«Агроклас» для школярів: захопливою стежкою агронауки | Національний еколого-натуралістичний центр 22-24 травня - Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» *** 22-24 травня - Фінальний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» *** 22-24 травня - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (категорія учасників – від 12 до 15 років включно) *** 22-24 травня - Тренінг із патріотичного виховання *** 24 травня - Виїздна методична рада «Дослідництво в позашкіллі» *** 29-31 травня - Фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2018» *** 29-31 травня - Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім»


«Агроклас» для школярів: захопливою стежкою агронауки

4 вересня 2017 року о 15:00 в Національному еколого-натуралістичному центрі Міністерства освіти і науки України (НЕНЦ) у м. Київ відбулося відкриття учнівського «Агрокласу» за підтримки компанії Syngenta.
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та компанія Syngenta в Україні презентували освітній проект «Агроклас» — модернізований навчальний клас, оснащений необхідним технічним та лабораторним обладнанням для проведення занять агрономічного напряму серед учнів середніх і старших класів. Розпочне свою роботу клас уже цієї осені.

За словами директора НЕНЦ Володимира Вербицького, ініціативність та активна участь бізнесу у втіленні творчих і освітніх рішень має велике значення для розвитку сучасної освіти. Для будь-якої галузі молодий висококваліфікований спеціаліст — обов’язкова складова успіху. Саме тому так важливо, щоб до формування справжнього професіонала своєї справи долучалися і досвідчені практики з бізнесу, впевнений пан Володимир. Наразі тенденція щодо запровадження спільних освітніх ініціатив, спрямованих на розвиток талановитої молоді, зокрема підготовку майбутніх фахівців-аграріїв, стає все більш помітною.

«Компанія Syngenta вже має низку власних соціально-освітніх та суспільно-природничих проектів. Ми також працюємо над різними просвітницькими ідеями в рамках корпоративної соціальної відповідальності разом із партнерами, одним із яких став НЕНЦ, — зауважив генеральний директор Syngenta в Україні Гебхард Рогенхофер. — Разом із фахівцями Центру ми створили навчальний «Агроклас» і маємо надію, що робота, яка проводитиметься у ньому, буде сповнена захопливих відкриттів в агронауці».

Основні напрями роботи «Агрокласу» включатимуть підготовку учнів до практичної та експериментально-дослідницької роботи в галузі сільського господарства й ознайомлення з сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур. Тут проводитимуть заняття з екології та агроекології для учнів загальноосвітніх навчальних закладів України й м. Києва, практичні та лабораторні заняття для учнів аграрного відділення Всеукраїнської природничої школи НЕНЦ, а також навчальної практики студентів аграрних і педагогічних ВНЗ України.

НЕНЦ Міністерства освіти і науки України — провідна установа в галузі розвитку позашкільної біологічної, екологічної, аграрної освіти. У 2015 році Центр відзначив 90-ту річницю заснування та 90-річчя юннатівського руху в Україні. «Ми дійсно пишаємося нашими досягненнями. За роки діяльності НЕНЦ нам пощастило плідно попрацювати над низкою проектів з різними навчальними закладами, зокрема іноземними, а також із деякими комерційними організаціями, які справді зацікавлені у розбудові якісної конкурентної освіти в Україні. І нас дуже тішить, що Syngenta запропонувала реалізувати такий проект саме в нашому Центрі», — підкреслив пан Вербицький.

Керівництво НЕНЦ та Syngenta впевнені, що «цей новий, комфортний, із сучасним обладнанням простір надихатиме вивчати і досліджувати».

Завдяки підтримці Syngenta вдалося придбати потужний проектор та ноутбуки, з агрономічного приладдя — тестери для визначення температури і вологості ґрунту й показників сонячного випромінювання, прилади для демонстрування та дослідження всмоктування води коренем рослини. Білоцерківський діагностичний центр компанії вже надав витратні лабораторні матеріали, до кінця вересня очікують на надходження лабораторного обладнання для проведення навчально-дослідної роботи: мікроскопи, сахариметр-поляриметр, призначений для вимірювання концентрації сахарози в розчинах, та інше приладдя.

Як зазначають у Syngenta, компанія вже мала досвід співробітництва з Центром у рамах міжнародного профорієнтаційного проекту «STEM* — освіта з агробіологічного профілю» для учнів 9–10 класів. Спеціалісти компанії провели серію практичних занять, де учні ознайомилися з сучасними технологіями вирощування овочевих культур, зокрема з процесом закладання дослідів на ділянках, підведення крапельного поливу, особливостями захисту рослин. Отже, успішна співпраця минулоріч заклала міцний фундамент партнерства і на майбутнє. Проект «Агроклас» — яскравий тому приклад.

Урочисту подію відвідали представники Міністерства освіти і науки України, Національного університету біоресурсів та природокористування України, учні та педагогічні працівники позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

Перед учасниками виступили:

Володимир Вербицький – директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти;

Гебхард Рогенхфер – генеральний директор компанії Syngenta в Україні;

Микола Кучинський – директор департаменту професійної освіти;

Костянтин Іванюк – керівник відділу маркетингу компанії Syngenta в Україні;

Забалуєв Віктор Олексійович – декан Агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України

Микола Пінчук – завідувач відділу аграрних досліджень та рослинництва НЕНЦ;

Учасники заходу переконалися на власному досвіді, що співпраця аграрного бізнесу, позашкільних та вищих навчальних закладів здатна забезпечити необхідні умови для проведення ефективного навчального процесу і допрофесійної підготовки майбутніх фахівців аграрної галузі на найвищому рівні.

* Science, Technology, Engineering, Mathematics.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар