Екологічні катастрофи… | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Екологічні катастрофи…

15.10.2015

Бомба «Агрінол»: Азовському узбережжю загрожує екологічна катастрофа

Екологи б’ють на сполох, оскільки курортний Бердянськ ризикує стати жертвою масштабної екологічної катастрофи. У приморському містечку є компанія «Агрінол», – найбільший в Україні скупник відпрацьованих мастил. Проте компанія їх не переробляє, а просто очищує від домішок і води.

На жаль, таке очищення здійснюють методами, небезпечними для навколишнього середовища. Ця технологія передбачає застосування великої кількості сірчаної кислоти (1 тонна на кожні 10 тонн відходів), а відходами переробки є так звані кислі гудрони, які відносяться до небезпечних відходів. їх складують у ставках- накопичувачах відстійниках, що займають великі площі.

10.10.15

Підприємства Запоріжжя отруюють довкілля та населення

Вже багато років у Запоріжжі спостерігається критичний стан атмосферного повітря. Залежно від напряму вітру з боку підприємств відчувається сильний запах сірководню, над містом стоїть смог, крім цього, в повітрі скупчуються дрібнодисперсні частки промислових викидів. У місті сконцентровано велику кількість промислових металургійних та коксохімічних підприємств.. Згідно з офіційними даними, за 2014 рік стаціонарні джерела у атмосферне повітря Запорізької області викинули 206 тис. тонн забруднюючих речовин. Через мораторій на перевірки ці підприємства безкарно забруднюють довкілля та загрожують здоров’ю людей.

6.10.15

Працівники Київзеленбуду знищили вікову діброву

Останніми роками київські ліси «зусиллями» комунальників дедалі більше перетворюються на пустирі. Під сокиру потрапляють найцінніші ділянки київських лісів — старовікові насадження дуба, сосни, липи, інших цінних порід. Старовікові ділянки лісу, що є найбільшими осередками біорізноманіття, стрімко зникають з ландшафту Києва.

6 жовтня 2015 року активісти зафіксували черговий випадок знищення комунальниками вікової діброви. Рубку здійснено у 48 кварталі Межигірського лісництва (КП ЛПГ «Святошинське»). Згідно з маркуванням лісорубних стовпчиків на зазначеній ділянці лісу проводили так звані санітарні заходи, тобто ліс знищено буцімто через якусь хворобу, що призвела до всихання дерев. Втім, за інформацією науковців, ліс у зазначених виділах перебував у чудовому стані і не потребував навіть вибіркових рубок.

27.07.15

Екологічна катастрофа на р. Рось

Річка Рось, яка протікає у межах Вінницької, Київської та Черкаської областей України, періодично потерпає від пересихання та забруднення. У липні 2015 р. м. Богуслав (Київська область) опинилось на межі екологічної та економічної катастрофи. Причиною цьому став критично низький рівень води в річці Рось, на берегах котрої розташовано місто. В деяких місцях водойма взагалі пересохла.

Починаючи з кінця 2014 року депутати Білоцерківської міської ради наголошують на забрудненні р. Рось в результаті забруднення внаслідок скидання неочищених стоків комунальними підприємствами. У грудні 2014 року працівники Держсанепідемслужби відібрали проби води з річки та визначили, що за мікробіологічними показниками вода не відповідає санітарним вимогам.

2.07.15

Жорстокі розваги: у Вінницькій області дельфіни протягом чотирьох років живуть у звичайному санаторському басейні

У басейні санаторію «Поділля» (м. Хмільник, Вінницька область) незаконно було влаштовано дельфінарій. Незважаючи на численні порушення Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі, затверджених наказом Міністерства екології та природних ресурсів України у 2012 році, Когут Б. І. протягом чотирьох років утримував п’ятьох (!) дельфінів у басейні глибиною 1,8 м у так званому «дельфінарії» «Доктор-дельфін». Крім надзвичайно малого розміру басейну були виявлені й інші порушення умов утримування дельфінів, зокрема: відсутність природної морської води, небезпечне для дельфінів покриття басейну (кахель), відсутність карантинного басейну та ін.

1.07.2015

Вирубка лісу у НПП «Бузький Гард»

27-28 лютого 2015 року в Миколаївській області на територіях національного природного парку «Бузький Гард» і регіонального ландшафтного парку «Гранітно- Степове Побужжя» вирубали зелені насадження, чим було завдано шкоди природно- заповідному фонду в розмірі 1 091 424,5 грн.

Браконьєри на цьому не зупинилися – 1 липня 2015 року на цій же ділянці вели роботи зі зняття трав’яного покриву і видалення пнів з використанням важкої техніки. Внаслідок цього знищуються речові докази та місце вчинення кримінального правопорушення приводиться у непридатний для проведення слідчих дій стан.

Поділитися