Інформація про проведення тренінгу з патріотичного виховання “З Україною в серці” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 17-19 серпня 2022 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (змішана форма) *** серпень-вересень 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (дистанційно) *** вересень-жовтень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (про форму проведення буде додаткове повідомлення) *** 17-24 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Інформація про проведення тренінгу з патріотичного виховання “З Україною в серці”

 

22 листопада 2017 року на базі комунального закладу освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (далі – КЗО “ОЕНЦДУМ”) (директор Педан Ю.Ф.) відбувся ІІ етап тренінгу з національно-патріотичного виховання “З Україною в серці”, за матеріалами авторського колективу (І.Д. Беха, доктора психологічних наук, професора, дійсного члену НАПН України; Ж.В. Петрочко, доктора педагогічних наук, професора; В. І. Кириченко, кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника) і рекомендованого вченою радою Інституту проблем виховання НАПН України для використання в роботі.

Учасниками тренінгу були педагогічні працівники загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ), методисти, керівники гуртків, відповідальні за національно-патріотичне виховання учнів з мм. Дніпра, Кам’янського, Павлограда, Апостолівського (Апостолівська ОТГ), Дніпровського (у тому числі з Сурсько-Листовської та Слобожанської ОТГ), Павлоградського (Богданівської ОТГ) та Царичанського (Ляшківської ОТГ) районів.

Тренерами даного тренінгу виступили педагоги КЗО “ОЕНЦДУМ” Кузьменко М. Б., заступник директора з виховної роботи, Кондратьєва Т. В., методист з наукової роботи, які пройшли підготовку за програмою тренінгу “З Україною в серці”. Вони акцентували увагу педагогічних працівників на методах національно-патріотичного виховання. Учасники форуму відпрацьовували в групах метод особистісної репрезентації з використанням цитат, афоризмів, а також історико-порівняльний метод і метод моральних дилем.

В розділі “Суспільна солідарність і партнерство у національно-патріотичному вихованні” перед учасниками тренінгу виступив Галицький Ю.С., голова Дніпропетровської обласної спілки скаутів. Він презентував діяльність скаутів України і нашої області. Скаути патріоти своєї країни і їх головне гасло діяльності: “Зробимо світ краще”.

В ході тренінгу відбувся перегляд відеороліка “Урок патріотизму”, було проведено мозговий штурм “Хто може бути патріотом у національно-патріотичному вихованні”, показана презентація “Партнерство у національно-патріотичному вихованні”. Були проведені інтерактивні вправи: “Для мене Україна – це…..”, “Знайти маніпуляцію”, “Як протидіяти маніпуляції й пропаганді”, вправа на завершення “Nota bene!” – Дві нотатки”.

Тренінг сприяв:

  • – поглибленню знань педагогів про патріотизм як суспільну та особистісну цінність, якості людини-патріота;
  • – організації продуктивної педагогічної взаємодії з учнями з національно-патріотичного виховання;
  • – самопрезентації досвіду роботи з національно-патріотичного виховання.

Презентація мети і завдань тренінгу – Кузьменко М.Б.

Прийняття правил роботи групи – Кондратьєва Т.В.

Робота в групах “Патріотичний кросворд”

Самопрезентація “Для мене Україна – це…”

Презентація українського скаутінгу – Галицький Ю.С.

Презентація “Маніпуляція”

Вправа на активізацію

Вручення електронних носіїв з матеріалами тренінгу

Методист з наукової роботи Т. В. Кондратьєва

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар