Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Комунальним закладом «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» 9-11 квітня ц.р. провів фінальний етап Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» 2018-2019 н.р.
Мета заходу — поширення практичної природоохоронної роботи в закладах загальної середньої освіти та закладах позашкільної освіти, залучення учнівської молоді до заходів щодо збереження та поліпшення стану довкілля, формування її життєвих компетентностей у контексті ідей сталого розвитку суспільства.
Учасниками фінального етапу Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» у м. Черкаси були команди закладів загальної середньої освіти та команди закладів позашкільної освіти з 13 областей — переможці обласних етапів юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» з Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської та Чернігівської областей. Команди з Рівненської та Хмельницької області взяли заочну участь.
Під час урочистого відкриття заходу дітей та педагогів тепло привітали заступник начальника відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Тетяна Олександрівна Шевченко, директор Комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» Людмила Василівна Давиденко, завідуюча відділом екології Національного еколого-натуралістичного центру Тамара Дмитрівна Радченко, а також члени журі: Чемеріс Інгрида Альгімантіївна – кандидат біологічних наук, доцент, завідуюча кафедрою загальної екології, педагогіки та психології Черкаського державного технологічного університету; Хоменко Ольга Михайлівна — кандидат хімічних наук, доцент, професор, завідуюча кафедрою екології Черкаського державного технологічного університету та Носаєва Ірина Петрівна — вчитель біології Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаського району, Заслужений вчитель України.
У програмі «Зеленої естафети» були творчі звіти команд закладів загальної середньої освіти та команд закладів позашкільної освіти за трьома напрямами:
- «Практична природоохоронна робота»;
- «Просвітницька природоохоронна робота»;
- «Навчально-виховна робота з охорони природи».
Викладачами Черкаського державного технологічного університету були проведені індивідуальні змагання на звання кращого юного природоохоронця з моніторингу навколишнього природного середовища за 6-ма локаціями. Також учасники фіналу склали тестові завдання.
Незабутні враження в кожного залишилися після відвідування національної святині українського народу – «Тарасової гори». Діти поклали квіти на могилу Тараса Григоровича Шевченка та вклонилися його пам’яті.
Багато пізнавального та цікавого було на екскурсії в Канівському музеї народно-прикладного мистецтва та під час екскурсії по місту Черкаси.
Також учасники заходу мали змогу ознайомитись з виставковими об’єктами Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми.
За результатами фінального етапу Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху «Зелена естафета» 2018-2019 н.р. були визнані переможцями в юннатівському природоохоронному русі та нагороджені перехідним Зеленим Прапором:
номінація «Заклад загальної середньої освіти»:
– філія закладу середньої освіти І – ІІ ступенів с. Цекинівки опорного навчального закладу «Заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів с. Велика Кісниця Ямпільського району Вінницької області»;
номінація «Заклад позашкільної освіти»:
– Комунальний заклад «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради».