Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
Директор Івано-Франківського
ОЕНЦУМ Т.В. Гудзик
Куток карпатський – вічний рай,
Наповнений красою
Люби Природу, рідний край
Синівською любов’ю.
Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді вбачає своєю головною метою: залучення дітей до практичної природоохоронної діяльності на основі набутих знань і ціннісних орієнтацій; дотримання систематичності і безперервності в організації еколого-натуралістичної роботи від дошкільного віку до педагогічних кадрів і населення: впровадження елементів народознавства в процес гурткової роботи, масово-натуралістичної з метою виховання справжнього патріота нашої держави. 21 травня 1945 року в м. Станіславі (нині Івано-Франківськ) була створена Дитяча технічна станція з двома відділами: технічним та природничим. Природничий відділ з часом став називатись сільськогосподарським, в 1948 році і станція стала називатись обласною дитячою технічною і сільськогосподарською. 23 жовтня 1952 року вона була реорганізована в обласну станцію юних натуралістів, в 1992 році – перейменована в Івано-Франківський обласний державний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, з грудня 2009 року – Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Центр знаходиться в орендованому приміщенні колишнього дитячого садка (площа 525 м2).
На даний час в Івано-Франківському ОЕНЦУМ діють два відділи: організаційно-методичний (завідувач – Маліборська Л.П.), біологічний (завідувач – Шинкарук Г.В.), працюють 12 педагогічних працівників, кожен з яких має вищу педагогічну освіту, 6 відмінників освіти. На базі відділів працює два методичних об’єднання керівників гуртків за профілями і школа молодого керівника гуртка.
Наші педагоги нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти і науки ОДА, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Методичний колектив Центру координує роботу рай/міськ СЮН(ЕНЦ) та шкіл області з природоохоронного та еколого-просвітницького напрямків. На базі Центру організована робота 58 гуртків з 22 профілів, які відвідують 810 вихованців, в тому числі 17 гуртків працюють на базі шкіл області.
16 липня 1996 року в Івано-Франківському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді створено музей українознавства і екології. Його відкриття приурочене 5-й річниці незалежності України.
Музей – це наша духовна скарбниця. Тут зібрано те, що притаманне тіль¬ки нам, те чим славиться українство у світі і чим відрізняється від інших народів. Кожен народ, нація чи країна має тоді майбутнє, коли пам’ятає про минуле, зберігає його і вчиться на його кращих традиціях.
Наші експонати-символи – це обереги, які захищають від злих сил. Саме тому в музеї – легенди про рослин і тварин, куточок хліба, колекція великодніх писанок, методичні розробки народних свят, обрядів, методичні та пропагандистські матеріали з охорони та збереження навколишнього середовища, природи, методичні розробки з виховання екологічної освіти та культури молодого покоління. У музеї постійно проводяться екскурсії для дітей та учнівської молоді, студентів, педагогів, громадськості міста та області. З ініціативи колективу Центру в регіоні започатковано два регіональні конкурси: «Великодні передзвони», «Домашні улюбленці».
Педагогічними працівниками Центру розроблено ряд методичних матеріалів:
- • серія «Біоетика»;
- • серія «Куток живої природи»;
- • «Методичний вісник».
НДЗД Центру має площу 0,25 га і складається з дендрологічного відділу, квітково-декоративного, зоолого-тваринницького, колекційного відділу та зеленого класу.
Деревонасадження:
- хвойні дерева і кущі – туя західна, ялина звичайна, біота східна, тис ягідний, ялівець козацький,
- листяні дерева і кущі – верба плакуча, береза біла, катальпа, слива Піссарді, яблуня Недзвецького, горобина червона, горобина чорна, липа широколиста, клен американський, дуб гостролистий, форзиція, бузок, жасмин, бирючина, алича, шипшина, акація. Розроблено дві карто-схеми екологічних стежок ОЕНЦУМ.
Кредо директора Івано-Франківського ОЕНЦУМ Т.В.Гудзик: «Пустити Природу в душу кожного і йти до Природи з душею».
Проблемне питання Центру
Досягнення ефективності в роботі ПНЗ шляхом удосконалення координаційно-методичної роботи
Адреса: |
Набережна ім. Василя Стефаника, 34б |
м.Івано-Франківськ |
76018 |
Україна |
Ел. пошта: | if_odencun@ukr.net |
Телефон: | (03422) 4-72-26 |
Факс: | (03422) 4-72-26 |
http://www.oencum.if.ua |