Круглий стіл учасників обласного табору-експедиції “Боривітер” “Приорілля – перлина України” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** до 26 квітня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 27-29 квітня 2024 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» (змішаний формат) *** до 28 квітня 2024 року - подання матеріалів на проєкт «ЄНОТІК» (заочно) *** до 03 травня 2024 року - триває подання матеріалів на участь у Всеукраїнській кампанії «Історія моєї школи» (заочно) *** 07 - 09 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Круглий стіл учасників обласного табору-експедиції “Боривітер” “Приорілля – перлина України”

28 серпня на базі КЗО “СЗШ № 89” Дніпровської міської ради пройшов круглий стіл “Приорілля – перлина України”, в якому брали участь вихованці натуралістичних гуртків та учасники експедицій “Боривітер” 2016 та 2017 років, організатором яких був комунальний заклад освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Ю.Ф. Педан).

Участь у круглому столі взяли 15 вихованців КЗО “ОЕНЦДУМ” та КПНЗ “Станція юних натуралістів № 2” Дніпровської міської ради (далі – КПНЗ “СЮН № 2”).

Були запрошені Манюк В.В. (кандидат біологічних наук, доцент кафедри ДНУ ім. О.Гончара, незмінний науковий керівник експедицій), Григоренко Л.Я. (директор КПНЗ “СЮН № 2”) та Крикун Г.В. (керівник експедиції “Боривітер 2017”, керівник гуртків КЗО “ОЕНЦДУМ”).

Організатор заходу, Жигарьова О.Ю., вчитель біології та керівник гуртків КПНЗ “СЮН № 2”, підготувала для дітей цікаву програму, головна мета якої привернути увагу дітей до природи рідного краю, залучити до справи природозаповідання. За круглим столом діти мали знайти відповідь на головне проблемне питання заходу “Приорільський національний парк: бути чи не бути?”.

Розпочався захід з вітального слова Григоренко Л.Я., яка наголосила на важливості та значущості вивчення природи рідного краю.

Манюк В.В. ознайомив присутніх з географічними особливостями перлини природи Дніпропетровщини – Приоріллям, перспективами створення Орільського національного природного парку та роллю кожної особистості в цьому процесі.

Після цього заслухали звіти учасників експедицій, кожен з яких із своєї точки зору підкреслював, що Приорілля – дійсно перлина нашого краю.

  • Носову Дар’ю з історико-географічним екскурсом “Річка Оріль”,
    за яким переглянули фільм “Боривітер 2013”;
  • Думинську Ксенію про історичне минуле Магдалинівського краю;
  • Ковцуняк Вікторію, яка провела віртуальну екскурсію до сільського музею с. Ковпаківки;
  • Манюка Святослава про історичні аспекти створення урочища “Стінка” та Тарасову гору, з демонстрацією пейзажів, написаних Кобзарем, ймовірно, на тому самому місці, де стояли учасники експедиції;
  • Манюка Мирослава про Шагарівський ліс та його впорядника;
  • Молоткову Олександру про Лебединські луки, їх флористичне різноманіття та фауну;
  • Сергієнко Віку, наймолодшого учасника експедиції, яка повідала про Цар-вербу, дендрологічну перлину Приорілля;
  • Албова Богдана, який підготував чудову доповідь про птахів Приорілля, продемонстрував фото дорослих особин та пташенят, розповів про статевий диморфізм деяких видів.
  • У підсумку роботи круглого столу юннати слухали і відгадували голоси птахів, складали назви птахів з заплутаних літер, пригадували епізоди з життя табору-експедиції “Боривітер”, впізнаючи назви рослин та тварин по фото та вказуючи місцевість, де фото було знято, проводили дебати на тему “Орільський національний парк: бути чи не бути?”.

Фінальним етапом заходу стали чарівні звуки скрипки у виконанні Святослава Манюка.

Всі учасники залишились задоволені, дізнались цікавинки про рідну природу Приорілля, поспілкувались і завдяки участі у заході отримали творчий заряд позитиву для подальшої природоохоронної роботи.

Вiкторина

Доповiдь наймолодшої учасницi Сергiєнко Вiкторiї Цар-верба

Перегляд вiдео Боривiтер 2013

Вiтальне слово Манюка В.В. Цiкавинки про Орiль

Релаксацiя. Гра на скрипцi Святослава Манюка.

Доповiдь Алблва Богдана Птахи Приорiлля

Доповiдь Ковцуняк Вiкторiї про сiльський музей

Вiтальне слово Яковенко Л. Я.

Підготували:

керівник гуртка КЗО “ОЕНЦДУМ” Крикун Г.В.

керівник гуртка КПНЗ “СЮН № 2” Жигарьова О.Ю.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар