Юннати підтримали Всеукраїнську акцію „Захистимо тварин разом” і провели тиждень гуманного та відповідального ставлення до них | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** запрошуємо молодь до участі у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «Крок до знань» 2021/2022 навчального року *** 25 - 27 жовтня 2021 року Всеукраїнський зліт юних гідрометеорологів *** 25 - 29 жовтня 2021 року Курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (очно) *** 28 - 30 жовтня 2021 р. Всеукраїнський зліт юних тераріумістів *** 08-12 листопада - осіння сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 навчальному році (очно, або дистанційно) *** 12-14 листопада 2021 року - друга (заключна) сесія Всеукраїнської школи методиста закладу позашкільної освіти (за змішаною формою проведення) *** 16-18 листопада 2021 року фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (очно, або дистанційно) **** до 15 грудня 2021 року триває відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» 2021/2022 навчального року (заочно)


Юннати підтримали Всеукраїнську акцію „Захистимо тварин разом” і провели тиждень гуманного та відповідального ставлення до них

Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин прийнято 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції в 1931 році. Дата 4 жовтня вибрана не випадково. Це день Франциска Ассизського – католицького святого, якого вважають покровителем тварин. За переказами святий міг спілкуватися з довколишньою природою: тваринами і рослинами, ріками і горами. В Україні День захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля, відзначають також щороку 4 жовтня.

Згідно з планом роботи ЗОЕНЦ на 2019 навчальний рік з метою залучення юннатів до природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону та вивчення тваринного світу, підвищення екологічної обізнаності учнівської молоді щодо зникаючих видів тварин 1-4 жовтня відділом екології та природоохоронної роботи проведено тиждень гуманного та відповідального ставлення до тварин.

Враховуючи складну ситуацію, що склалась сьогодні в Україні щодо поводження з домашніми тваринами та регулюванні чисельності безпритульних тварин та з метою реалізації статті 6 Закону України.

„Про захист тварин від жорстокого поводженняблагодійний фонд Щаслива лапа закликає долучитись до проведенняІІ Всеукраїнського уроку доброти. Його мета –виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашнім улюбленцям; почуття відповідальності за приручених тварин, розумінн яцінності та недоторканості іншого життя. На базі нашого закладу проведено 15 уроків доброти, які юннати запам’ятають, і кожен усвідомить свою роль в житті тої чи іншої тваринки.

Методистка відділу екології Мирослава Копча підготувала до уроку презентацію „Подорож у світ тварин”, де ознайомила юннатів з історією свята, законодавчою базою та організаціями, які займаються захистом тварин і по можливості відновлюють флору та фауну навколишнього світу.

Любові, співчуттю, милосердю людина також вчиться з дитинства. З любов’ю до тварин в її душу приходить повага до іншого життя, саме тому юним натуралістам під час презентації показали пам’ятники, встановлені у різних містах на честь тварин.

Свої знання про домашніх улюбленців юннати продемонстрували, відповідаючи на питання вікторини про тварин.

Бережливе ставлення до тварин засобами художнього мистецтва вихованц ірізних гуртків продемонстрували, готуючись до виставки-конкурсу малюнків на тему: „Мій домашній улюбленець”.

2 жовтня юннати побували у притулку для тварин Барбос, яким опікуються волонтери Ужгородського товариства захисту безпритульних тварин. Діти прийшли не з порожніми руками, вони принесли тваринкам гостинці. Радості дітей не було меж від спілкування з мешканцями притулку. Діти їх носили на руках, гладили, гралися з ними. А маленькі цуценята притулку віддячили гостям веселим скавчанням і радісним ґавкотінням. Волонтери провели екскурсію вольєрами притулку, показали умови, в яких утримуються тварини, розповіли про самих мешканців. Це всього 70 собак, 60 котів, 2 коники і 2 кози.

Висловлюємо подяку волонтерам Ужгородського товариства захисту безпритульних тварин за їхню турботу про друзів наших менших та цікаву екскурсію, проведену для нас.

Дорогі діти! Ніколи не залишайте своїх друзів напризволяще і пам’ятайте: ми назавжди відповідаємо за тих, кого приручили.

Мирослава Копчаметодист відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар