У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі проведено перше засідання педагогічної ради у 2023 році | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі проведено перше засідання педагогічної ради у 2023 році

13 січня відбулося перше засідання педагогічної ради у 2023 році, на якому були присутні 14 педагогів.

На порядок денний винесено наступні питання:

 1. Про підсумки роботи учнівських об’єднань за І півріччя 2022/2023 навчального року (Величканич О.М., Стрічко О.П.);
 2. Про роботу із юннатами протягом І півріччя та у період зимових канікул (Кремінь О.І.).

Директор Олександр Геревич у вступному слові привітав педагогів із завершенням І півріччя та новорічними святами, а також проаналізував виконання рішень попередньої педагогічної ради. У зв’язку із реорганізацією закладу, про що було прийнято рішення на сесії обласної ради, подякував педагогам за віддану працю у справі виховання підростаючого покоління. Також наголосив на тому, що колектив повинен, не дивлячись ні на що, відстоювати необхідність функціонування профільних закладів позашкільної освіти області. Колектив повинен довести своєю роботою актуальність і необхідність функціонування закладу та право дітей на отримання додаткових знань і розвиток своїх здібностей.

Величканич Ольга Михайлівна, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, доповіла про підсумки роботи учнівських об’єднань відділу за перше півріччя 2022/2023 навчального року. Зокрема, зазначила, що не зважаючи на воєнний стан, юннати брали активну участь у різноманітних всеукраїнських та обласних масово-виховних заходах, конкурсах, виборюючи призові місця (Всеукраїнський конкурс з флористики та фітодизайну „Код нації українця”, Всеукраїнська виставка досягнень юних натуралістів „Виставковий павільйон НЕНЦ”, фестиваль „Україна – сад”).

Плідною була співпраця із Громадянською організацією „Інститут еколого-релігійних студій” (керівник Олександр Бокотей). Зокрема, розроблено та видано цікаві і вкрай актуальні для педагогів-позашкільників методичні матеріали – набір дидактичних ігор „Вивчаємо рослинний і тваринний світ граючись” та комплект роздаткових матеріалів для проведення занять на теми „Поводження з відходами”, „Птахи”, „Кажани”. Також проведено конкурс методичних розробок „Інновативні методики екоосвіти” з метою поліпшення науково-методичного забезпечення, підвищення якості позашкільної еколого-біологічної освіти з учнівською молоддю, розвиток творчого потенціалу педагогів, поширення інноваційних досягнень, передового педагогічного досвіду.

Стрічко Оксана Павлівна, методистка відділу екології та природоохоронної роботи, розповіла про роботу учнівських об’єднань відділу, досягнення юннатів та їх участь у природоохоронних конкурсах і заходах.

Кремінь Оксана Іванівна, завідувачка відділу організаційно-масової роботи, проінформувала про масово-виховні заходи, що проведено протягом І півріччя та під час зимових канікул. За цей період було проведено цікаві та змістовні національно-патріотичні масово-виховні заходи, екскурсії та конкурси згідно плану роботи, які у своїй інформації згадала доповідачка.

Зокрема, обласні етапи всеукраїнських конкурсів „Новорічна композиція” та „Український сувенір”, виставка експонатів яких, а це близько 500 чудових дитячих виробів і композицій, триває ще до 20 січня.

Вперше в екоцентрі було проведено дитячий екологічний конкурс „Рятуймо природу в дні війни” у співпраці з ГО „Інститут еколого-релігійних студій”.

Також педагогами фахових відділів було проведено екологічний захід „Збережім живу ялинку”, майстер класи із виготовлення чобітка Святого Миколая та різдвяного віночка, виховні бесіди у гуртках „Традиції святкування Різдва Христового на Закарпатті”.

Традиційно солодкі новорічні подарунки було передано діткам в медико-соціальний реабілітаційний центр „Дорога життя” в рамках благодійної акції „Подаруй дитині свято”.
Одноголосно було прийнято рішення:

 • Взяти до уваги виступ Геревича О.В., директора ЗОЕНЦ, інформації Величканич О.М., завідувачки відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи, Стрічко О.П., методистки відділу екології та природоохоронної роботи, Кремінь О.І., завідувачки відділу організаційно-масової роботи, Бокій Л.І., завідувачки відділу інформаційно-методичної роботи.
 • Керівникам гуртків і надалі забезпечувати безпечні умови для гуртківців протягом другого півріччя навчального року щодо епідеміологічної ситуації в регіоні згідно вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 26 серпня 2021 року № 9 „Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19).
 • Керівникам гуртків вжити заходів для проведення гурткових занять із дотриманням правил поведінки в умовах воєнного стану.
 • Керівникам гуртків більш активно залучати вихованців до участі у конкурсах, акціях, масово-виховних заходах національно-патріотичного, еколого-агробіологічного, природоохоронного спрямування, присвячених загальнодержавним святам, подіям та датам „зеленого” календаря.
 • Педагогам закладу продовжувати співпрацю з батьками вихованців, залучати їх до освітнього процесу.

Ольга Величканич, завідувачка відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d