Розпочато реалізацію тренінгової програми з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді для працівників освіти | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 02 - 27 червня 2025 року - організаційно-масові заходи літньої кампанії в НЕНЦ (очно) *** 11 - 12 червня 2025 року - Урочисті події з відзначення 100-річчя НЕНЦ МОН України та 100-річчя профільної позашкільної освіти (очно) *** червень 2025 року - Віртуальний фестиваль "Музика в природі" (заочно) *** 24 - 26 вересня 2025 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» (онлайн) *** до 15 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року 2025 - Крутиголовка» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - подання конкурсних робіт на Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2026» (заочно) *** до 20 листопада 2025 року - триває подання заявки на участь у Всеукраїнському конкурсі «Дитячий міні-город: від насінини до плодів» (заочно) *** до 30 листопада 2025 року - триває подання матеріалів на участь в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2025 році (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** грудень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівських навчально-дослідних земельних ділянок (заочно) ***


Розпочато реалізацію тренінгової програми з патріотичного виховання дітей та учнівської молоді для працівників освіти

З 20 по 24 квітня 2015 року у м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України вперше був проведений тренінг із патріотичного виховання для працівників освіти.

Програма реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України.

Автором тренінгової програми є Інститут проблем виховання НАПН України.

Організатор тренінгу – Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Учасниками тренінгу стали 26 педагогічних працівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, методисти інститутів післядипломної освіти, методичних кабінетів із 10 регіонів України, а саме: Вінницької, Івано-Франківської, Полтавської, Запорізької, Миколаївської, Київської, Одеської, Черкаської, Хмельницької області та м. Києва.

Патріотизм як духовно-моральна цінність завжди виступав пріоритетним завданням функціонування держави, становлення суспільства, розвитку особистості. У цьому зв’язку актуальності набуває проблема виховання у юних громадян патріотизму як почуття приналежності до країни, українського народу, гордості за державу, відповідальності за її долю. Водночас постала потреба осмислити проблему патріотизму в умовах сучасних соціокультурних трансформацій і викликів.

Метою тренінгової програми є: підготовка працівників освіти до організації і здійснення патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

Програма складається з різних блоків (Патріотизм як суспільна та особистісна цінність; Матриця патріотичного виховання у сучасному вимірі; Суспільна солідарність у патріотичному вихованні; Технологічне забезпечення патріотичного виховання; Виклики і загрози у патріотичному вихованні; Новітні підходи і методи у патріотичному вихованні; Роль мистецтва у патріотичному вихованні; Участь у житті суспільства як вияв патріотичної позиції), кожен з яких має свою мету, конкретний зміст, що логічно продовжує зміст попереднього блоку і розкривається відповідно до завдань програми:

До проведення тренінгу запрошено: І.Д.Беха, Т.Ф. Алєксєєнко, О.В. Литовченко, З.М. Охріменко, Л.І. Гриценок (Інститут проблем виховання), Е.А. Єрьоменка, В.С. Шевчука (Національна федерація хортингу України), З.В. Ружин (ВГО «Поступ жінок-мироносиць», проект «Мистецький спецназ»).

Тренери-модератори: Петрочко Жанна Василівна, доктор педагогічних наук, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України, Кириченко Валентина Іванівна, кандидат педагогічних наук, завідувач лабораторії превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН України.

Після закінчення тренінгу його учасники отримали сертифікат тренера із патріотичного виховання.

Сертифікати вручали Супрун В’ячеслав Васильович, директор Департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України; Бех Іван Дмитрович, директор Інституту проблем виховання НАПН України, академік НАПН України, доктор психологічних наук і Вербицький Володимир Валентинович, директор НЕНЦ МОН України, доктор педагогічних наук, професор.

Тренінг завершився пам’ятною посадкою дерев.

Додатково дивіться документи в розділі Листи.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар