На базі КЗ „Станція юних натуралістів” РОР відбувся ІІ етап обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник” | Національний еколого-натуралістичний центр 23-24 квітня - Тренінг по громадянській освіті за программою «Я - громадянин України» *** 23-24 квітня - Всеукраїнський науково-освітній семінар-практикум за темою: «Еколого-освітня діяльність як запорука збереження біорізноманіття для сталого розвитку» *** 24-26 квітня - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (категорія учасників – від 12 до 15 років включно)


На базі КЗ „Станція юних натуралістів” РОР відбувся ІІ етап обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник”

11 квітня 2019 року на  базі комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради відбувся ІІ етап обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник”, у якому  взяли  участь 56 учасників відбіркового етапу конкурсу.

Конкурс  проводився з метою пошуку і підтримки вихованців, які виявили здібності до експериментальної та дослідницької роботи в напрямі природознавства; формування у вихованців первинних екологічних знань; залучення дітей до активної пізнавальної, трудової та суспільно-корисної роботи; розвитку та удосконалення вмінь ведення фенологічних спостережень; створення умов для творчої самореалізації учнів.

Переможцями ІІ етапу обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник” визнано:

Номінація „Тваринний світ”:

І місце

  • Радчука Назарія, учня 6 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Особливості успішної інкубації перепелиних яєць в домашніх умовах” (керівник Радчук О.А.);

ІІ місце

  • Подлєгаєва Марка, учня 5 класу Костянтинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради, з роботою „Дослідження та порівняльний аналіз життєдіяльності рудих мурах в природних умовах та формікарії” (керівник Чиж Ж.Г.);
  • Волянську Олександру, вихованку гуртка „Юні зоологи” комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, ученицю 4 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Рівненської міської ради, з роботою „Вплив температурного режиму та раціону живлення Червоновухих черепах (Trachemys scripta) на період спокою (сплячки)” (керівник Гоменюк К.М.);
  • Ярмольчук Аделіну, члена гуртка „Юні зоологи”комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, ученицю 4 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 Рівненської міської ради, з роботою „Збагачення середовища утримання зебрових амадін (Taeniopygia guttata) у неволі” (керівник Момотюк М.Т.);
  • Хоменюка Юрія, учня 4-Г класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Вараської міської ради, з роботою „Звідки взялися мухи?” керівник (Гайдук М.В.);

ІІІ місце

  • Гаврилюк Уляну, вихованку гуртка „Світ природи” Костопільського будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради, з роботою „Схрещування новозеландської білої кролиці та віденського блакитного кроля в домашніх умовах” (керівник Савич Ж. В.);
  • Райгуцьку Марину, ученицю 3-В класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Вараської міської ради, з роботою „Історія з життя домашніх хвилястих папуг” (керівник Манелюк Н.В.);
  • Овсяницьку Олександру, ученицю 5-Г класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вараської міської ради, з роботою „Вивчення особливостей життєдіяльності африканських молюсків. Равлик Ахатин в домашніх умовах” (керівник Артюх Р.Б.);

Номінація „Охорона здоров’я”:

І місце

  • Пашко Аполлінарію, ученицю 5-В класу Вараської гімназії Вараської міської ради, з роботою „Особливий театр: театралізована діяльність як засіб соціалізації дітей з інвалідністю” (керівник Кондратюк С.В.);

ІІ місце

  • Столярець Олександру, ученицю 4-А класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Вараської міської ради з роботою „Стрес та його вплив на емоційний і фізичний стан дітей початкових класів” (керівник Романчук Л.В.);
  • Бугай Софію, ученицю 4 класу Маломидської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Костопільської районної ради, з роботою „Хатні улюбленці – найкращі психотерапевти” (керівник Ступницька М.І.);
  • Леончик Олену, ученицю 3 класу Орлівськоїзагальноосвітньої школи І ступеня Сарненської районної ради, з роботою „Чай пити-сто років жити” (керівник Добриднік О.А.);

ІІІ місце

  • Чайковську Дарину, ученицю 5 класу Квітневської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубенської районної ради, з роботою „Харчова цінність пшеничного борошна” (керівник Романовська В.І.);
  • Мельник Кириєну, ученицю 6 класу Дюксинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Н.Ф.Хасевича Дюксинської сільської ради Костопільського району, з роботою „Молоко- цінний харчовий продукт” (керівник Профорук Л.М.);
  • Токова Ореста, учня 3 класу Сарненського ліцею №2 Сарненської районної ради, з роботою „Світ „невидимок” навколо нас” (керівник Басиста О.П.);
  • Кузнеця Максима, учня 5 класу Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Клесівської селищної ради Сарненського району, з роботою „Алое -зелений лікар” (керівник Царук Н.М.);
  • Мірко Вікторію, ученицю 5 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Вплив улюблених напоїв на емаль зубів” (керівник Кузьмич О.В.);
  • Семенюка Артура, учня 5-Б класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради, з роботою „Вплив навушників на слух людини” (керівник Шарабура О.Г.);
  • Кірченко Анастасію, ученицю 6-А класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Вараської міської ради, з роботою „Вегетаріанство: це здорово чи модно?” (керівник Думацька Ю.Л.);

Номінація „Народознавство, краєзнавство”:

І місце

  • Касянчик Валерію, ученицю 4-Д класу Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вараської міської ради, з роботою „З історії рідного краю. Вишивка Північного Полісся” (керівник Неродик Л.К.);

ІІ місце

  • Коваль Анастасію, ученицю 5 класу Томашгородської загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня №3 Рокитнівської районної ради, з роботою „Моя маленька Батьківщина – село Крута Слобода” (керівник Прит Т.П.);
  • Вакулко Аліну, ученицю 5-Б класу Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою „Урочище Оболонь у Зносичах” (керівник Вакулко Т.С.);
  • Галушко Ірину, ученицю 5 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Природа очима душі поета-пісняра Петра Мацкова” (керівник Мацкова Л.П.);

ІІІ місце

  • Дяченко Дарину, ученицю 5 класу Рудківського ліцею Демидівської селищної ради, з роботою „Дослідження народної вишивки своєї місцевості” (керівник Дяченко Т. Д.);
  • Тверду Анастасію, ученицю 6 класу Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Сарненської районної ради, з роботою „Фольклорна скарбниця середнього Полісся” (керівник Павлюк О.В.);
  • Городнюка Володимира, учня 5 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Лозоплетіння як вид декоративно-прикладного мистецтва”, (керівник Магрело Л.П.);

 

Номінація „Я і природа”:

І місце

  • Магрело Марію, ученицю 5 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Оцінка вітрового режиму Рівненщини” (керівник Тітечко С.Є.);

ІІ місце

  • Абрамчука Володимира, учня 4 класу Сарненського навчально-виховного комплексу „Школа-колегіум” імені Т.Г.Шевченка, з роботою „Екоенергія: пошук” (керівник Шапірко А.В.);
  • Савчука Богдана, учня 5 класу Квітневської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дубенської районної ради, з роботою „Річка Устя – наше буття. Джерело душі – колиска життя” (керівник Романовська В.І.);
  • Огороднік Яну, ученицю 5-М класу Рокитнівського навчально-виховного комплексу „Школа І-ІІІ ступенів-ліцей” Рокитнівської районної ради, з роботою„Ліхеноіндикація як метод біоіндикації стану повітря. Стан атмосфери села Рокитне напричини його забруднення” (керівник Ліхачова І.М.);

ІІІ місце

  • Кичана Артура, учня 3 класу Зносицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою „Малі річки села Зносичі” (Дорошко С.В.);
  • Самойлик Анастасію, ученицю 5-Б класу Тинненської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. Немовицької сільської ради Сарненського району, з роботою „Дослідження пристосувань короїда в природі – „Короїд календаря немає” (Коток О.В.);
  • Веремську Анну, ученицю 6 класу Сарненської гімназії Сарненської районної ради, з роботою „Небезпечні метеорологічні явища для автомобільного транспортного руху в Рівненській області” (керівник Тітечко С.Є.);
  • Філатова Артема, учня 5-А класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 24 Рівненської міської ради, з роботою „Автомобіль майбутнього” (керівник Шарабура О.Г.);

Номінація „Рослини навколо нас”:

І місце

  • Ромашко Катерину, вихованку гуртка „Рослинники” комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, ученицю 5-А класу Рівненського навчально-виховного комплексу „Колегіум” Рівненської міської ради, з роботою „Господарсько-біологічна оцінка чорної малини сорту Кумберленд та способи розмноження в умовах Рівненського Полісся” (керівник Ромашко Р.Я.);

ІІ місце

  • Бортник Софію, ученицю 5-А класу Томашгородського навчально-виховного комплексу „Школа І-ІІІ ступенів-ліцей”, з роботою „Особливості вирощування авокадо в домашніх умовах” (керівник Прит І.В.);
  • Вовчик Валерію, ученицю 5 класу Яринівської загальноосвітньої школи І–ІІ ст. Сарненської районної ради, з роботою „Статиця виїмчаста: особливості вирощування” (керівник Вовчик Л.А);
  • Зарічнюка Андрія, учня 5 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 Рівненської міської ради, з роботою „Дослідження енергетичного „потенціалу” піраміди” (керівник Шарабура О.Г.);

ІІІ місце

  • Савич Карину, вихованку гуртка „Світ природи” Костопільського будинку школярів та юнацтва Костопільської районної ради, з роботою „Спостереження за ростом кореневої системи Дифенбахії (Dieffenbachia amoena) у різних умовах” (керівник Савич Ж. В.);
  • Пехотіна Артема, учня 4 класу опорного загальноосвітнього навчального закладу „Рокитнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” №3 Рокитнівської районної ради, з роботою „Вплив стану ґрунту на розвиток садових культур” (керівник Гордійчук Н.І.);
  • Гаврилюк Софію, вихованку Будинку дитячої та юнацької творчості Вараської міської ради, з роботою „Чи можливо збільшити термін зберігання помідорів?” (керівник Столярчук Т.О.);
  • Романюк Тетяну, ученицю 5 класу Здолбунівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. №1 Здолбунівської районної ради, з роботою „Аналіз дендрофлористичних насаджень центрального парку м.Здолбунів” (керівник Юрчак О.А.);

Роботи переможців обласного конкурсу (І, ІІ місце) направляються на відбірковий всеукраїнський етап, за результатами якого будуть відібрані учасники фінального (очного) етапу ХІІ Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства „Юний дослідник”, що проходитиме 21–23 травня 2019 р. у м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар