Допомога юннатів пернатим друзям взимку! | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** з 13 по 15 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних дослідників-природознавців (змішана форма проведення) *** з 20 по 22 червня 2023 року - Всеукраїнський зліт юних екологів (змішана форма проведення) *** з 27 по 29 червня 2023 року - Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій (змішана форма проведення)


Допомога юннатів пернатим друзям взимку!

Птахи — це наші друзі й помічники. Ось вже перше грудня – початок календарної зими. Коли настає зима, наші пташки перебираються ближче до людей. Адже для птахів зима – важка пора. Вони страждають не тільки від холоду, а й від голоду. Взимку, з настанням холодів, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, пернаті залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть.

Саме тому юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру вирішили допомогти своїм пернатим друзям! Керівниця гуртка „Юні лісівники” відділу екології Курак Юліанна Степанівна розповіла юннатам як важливо підгодовувати пташок у холодну пору року. Усе життя птахів узимку підпорядковане пошукам їжі, адже світловий день короткий, а втрати сил і енергії значні. Птахи майже весь час тримаються поряд зі своїми кормовими ділянками. Деякі з них, синиці, сойки, горіхівки ще з осені роблять запаси насіння, ховаючи його під корою, в тріщинах гілок. Зимова підгодівля птахів має корисні наслідки для людини. Наприклад, вона дозволяє відвернути увагу птахів від видзьобування бруньок на плодових деревах. Але найголовніше, служить для приваблення пернатих у місця, де вони можуть принести велику користь у період вигодовування пташенят комахами-шкідниками.

Методистка відділу екології та природоохоронної роботи Стрічко О. П. ознайомила юних натуралістів з цікавою інформацією про пернатих друзів. Різним видам птахів потрібна й різна допомога взимку. Зерноїдним птахам (чижам, щигликам тощо) дійсно необхідна підгодівля лише в роки неврожаю природних кормів. Водночас комахоїдні (синиці, золотомушки), потерпають найбільше через відсутність корму. Корми повинні бути досить різноманітними. Комахоїдних птахів, які зимують у нас, краще підгодовувати сирим насінням соняшника, гарбуза, дині, коноплі. Його потрібно спершу розчавити, інакше синиці витрачають занадто багато енергії, розкриваючи це насіння самотужки, а до того ж можуть зламати дзьоба. Синиці й дятли особливо люблять ласувати свіжим (несолоним) салом. Дятлів також можна підгодувати взимку горіхами, які викладайте просто на сніг.

Отже, зима — важке випробування для всіх пернатих, тож погодуймо птахів взимку. На завершення природоохоронної акції юннати розвісили годівнички у саду екоцентру та насипали різних смаколиків у годівнички.

Оксана СТРІЧКО, методистка відділу екології та природоохоронної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар