Лісу та фітотерапії присвячувалося січневе засідання методичного дня | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 14 - 16 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з квітникарства та ландшафтного дизайну "Квітуча Україна" (очно або дистанційно) *** 15 - 30 травня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу «Парки – легені міст і сіл» (заочно) *** 21 - 23 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (очно) *** 22 - 24 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського конкурсу «Земля – наш спільний дім» (змішаний формат) *** 28 - 30 травня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнського турніру з природничих дисциплін «NATURE» (очно) *** 03 - 20 червня 2024 року - фінальний етап Всеукраїнської олімпіади випускного шкільного дослідництва (учнівських дослідницьких проєктів) (заочно) *** 11 - 27 червня 2024 року - літня кампанія в НЕНЦ у 2024 році (очно) *** 25 - 27 червня 2024 року - фінальний етап конкурсу «Ленд-арт весна – 2024» в рамках Фестивалю патріотичних дій (очно) *** вересень 2023 року-травень 2024 року - триває Всеукраїнська інтернет-олімпіада «Крок до знань» у 2023/2024 навчальному році (онлайн, дистанційно) *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


Лісу та фітотерапії присвячувалося січневе засідання методичного дня

Згадане засідання проходило в офлайн режимі, оскільки через відсутність електроенергії не вдалося повноцінно підключитися до інтернет мережі керівницям гуртків з Хустського району.
А. І. Іваниш, керівниця гуртків із села Колочава, задіявши смартфон, розповіла про формування ключових компетентностей на заняттях гуртка „Юні лісівники” при вивченні теми „Ліс як природна екосистема”. Педагог розкрила форми і методи своєї роботи, які використовує на гурткових заняттях, що розвивають творчі та практичні здібності вихованців. Тут йде тісне поєднання теорії з практикою через використання таких методів, як: словесні (розповідь, бесіда); наочні (методи ілюстрації та демонстрації); ігрові (квести, руханки) та екскурсії до пам’яток природи НПП „Синевир”, зокрема, в унікальний гідрологічно-ботанічний заказник загальнодержавного значення в Україні „Глуханя” – найбільше свагновооліготрофне болото в Ґорґанах.

Такі мандрівки для юннатів мають надзвичайно велике науково-пізнавальне значення, а сам гурток відіграє важливу роль у професійній орієнтації школярів, як майбутніх спеціалістів лісового господарства (лісівників).

Також зупинилася на проєктній роботі „Дерево лісу”, яке гуртківці виготовляли з матеріалу, зібраного безпосередньо в природі.

Практикує вивчення рослин в природі, щоправда лікарських, разом зі своїми вихованцями і педагогиня М. М. Павко. На заняттях свого гуртка „Лікарські рослини” вона формує в юннатів уявлення про різноманіт­ний світ рослин та їх значення для людини; збирає відомості про рослини, якими лікувалися в давнину наші предки, які ростуть на території нашого краю, які є цінним джерелом лікування та які широко використовуються у народній і офіційній медицині, виховує емоційно – зацікавлене ставлення до народної медицини, виховує екологічну свідомість.

На заняттях юннати поглиблюють знання про лікувальні властивості рослин; дають характеристику їхнім біологічним особливостям та вмілому застосуванню; розуміють  взаємозвʼязок природи і людини, залежність здоровʼя і життя людини від природи.

Марина Миколаївна закцентувла увагу на фітотерапії, яка є найбільшою складовою народної медицини та значимим напрямом наукової. Присутні також дізналися як правильно збирати й заготовляти лікарські рослини. А доносить керівниця гуртка вихованцям свої біологічні знання за допомогою нетрадиційних ігрових форм. Серед них – розв’язування кросвордів, використання дидактичниїх матеріалів та відгадування загадок.

Аналізуючи виступи, В. Ю. Кузьма, заступник директора з навчально-виховної та методичної роботи, вказав, що педагоги цікаво розкрили запропоновані теми, проте більше слід звертати увагу на проведення практичних занять у природі, особливо у теплі періоди часу.

Вже традиційно завершився методичний день оглядом фахової періодики та веб сайту ЗОЕНЦ, який провела Людмила Бокій, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи.

Керівниця гуртків Г. М. Андрусь рекомендувала педагогам більш ширше використовувати на заняттях улюблені дітьми рухливі ігри. Наприклад, кожному гуртківцю роздати по слову, з яким вони, рухаючись, складають прислів’я.

Беручи участь у засіданні методдня, директор екоцентру Олександр Геревич позитивно оцінив виступи педагогів. Він сказав, що йому приємно констатувати про щоразу якісніші, змістовніші, досконаленіші матеріали, з якими колеги виступають на методичних днях, що власне мету, яку передбачала адміністрація в організації і проведенні методичних днів, як заходів з підвищення професійної майстерності педагогів оправдовується. Повідомив про стан виконання заходів з реалізації рішення обласної ради від 15 грудня 2022 року щодо реорганізації закладу, тобто приєднання екоцентру до новоствореного закладу позашкільної освіти. З сумом  відмітив, що йому особисто надзвичайно боляче усвідомлювати, що ЗОЕНЦ, як окрема юридична особа, як профільний, надзвичайно важливий напрям, заклад припиняє своє існування.  В котре відмітив, що вірить в те, що “хай не сьогодні, але обов’язково до влади в області прийдуть депутати, які з часом зможуть належно оцінити не лише територію в 1,28 га, яка може принести матеріальну вигоду, а саме зміст, роль,  важливість екологічного виховання молоді у збереженні навколишнього природного середовища, відтак  визнають необхідність відмінити рішення  про реорганізацію ЗОЕНЦ та інших профільних закладів обласного підпорядкування. Посприяють поверненню екоцентру до місця, де колективом десятиріччями проводилася робота зі створення необхідних умов, творчих лабораторій  для діяльності еколого-натуралістичного центру в напрямі навчально-виховної, методичної,  дослідницької, практичної природоохоронної діяльності. Я в це вірю, як і в  обов’язкову Перемогу України над рашизмом”, – завершив О. Геревич.

Людмила БОКІЙ, завідувачка відділу інформаційно-методичної роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар • bajak Scatter
 • turbox500
 • mariaTogel
 • turbox1000
 • spaceman
 • ngopibet
 • slot qris
 • scatter hitam
 • klikslot
 • zara4d
 • zara4d