В грудні 2022 – січні 2023 року в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Юрій ПЕДАН) (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”) відбувся обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна – Україна” (далі – Конкурс) з метою формування у дітей та учнівської молоді активної життєвої позиції та готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни, розвитку пізнавальних процесів, зокрема: уяви, сприйняття, уваги, мислення; формування екологічної культури.
Конкурс проводився за наступними номінаціями:
- Пейзаж
- Натюрморт
- Жанрове фото
- Пам’ятки архітектури
- Живий світ
- Експериментальне фото
- Репортажний портрет
Найбільше фото було представлено в номінації “Пейзаж та живий світ”, найменша кількість фото – в номінації “Експериментальне фото”.
Не всі роботи відповідали технічним вимогам Конкурсу, тому деякі роботи не взято до розгляду (в зв’язку з невідповідністю).
Загалом на розгляд журі Конкурсу надано 354 фото від здобувачів освіти з 11 міських, 8 селищних та 9 сільських територіальних громад.
В роботах представлено фото різноманітних куточків нашої країни, її природних скарбів та яскравих представників флори і фауни. Також юні фотоаматори показали людей, які зберігають традиції поколінь та працюють заради перемоги нашої країни.
Журі відмітило якісні макрофотографії в номінації “Живий світ”, цікаві фото в номінації “Пейзаж”, “Натюрморт” та “Жанрове фото”, які детально демонстрували красу об’єкта, що на фото. Яскраво показано представників флори та фауни України, національні традиції українців, деякі фото передають безмежну любов дітей до природи або показують людину як невід’ємну частину природи. Такі фото посіли переможні місця.
Журі відмітило деякі недоліки в роботах. Наприклад, для пейзажного жанру це: “завалений горизонт”; неправильне кадрування – фото здаються обрізаними, наче фрагмент більш об’ємної роботи; неправильна побудова композиції – відсутній зміст, об’єкти на фото розкидані хаотично, відсутні акценти на передньому краї, фоні; зайві об’єкти на фото (гілки дерев), які потрапляють в кадр, чим суттєво псують загальне враження від роботи. Автор не завжди досконально знає об’єкт фотозйомки, тому назва роботи не завжди відповідає змісту.
Найкращі робити переможців (І місця) були направлені на фінальний етап конкурсу до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді м. Київ.
Надія ШПІТЬКО, заввідділу організаційно-масової роботи