’єднаннях навчалось 1353 вихованців. З нового, 2010/11 навчального року, організовано діяльність 70 еколого-натуралістичних об’єднань, якими охоплено 1100 вихованців.

Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді здійснює постійний пошук і впровадження нетрадиційних методик навчання і виховання:

  • Еколекторій «Природа – наш дім» для учнів молодших класів.
  • Двохрічна заочна біологічна школа для учнів сільських шкіл (з 2001 р)
  • Школа сімейного виховання для дітей сиріт (з 2001 р.)
  • Школа еколідера «Шкільна екологічна ініціатива» (з 2006 р.)

Педагогічний колектив центру працює над актуалізацією змісту творчих учнівських об’єднань, введенням комп’ютерних навчальних програм, ігрових методик у навчально-виховний процес всіх рівнів позашкільної освіти. Звертається увага на нові дидактичні підходи, нетрадиційні уявлення про організацію навчального процесу.

Створюються нові інноваційні технології: лабораторія квітництва і фітодизайну, лабораторія зоології та тваринництва, реабілітаційна екологічна стежина, інтернет – клас тощо.

З 2009 р. запроваджено технологію портфоліо, мета якого – рекламна демонстрація досягнень його хазяїна, що дозволяє судити про рівень його здібностей і майстерності. Саме це сприяло використанню портфоліо в центрі як основи для розробки принципово нового підходу до оцінювання творчої діяльності керівників гуртків та вихованців, до підняття їх мотивації.

Одним з першочергових завдань центру є формування здорової особистості, яка розуміє значення здоров’я як найвищої життєвої цінності. Протягом чотирьох років колектив працює над реалізацією проекту валеологічного виховання «Здоров’я -найбільша цінність людини».

Протягом останніх двох десятиріч центром напрацьований цікавий досвід роботи з обдарованою молоддю. Діє комплексна програма «Творча обдарованість», створені «Портфоліо обдарованої дитини», налагоджена тісна співпраця з Національним університетом ім. Ю. Федьковича в проведені не тільки систематичних занять хіміко-біологічного факультету Буковинської малої академії наук, але і в проведенні щорічно з 2001 року обласної олімпіади з екології, педагогічних та учнівських науково-практичних конференцій, семінарів-практикумів тощо.

КЗ ЧОЦЕНТУМ як обласний координаційно-методичний центр співпрацює з районними відділами (11) та міськими управліннями (2) освіти, районними та міськими комплексними та профільними позашкільними навчальними закладами, безпосередньо педколективами шкіл різних типів, шкіл-інтернатів, професійно-технічних навчальних закладів тощо. Також обласний центр координує діяльність двох районних еколого-натуралістичних центрів та 14 комплексних районних позашкільних закладів щодо організації діяльності напрямку.

Досягнення мети відбувається через індивідуальні консультації для педагогів, роботу постійно діючих семінарів, майстер-класів, методичних об’єднань, творчих груп, занять шкіл підвищення педагогічної майстерності, семінарів-практикумів, а також через цілу систему методичних заходів, спрямованих на розв’язання актуальних навчально-методичних проблем.

За виявлення творчо працюючих педагогічних колективів позашкільних навчальних закладів, розповсюдження передового педагогічного досвіду, пошук інноваційних ідей щодо оновлення змісту навчання та виховання дітей, публічного визнання внеску позашкільних навчальних закладів в розвиток системи освіти, формування їх іміджу Комунальний заклад “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді” у 2008 р. отримав почесне звання Лауреата Всеукраїнського відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників».

Творче кредо Директора Чернівецького КЗ ЧОЦЕНТУМ Л.Ю.Головченко:«Гуманність і творчість – два крила педагога»

e-meil: kzchocentum@ukr.net

Поділитися