З турботою про пернатих юннати долучилися до Великого зимового обліку птахів | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


З турботою про пернатих юннати долучилися до Великого зимового обліку птахів

Щороку, в останні дні січня, у рамках міжнародної програми проводиться Великий зимовий облік птахів. Українське товариство охорони птахів та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді запрошує всіх юннатів і школярів взяти участь у цій природоохоронній акції. Великий зимовий облік є наймасовішим заходом у вивченні птахів у всьому світі, оскільки вони – представники найбільш чисельної групи тварин і невід’ємна частина багатьох екосистем. Вони захоплюють нас своїм розмаїтим забарвленням, співом і вмінням літати. Іноді Великий зимовий облік називають Різдвяним. Цьогоріч він проходить з 23 по 27 січня 2023 року. У цій зимовій події можуть брати участь усі бажаючі. Для цього потрібно занотовувати кількість і види птахів, побачених протягом години біля годівниці на подвір’ї, в саду, парку чи водоймі.

Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками. Протягом однієї години рахуйте їх види! Важливо! Не підраховуйте всіх побачених птахів, оскільки деякі з них можуть повертатися до вашого саду кілька разів протягом години спостережень. Найкраще проводити зимовий облік птахів із ранку, оскільки птахи в цю пору доби є найбільш активними, що дає змогу зафіксувати більше їх видів.

Великий зимовий облік птахів знайшов велику підтримку завдяки простому і легкому проведенні серед дітей та забезпечує збір інформації про зимуючих птахів на території України. Орнітофауна Карпатських лісів нараховує понад 280 видів птахів.

Звичайно, юннати напередодні своїх спостережень відшуковують у визначниках інформацію про види птахів нашого регіону, читають книги, відвідують інтернет-сторінки про птахів, фотографують їх, малюють, записують інформацію про пернатих, одним словом спостерігають.

Юннати гуртка „Юні квітникарі” разом з його керівницею О. М. Величканич проводили спостереження на Чорних озерах та на території дендропарку екоцентру, що в Ужгороді. Вони перевірили стан годівничок на території екоцентру та обговорили, як правильно треба підгодовувати взимку пташок біля своїх осель, адже птахи залюбки прилітають до годівничок.

З відвідин зоологічного музею УжНУ розпочала Великий облік птахів керівниця гуртка „Юні валеологи” Оксана Стрічко. Спочатку вихованці роздивилися музейні експонати, ознайомилися з різними видами птахів нашого краю, закріпили вже набуті знання про пернатих. Далі юннати послухали цікаву розповідь про альбінізм у птахів, яку підготувала керівниця гуртка „Природа рідного краю” Г. М. Андрусь. Юннати продовжили спостереження за птахами на березі річки Уж, використавши біноклі, які надали партнери – ГО „Інститут еколого-релігійних студій” під керівництвом Олександра Бокотея. Бьордвотчинг – це сучасне спостереження за птахами в орнітології. Юннати працювали злагоджено: одні спостерігали за пташками, а інші занотовували результати спостережень.

Звісно спостереження за птахами чинять найменший вплив на довкілля, проте слід поводитися так, щоб усі ми і надалі мали можливість милуватися пернатими друзями.

Бережіть і охороняйте наших пернатих друзів! Завжди підгодовуйте їх у зимову пору року, а навесні і влітку вони віддячать нам сторицею, рятуючи від комах – шкідників наші зелені насадження.

Оксана Стрічко, методистка відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d
 • ronaldoslot
 • dumdum4d