Всеукраїнський зліт юних аграріїв у Львові | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** 10-12 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт» у 2021-2022 навчальному році (перенесено) *** 15-17 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2022» (дистанційно) *** 21-25 березня 2022 року - весняна сесія Природничої школи учнівської молоді у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 22-25 березня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» у 2021/2022 н.р. (проведено) *** 12-14 квітня 2022 року - фінал ІХ Всеукраїнського турніру юних натуралістів у 2021-2022 навчальному році (проведено) *** 27-29 квітня 2022 року - фінал Міжнародної екологічної олімпіади наукових проєктів з охорони довкілля «DreamECO» у 2022 році (перенесено) *** 12-14 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського екологічного хакатону «X REALITY ECOLOGICAL HACK» у 2022 році (перенесено) *** травень 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна» (проведено) *** 24-27 травня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (12-15 років) у 2022 році (проведено) *** 08-10 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (перенесено) *** 15-17 червня 2022 року - фінал Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» у 2022 році (проведено) *** 24-28 жовтня 2022 року - Курси підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, заступників директорів закладів позашкільної освіти (змішана форма) ***


Всеукраїнський зліт юних аграріїв у Львові

КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» спільно з Національним еколого-натуралістичним  центром учнівської молоді, департаментом освіти і науки Львівської облдержадміністрації  07 – 09 жовтня 2019 року провів ІІ етап Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Участь у Зльоті взяли команди учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти із 20 областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Чернігівської  та Чернівецької.

У перший день школярі відвідали зоологічний музей біологічного факультету ЛНУ ім.І.Франка, де гостей ознайомили із унікальною експозицією музею, розповіли про історію його створення, показали унікальні експонати.

Урочисте відкриття ІІ етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань закладів загальної середньої та позашкільної освіти відбулося в актовій залі Львівського національного аграрного університету. З вітальним словом до учасників Зльоту звернулися Боярчук В.М., перший проректор ЛНАУ, професор, кандидат технічних наук, Вербицький В.В., директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, доктор педагогічних наук, професор, Гайдук І.Г., в.о. директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Кульчицька О.І., в.о. директора КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», Бальковський В.В., декан факультету агротехнологій та екології ЛНАУ, доцент, кандидат с/г наук.

Урочисте відкриття завершилося концертом студентів – учасників художньої самодіяльності університету.

В рамках Зльоту пройшов відкритий захист науково-дослідницьких робіт у трьох секціях: «Рослинництво», «Овочівництво», «Садівництво». Юні аграрії представили результати наукових досліджень у вигляді цікавих доповідей, презентацій, постерів.

До складу журі увійшли: Пінчук М. О., завідувач відділу аграрних досліджень та рослинництва Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України – голова журі; Бойко Л.Ф., завідувач методичного відділу КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» – секретар журі; Лихочвор В.В., завідувач кафедри технологій у рослинництві, доктор с/г наук, професор; Дидів О.Й., завідувач кафедри садівництва та овочівництва імені професора  І.П. Гулька, кандидат с/г наук; Новикова Н.І., завідувач кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидат педагогічних наук; Борисюк В.С., доцент кафедри технологій у рослинництві, кандидат с/г наук; Гулько Б.І., доцент кафедри садівництва та овочівництва імені професора  І.П. Гулька, кандидат с/г наук; Рожко І.С., доцент кафедри садівництва та овочівництва імені професора І.П. Гулька, кандидат с/г наук; Дидів І.В., доцент кафедри садівництва та овочівництва імені професора І.П. Гулька, кандидат с/г наук; Кульчицька О.І., в.о. директора КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Одним з важливим етапів проведення Зльоту були педагогічні читання на тему «Формування підприємницької компетентності в умовах закладів загальної середньої та позашкільної освіти», участь у яких взяли керівники команд, науково-педагогічні працівники ЛНАУ та гості.

Насиченим був і другий день роботи зльоту. Юні аграрії презентували досягнення своєї роботи у експозиції  виставки «Щедрість рідної землі» та взяли участь у відкритому творчому звіті. Оглянувши виставку, члени журі були приємно вражені – кожна експозиція була неповторною та унікальною.

Родзинкою дня стала екскурсія до фермерського господарства  «Західний равлик». Учасники Зльоту залишилися приємно здивовані і вражені від почутого і побаченого на родинній фермі Ірини та Івана Юськевичів, які з 2017 року активно займаються вирощуванням і розведенням їстівних равликів. Діти із захопленням слухали розповіді про равликів. Пані Ірина професійно і цікаво ознайомила  присутніх з вирощуванням равликів в умовах місцевої равликової ферми. Школярі  не лише познайомилися з вихованцями ферми – равликами, а й успішно позмагалися у «равликових перегонах». На згадку про екскурсію юні  учасники зльоту отримали смачні подаруночки – пряники у формі равлика.

Але на цьому день не завершився. Гості були в захопленні від екскурсії вечірнім Львовом, під час якої ознайомилися з його архітектурою, пройшлися вуличками міста Лева, відвідали копальню кави, майстерню шоколаду та багато інших цікавих історичних об’єктів.

9 жовтня відбулося урочисте закриття Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань та нагородження переможців і призерів.

Дипломом Гран-прі нагороджена команда ЗОШ І-ІІІ ст. с.Забороль Луцького району Волинської області. Перше місце виборола команда юних аграріїв філії ЗСО І- ІІ ступенів  с.Цекинівка опорного навчального закладу загальної середньої освіти І–ІІІ ступенів с.Велика Кісниця Ямпільського  району Вінницької області; друге місце розділили: команда комунального закладу освіти «Володимрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Межівської селищної ради Межівського району Дніпропетровської області, команда Мар’їнської  районної станції юних натуралістів Мар’їнської районної державної адміністрації Донецької області та команда Ямпільської районної станції юних натуралістів Сумської області; третє місце отримали: трудовий загін «Світанок» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної  ради (Бронницька ЗОШ І-ІІ ступенів Рівненської районної ради), команда Задарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Монастириського району Тернопільської області, команда Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст. Великоолександрівського району Херсонської області та команда Репужинецького навчально–виховного комплексу Заставнівської РДА Чернівецької області.

Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджені переможці та призери виставки-презентації «Щедрість рідної землі», проведеної у рамках ІІ етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань:

за зайняте І місце

команда КЗ «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів

«Світоч»  Василівської районної ради Запорізької області (Пан Катерина, Пенчук Євген, Вовк Вікторія);

за зайняте ІІ місце

команда Ягнятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ружинського району Житомирської області (Ліщук Дарина, Якимчук Тетяна, Дятел Ірина);

команда Глодоської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоукраїнської районної ради Кіровоградської області (Мохонько Дар’я, Чорноіваненко Ірина, Прядко Антон);

команда комунального закладу Київської обласної ради «Центр  творчості дітей та юнацтва Київщини» (Карачун Юрій, Ілинич Назарій, Мисько Анна);

за зайняте ІІІ місце

команда  Івано-Франківської  міської дитячої екологічної станції  (Воробчак Христина, Гриців Анна, Ужела Дмитро);

команда Сулимівської ЗОШ І-ІІ ступенів Жовківського району Львівської  області (Паночко Роксолана, Гвоздівська Юлія, Великий Артур, Кіт Марія);

команда Радсадівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Радсадівської сільської ради  Миколаївського району Миколаївської області (Смиреніна Олена, Юдже Аліна);

команда комунального закладу «Чернігівська обласна станція юних натуралістів»  (Ященко Ярослав, Боярчук Євгеній, Кравченко Павло).

У відкритому творчому звіті учнівських виробничих бригад Грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджені:

за І місце

команда Новотроянівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей – ДНЗ» Болградського району Одеської області  (Ніколаєва Євгенія, Кара Уляна, Жовмір Вадим, Константинова Олена);

за ІІ місце

команда  Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ф.С.Бацури Новоушицького району Хмельницької області  (Галаш Людмила, Корчова Лілія, Щербина Вікторія);

за ІІІ місце

командаПолтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (Бандеберя Софія, Пугачова Катерина, Томків Ірина).

Дипломами НЕНЦ нагороджені переможці та призери конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів:

Секція «Рослинництво»

За зайняте І місце:

Родінка Євгенія, учениця 9 класу ЗОШ № 2 смт. Ямпіль, вихованка гуртка «Юний господар»  Ямпільської районної станції юних натуралістів Сумської області .

За зайняте ІІ місце:

Навроцький Анатолій, учень 9 класу філії ЗЗСО І-ІІ ступенів с.Цекинівка опорного навчального ЗЗСО І-ІІІ ступенів с.Велика Кісниця Ямпільського району Вінницької області;

Філіппова Анастасія, учениця 10 класу КЗО «Володимрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Межівської селищної ради Дніпропетровської області.

За зайняте ІІІ місце:

Честа Дарина, учениця 6 класу Єлизаветівського ЗЗСО  Мар’їнської районної державної адміністрації, вихованка гуртка «Природа рідного краю» Мар’їнської районної станції юних натуралістів Донецької області;

Мохонько Дар’я, учениця 10 класу Глодоської ЗШ І-ІІІ ступенів Новоукраїнської районної ради Кіровоградської області;

Паночко Роксолана, учениця 7 класу Сулимівської ЗОШ І-ІІ ступенів Жовківського району Львівської області;

Томків Ірина, учениця 11 класу КЗ «Полтавський обласний науковий ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів імені А.С.Макаренка Полтавської обласної ради».

Секція «Овочівництво»:

За зайняте І місце:

Ковальчук Дарина, учениця 7 класу Бронницької ЗОШ І-ІІ ступенів Рівненського району Рівненської області, член трудового загону «Світанок» КЗ «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.

За зайняте ІІ місце:

Пан Катерина, учениця 11 класу, вихованка  агрохімічного гуртка «Юний дослідник» КЗ «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Світоч» Василівської районної ради Запорізької області;

Гриців Анна, учениця 42 групи природничо-математичного ліцею  м. Івано-Франківськ;

Ященко Ярослав, учень  9-А класу Ріпкинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, вихованець гуртка «Основи біології» КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів».

За зайняте ІІІ місце:

Мисько Анна, вихованка гуртка «Юні рослинники» комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», учениця 7 класу Тростинського НВК Васильківського району Київської області;

Ніколаєва Євгенія, учениця 11 класу Новотроянівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей – ДНЗ»  Болградського району Одеської області;

Голіната Антоніна, учениця 10 класу  Репужинецького НВК Застанівської районної ради Чернівецької області.

Секція «Садівництво»:

За зайняте І місце:

Юхимчук Соломія, учениця 11 класу, вихованка трудового аграрного об’єднання «Колосок» ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Забороль Луцького району  Волинської області.

За зайняте ІІ місце:

Якимчук Тетяна, учениця 11 класу  Ягнятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ружинського району Житомирської області ;

Кобеляцький Тарас, учень 11 класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Великоолександрівського району  Херсонської області.

За зайняте ІІІ місце:

Смиреніна Олена, учениця 10 класу Радсадівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Радсадівської сільської ради Миколаївського району, вихованка гуртка «Юні виноградарі» Миколаївського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді;

Роговська Аделіна, учениця 10 класу Задарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Монастиринського району Тернопільської області;

Галаш Людмила, учениця 11 класу  Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Ф.С.Бацури Новоушицького району Хмельницької області.

Завершився Зліт виступом  творчих колективів Центру дитячої та юнацької творчості МЖК-1 Сихівського району  м. Львова: зразкового ансамблю народного танцю «Вишиванка» (кер.Богдана Лелів); ансамблю сопілкарів «Джерельце» (кер. Володимир Паламар); колективу сучасної хореографії «СинАт» (кер. Володимир Синдега); зразкового вокального колективу «Ілюзія» (кер. Олена Небрех).

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар