«Юні дослідники» Чернівеччини попереду всіх! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


«Юні дослідники» Чернівеччини попереду всіх!

Діти дуже допитливі від природи, їхні нескінченні «а чому?» ставлять у глухий кут не тільки молодих батьків, а й батьків «зі стажем». Відповіді на дитячі запитання не тільки задовільняють цікавість вашого малюка, а й дозволяють йому пізнати світ і робити свої власні, хоч і дитячі, висновки.

22 березня 2018 року на базі комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник». Учасниками конкурсу стали діти віком 9-11 років, які завжди дуже допитливі, цілеспрямовані та надзвичайно творчі.

Метою проведення заходу був пошук і підтримка вихованців, які виявили здібності до експериментальної та дослідницької роботи в напрямі природознавства; формування первинних екологічних знань; залучення дітей до активної пізнавальної, трудової та суспільно-корисної роботи; розвиток та удосконалення вмінь ведення фенологічних спостережень, а також відбір учасників на фінальний етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник».

Конкурс проводився за 5-ма номінаціями: «Я і природа», «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров’я» та «Народознавство. Краєзнавство».

Оцінювало роботи дітей компетентне журі у складі науковців ЧНУ імені Юрія Федьковича, працівників Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Чернівецького краєзнавчого музею, педагогів обласних позашкільних навчальних закладів. Журі відмітило цікаві роботи з актуальною тематикою і вдало підібраним об′єктом дослідження, бажання дітей вивчати навколишній світ, звичаї свого народу, умови здорового способу життя, вчитись експериментувати. Та, на жаль, відмітило журі і випадки запозичення конкурсних робіт з мережі Internet.
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник» ще раз підтвердив, що Буковинський край багатий на здібних, талановитих та обдарованих дітей, в яких попереду ще багато років навчання, нових досліджень і перемог.

За підсумками роботи журі оголошуємо попередні результати:

І місце

В номінації «Я і природа»:

  • Рурак Віктор, учень 5 класу Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст., вихованець гуртка «Юні друзі природи» Кіцманського районного БДТ, слухача ОЗБШ (керівник Мельничук Л. В.);

В номінації «Рослини навколо нас»:

  • Маковій Анастасія, 6 клас Малокучурівського НВК, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Заставнівського ЕНЦДЮ (керівник Дупешко Н. М., наук. кер. Дзензерська О.М.);

В номінації «Тваринний світ»:

  • Попик Владислав, 4 клас, Рукшинська ЗОШ І-ІІІ ст. Хотинського району (керівник Григоришена Л.І.);

В номінації «Охорона здоров’я»:

  • Гуцул Іван, учень 4 класу Іванівецької ЗОШ Кельменецького району (керівник Гуцул Т.С.);
  • Бодянчук Анна, учениця 5 класу Шипинського ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського району, вихованка гуртка «Природа навколо нас» Кіцманського районного БДТ (керівник Березка Л.В.);

В номінації «Народознавство. Краєзнавство»:

  • Когут Аліна, 4 клас, ЗОШ 16 м.Чернівці (керівник Мигалюк Т.С.).

ІІ місце

В номінації «Я і природа»:

  • Климчук Евеліна, 5 клас, ЗОШ №30 м.Чернівці (керівник Пилипець Н.В.);
  • Кушнірик Христина, 5 клас Вікнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Заставнівського району (керівник Голик С. В.);

В номінації «Рослини навколо нас»:

  • Унгурян Ніколіна, 4 клас, Колінковецький ЗНЗ І-ІІІ ст. Хотинського району (керівник Гаврилець А.Т.);
  • Пітик Марія, 4 клас Погорілівської ЗОШ І-ІІІ ст. Заставнівського району (керівники Пітик М. І., Пітик О.Д.);
  • Ковдриш Петро, 6 клас, Новоселицька гімназія (керівник Дисар Я.В.);

В номінації «Тваринний світ»:

  • Борисов Олександр, 5 клас, Карапчівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Вижницького району (керівник Зав’ялець Т.М.);
  • Димчук Катерина, 6 клас, Глибоцький ліцей, (керівник Гаврилюк Н.І.);
  • Кока Максим, 5 клас, Новоселицька ЗОШ №3 (керівник Сакрієр Є.О.).

В номінації «Охорона здоров’я»:

  • Вільховецька Анна, 5 клас, Рукшинська ЗОШ І-ІІІ ст. Хотинського району (керівник Григоришена Л.І.);

В номінації «Народознавство. Краєзнавство»:

  • Антонюк Вікторія, 5 клас, Малинецький НВК І-ІІІ ст. Хотинського району (керівник Числаш В.В.);
  • Селескерова Жанна, 5 клас, Банилово-Підгірнівська гімназія Сторожинецького району (керівник Гакман Л. І.).

ІІІ місце

В номінації «Я і природа»:

  • Буряк Іван, 5 кл., Старововчинецький ліцей Глибоцького району (керівник Пилипець Т. Г.);
  • Дашкевич Анастасія, 2 клас, Рукшинська ЗОШ І-ІІІ ст. Хотинського району (керівник Шишковська Т.М.);
  • Топорівська Анастасія, 3 клас, НВК «Боянська гімназія» Новоселицького району (керівник Гончарюк Г.І.);

В номінації «Рослини навколо нас»:

  • Кирстюк Вікторія, 5 кл., вихованка гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Глибоцького РБТДЮ на базі Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. Глибоцького району (керівник Кукурудзяк М.І.);
  • Стан Ростислав, 5 клас, Романковецька гімназія ім. К.Ф. Поповича Сокирянського району (керівник Азімова В.С.);
  • Савчук Софія, 5 клас, гурток «Флористика та фітодизайн інтер’єру» ЦЕНТУМ на базі Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сторожинецького району (керівник Юрческу А.В.).

В номінації «Тваринний світ»:

  • Самараш Оксана, 5 клас, Білоусівський НВК Сокирянського району (керівник Дорофей М. С.);
  • Кравчишина Ольга, 3 клас Прилипченського НВК Заставнівського району (керівник Мельник А.І.)

В номінації «Охорона здоров’я»:

  • Грек Микола, 4 клас, Василівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Сокирянського району (керівник Кушнір О.І.);
  • Вітюк Юлія, 4 клас Заставнівської гімназії, вихованка гуртка «Юні господарочки» Заставнівського ЕНЦДЮ (керівник Петрушко С.О.);
  • Білак Софія, 4 клас, гурток «Художня кераміка» Сторожинецького ЦЕНТУМ (керівник Васелович О.Р.);
  • Козма Іван, Підвальнський НВК Герцаївського району (керівник Падурару З.В.);
  • Флоряк Вікторія, учениця 6 класу Годилівського НВК, вихованка гуртка «Юні гоподарочки» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівник Флоряк І.В., консультант Кузьмінська В.В.);

В номінації «Народознавство. Краєзнавство»:

  • Павлик Олександр, 4 клас Дорошовецького НВК Заставнівського району (керівник Павлик В.І., консультант Чернушка І. Г.);
  • Коробчук Артем, 4 клас Шубранецької ЗОШ І-ІІІ ст., член гуртка ЕНЦДЮ «Юні екологи» Заставнівського району (керівник Шойман М.М.);
  • Райляну Олександра, Куликівський НВК Герцаївського району (керівник Падурару Т.В.).


Щиро дякуємо всім учасникам конкурсу за любов до природи, науки, завзятість, наполегливість, віру у себе і бажаємо подальших успіхів і натхненних перемог!

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • bajak Scatter
  • turbox500
  • mariaTogel
  • turbox1000
  • spaceman
  • ngopibet
  • slot qris
  • scatter hitam
  • klikslot
  • zara4d
  • zara4d