З турботою про пернатих юннати долучилися до Великого зимового обліку птахів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** до 27 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» (заочно) *** 14 - 16 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних біологів «Neobio» (дистанційно, онлайн) *** до 20 січня 2025 року - триває реєстрація на науково-технічний конкурс «Eкo-Техно Україна» у 2024-2025 навчальному році (дистанційно) *** до 22 січня 2025 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнську виставку-конкурс «Український сувенір» (дистанційно) *** 28 - 30 січня 2025 року - фінал Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка (дистанційно, онлайн) *** 05 - 07 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського чеппіонату з інформаційних технологій «Екософт» (очно) *** 11 -13 лютого 2025 року - фінал Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників (змішаний формат) *** 18 - 19 лютого 2025 року - Всеукраїнський семінар-практикум (Великий біологічний колоквіум) для голів обласних методичних об'єднань біологічного напряму з теми «Біологізація освіти та методи впровадження елементів соціально-реабілітаційної та валеологічної роботи в освітній процес» (змішаний формат) *** 18 - 19 березня 2025 року - фінальний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2025» (заочно) *** до 14 квітня 2025 року - триває подання заявки на участь у VІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин» (заочно) *** квітень 2025 року - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу проєктів озеленення «Культура домівки» (заочно) *** з вересня 2024 року по травень 2025 року - Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2024/2025 навчальному році (дистанційно) ***


З турботою про пернатих юннати долучилися до Великого зимового обліку птахів

Щороку, в останні дні січня, у рамках міжнародної програми проводиться Великий зимовий облік птахів. Українське товариство охорони птахів та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує всіх юннатів і школярів взяти участь у цій природоохоронній акції. Великий зимовий облік є наймасовішим заходом у вивченні птахів у всьому світі, оскільки вони – представники найбільш чисельної групи тварин і невід’ємна частина багатьох екосистем. Вони захоплюють нас своїм розмаїтим забарвленням, співом і вмінням літати. Іноді Великий зимовий облік називають Різдвяним. Цьогоріч він проходить з 23 по 27 січня 2023 року. У цій зимовій події можуть брати участь усі бажаючі. Для цього потрібно занотовувати кількість і види птахів, побачених протягом години біля годівниці на подвір’ї, в саду, парку чи водоймі.

Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками. Протягом однієї години рахуйте їх види! Важливо! Не підраховуйте всіх побачених птахів, оскільки деякі з них можуть повертатися до вашого саду кілька разів протягом години спостережень. Найкраще проводити зимовий облік птахів із ранку, оскільки птахи в цю пору доби є найбільш активними, що дає змогу зафіксувати більше їх видів.

Великий зимовий облік птахів знайшов велику підтримку завдяки простому і легкому проведенні серед дітей та забезпечує збір інформації про зимуючих птахів на території України. Орнітофауна Карпатських лісів нараховує понад 280 видів птахів.

Звичайно, юннати напередодні своїх спостережень відшуковують у визначниках інформацію про види птахів нашого регіону, читають книги, відвідують інтернет-сторінки про птахів, фотографують їх, малюють, записують інформацію про пернатих, одним словом спостерігають.

Юннати гуртка „Юні квітникарі” разом з його керівницею О. М. Величканич проводили спостереження на Чорних озерах та на території дендропарку екоцентру, що в Ужгороді. Вони перевірили стан годівничок на території екоцентру та обговорили, як правильно треба підгодовувати взимку пташок біля своїх осель, адже птахи залюбки прилітають до годівничок.

З відвідин зоологічного музею УжНУ розпочала Великий облік птахів керівниця гуртка „Юні валеологи” Оксана Стрічко. Спочатку вихованці роздивилися музейні експонати, ознайомилися з різними видами птахів нашого краю, закріпили вже набуті знання про пернатих. Далі юннати послухали цікаву розповідь про альбінізм у птахів, яку підготувала керівниця гуртка „Природа рідного краю” Г. М. Андрусь. Юннати продовжили спостереження за птахами на березі річки Уж, використавши біноклі, які надали партнери – ГО „Інститут еколого-релігійних студій” під керівництвом Олександра Бокотея. Бьордвотчинг – це сучасне спостереження за птахами в орнітології. Юннати працювали злагоджено: одні спостерігали за пташками, а інші занотовували результати спостережень.

Звісно спостереження за птахами чинять найменший вплив на довкілля, проте слід поводитися так, щоб усі ми і надалі мали можливість милуватися пернатими друзями.

Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Завжди підгодовуйте їх у зимову пору року, а навесні і влітку вони віддячать нам сторицею, рятуючи від комах – шкідників наші зелені насадження.

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • dewa288 rejekibet 11wbet login rp888 login rp777 login 66kbet B200M raja111 raja111 slot pulsa pansos4d d200m rp8888 b200m 11wbet g200m