Всесвітньому дню водно-болотних угідь приурочувався екологічний захід в „Едельвейсі” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 31 січня 2023 року триває реєстрація на Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (дистанційно) *** до 10 лютого 2023 року - триває прийом конкурсних робіт Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» (заочно) *** 16 лютого 2023 року - Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір української освіти: виклики та перспективи» (змішана форма) *** 20-21 лютого 2023 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Сучасні методи навчання у процесі викладання біології» (дистанційно) *** 21-24 лютого 2023 року - Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму у віковій категорії 16-23 роки *** до 03 березня 2023 року - триває прийом конкурсних робіт на конкурс есе патріотично громадянської тематики «Єднанням сильні!» (заочно) *** 28 лютого - 03 березня 2023 року - ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» у 2022-2023 навчальному році (очно або змішано) *** 07-10 березня 2023 року - фінал Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт–2023» та національний етап Міжнародного конкурсу комп’ютерних проєктів «INFOMATRIX-2023», присвячений 100 річниці від дня народження Віктора Глушкова (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - весняна сесія ПШУМ 2023 року (дистанційно, онлайн) *** 28-31 березня 2023 року - ювілейний фінальний тур ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» *** до 31 березня 2023 року - триває направлення матеріалів на Міжнародний конкурс еколого-валеологічної спрямованості «Душа села» (заочно) *** до 2 квітня 2023 року - триває Всеукраїнська акція «Писанкове дерево Перемоги» (заочно) *** 11-13 квітня 2023 року - фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (очно або змішано) *** до 14 квітня 2023 року триває надсилання робіт на VІ Всеукраїнський конкурс «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** 18-21 квітня 2023 року - фінал Х Всеукраїнського турніру юних натуралістів (очно або дистанційно) ***


Всесвітньому дню водно-болотних угідь приурочувався екологічний захід в „Едельвейсі”

2 лютого увесь світ відзначає День водно-болотних угідь або ж ветландів. Це щорічне свято підкреслює цінність цих територій для екологічного здоров’я планети та зусиль, спрямованих на збереження унікальних важливих ареалів. Також відзначається і річниця прийняття Конвенції про охорону водно-болотних угідь, яка підписана у 1971 році в місті Рамсар, Іран. Україна входить до числа 169 країн – Договірних сторін Конвенції.

28 січня до цієї „зеленої дати” педагоги відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ: Ольга Величканич, завідувачка відділу, та Олександра Токарєва, його методистка, приурочили екологічний захід для учасників другої зміни обласного відпочинкового табору „Едельвейс”.

Із презентації учні довідались про те, що у Закарпатській області нараховується 38 заповідних водно-болотних угідь загальною площею 1473 гектари. Причому шість із них мають міжнародне значення. Тут мешкає понад 280 видів птахів, шоста частина з яких – водоплавні.

На заході дітям наголошувалось на важливості охорони водних ресурсів та значенні ветландів для людини. Водно-болотні угіддя відіграють чималу роль у збереженні біорізноманіття та екологічної рівноваги, вони є важливим джерелом ресурсів харчування різним тваринам, очищають воду, поглинають та накопичують карбон, захищають від повеней і пом’якшують вплив засух.

Захід продовжився жвавим екологічним квестом, під час якого учні відгадували тварин, рослини за описом, розв’язували ребус, відповідали на питання тематичної вікторини, малювали.

На завершення дітям нагадали, як вони можуть долучитись до охорони та збереження водно-болотних угідь: свято дотримуватись головного правила –„Не нашкодь природі”! А це означає: не засмічувати берег, на якому відпочиваєте; висаджувати дерева у прибережній зоні; дотримуватись правил полювання та рибної ловлі; не турбувати, не лякати тварин у сезон тиші; відпочиваючи, не вмикати голосно музику; не забруднювати водойму, біля якої живете, а вивчати її і ділитися своїми знаннями з однолітками”. На заході педагоги поділися ще однією цікавою інформацією. Діти довідались про День народження „Очей що бачать”, який відзначається 29 січня. У цей день 1929 року Морріс Френк із собакою по кличці Юстіс заснували школу ”The Seeing Eye” в Нешвіллі, штат Теннессі, США, де стартувала системна підготовка собак-поводирів до однієї з найблагородніших місій – стати очима для незрячих людей.

Зараз в якості поводирів використовуються такі породи собак, як ротвейлер, німецька вівчарка, лабрадор-ретривер, різеншнауцер.

Важливою навичкою собак-поводирів є так звана „розумна непокора”. Добре навчений чотирилапий не повинен виконувати команду, якщо це загрожує говподареві-інваліду. Натомість собака приймає власне рішення, тобто проявляє „розумну непокору”.

На жаль, в Україні немає шкіл для дресування таких собак.

До речі, у Мукачеві вже півроку живе в родині собака-поводир, привезена з Угорщини.

Олександра Токарєва, методистка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар