День української писемності та мови вихованці НЕНЦ відзначили інтелектуальною вікториною «Я поважаю рідну мову» | Національний еколого-натуралістичний центр 23-24 січня - Всеукраїнський семінар-практикум для голів обласних методичних об’єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» *** 30 січня - 1 лютого - Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників *** 30 січня - 1 лютого - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму(вікова категорія від 16 до 23 років включно) *** Упродовж місяця - Всеукраїнське методоб`єднання вчителів природничих дисциплін


День української писемності та мови вихованці НЕНЦ відзначили інтелектуальною вікториною «Я поважаю рідну мову»

Ти знаєш, мови кращої нема, ніж українська мова.

Прислухайся до звуків. Ти подих затаїв? –

Це ж музика, це переливи шелесту гаїв,

Цвірінькання пташок, дзвіночок лагідного слова,

Тож мови кращої нема, як українська мова.

Мова — одне із багатьох див, створених людьми. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Доля української мови повна злетів і падінь, періодів розквіту та занепаду. Проте недаром кажуть, що мова – то душа народу, і поки живий народ, живе й мова. У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова — це характер народу, його пам’ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі, вона його, народу, цвіт і зав’язь… Багато чого довелося витримати українському народові за всі роки існування. Та крізь усі нещастя та негоди він зумів пронести незаплямованою, живою свою рідну мову. Вона виявилася невмирущою, бо в ній безсмертя народу. Вона твориться народом, живе у ньому і з ним. А це означає, що через мову кожна людина дотикається до безсмертя свого народу.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада, вихованці Національного еколого-натуралістичного центру відзначили інтелектуальною вікториною «Я поважаю рідну мову». Кожна команда показала свої знання з історії розвитку мови, фольклору, дешифрування старовинних текстів, основних етапів становлення та розвитку української писемності та вправно виконала всі завдання.

Закінчилося свято флешмобом «Я поважаю рідну мову».

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар