На Дніпропетровщині проведено обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна – Україна” | Національний еколого-натуралістичний центр *** Продовжується формування «Першого українського віртуального гербарію юного натураліста» *** Розпочато створення «Всеукраїнського методичного онлайн хабу» – систематизованого навігаційного онлайн сховища методичних матеріалів та рекомендацій *** серпень 2023 р. - липень 2024 р. - Рік клімату та вуглецевої кампанії (акція за міжнародною програмою GLOBE) (заочно) *** липень – серпень 2024 р. - Всеукраїнський огляд на тему «Наші практичні природоохоронні дії в цифрах» у форматі дашборд (заочно) *** 27 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнський навичковий форум «Юні нобеліанти» (очно) *** 28 - 29 cерпня 2024 року - Всеукраїнська науково-педагогічна конференція «Сучасні тенденції підвищення якості освіти» (Profi NENC) (очно) *** квітень-листопад 2024 року - триває оформлення дослідження щодо цвітіння води, документування і підготовка відеоматеріалу та реєстрація в науково-освітньому проєкті «Вчителі та учні досліджують явище цвітіння водойм в Україні» у 2024 році (заочно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського конкурсу з флористики та фітодизайну (очно) *** 24 - 26 вересня 2024 року - фінал Всеукраїнського екологічного конкурсу «Eco-Hackathon» у 2024 році (очно або онлайн) *** до 1 жовтня 2024 року - Надсилання фотоматеріалів до «Першого українського віртуального депозитарію-визначника юного натураліста» (заочно) *** до 15 жовтня 2024 року - надсилання конкурсних робіт на Всеукраїнський конкурс «Чарівний акваріум в культурі українця» (заочно) *** до 10 листопада 2024 року - подаються конкурсні роботи на Всеукраїнський конкурс «Дідух – оберіг українського народу» (заочно) *** до 15 листопада 2024 року - триває подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс «Птах року – 2024» (заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнський конкурс рукописів навчальної літератури та віртуальних освітніх ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти «Нове позашкілля»(заочно) *** до 10 грудня 2024 року - подання матеріалів на Всеукраїнську виставку видавничої продукції з позашкільної освіти (Заочні педагогічні читання «Позашкільна педагогіка»)(заочно)


На Дніпропетровщині проведено обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна – Україна”

В грудні 2022 – січні 2023 року в комунальному закладі освіти “Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді” Дніпропетровської обласної ради (директор Юрій ПЕДАН) (далі КЗО “ОЕНЦДУМ”) відбувся обласний етап Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів “Моя країна – Україна” (далі – Конкурс) з метою формування у дітей та учнівської молоді активної життєвої позиції та готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни, розвитку пізнавальних процесів, зокрема: уяви, сприйняття, уваги, мислення; формування екологічної культури.

Конкурс проводився за наступними номінаціями:

  • Пейзаж
  • Натюрморт
  • Жанрове фото
  • Пам’ятки архітектури
  • Живий світ
  • Експериментальне фото
  • Репортажний портрет

Найбільше фото було представлено в номінації “Пейзаж та живий світ”, найменша кількість фото – в номінації “Експериментальне фото”.

Не всі роботи відповідали технічним вимогам Конкурсу, тому деякі роботи не взято до розгляду (в зв’язку з невідповідністю).

Загалом на розгляд журі Конкурсу надано 354 фото від здобувачів освіти з 11 міських, 8 селищних та 9 сільських територіальних громад.

В роботах представлено фото різноманітних куточків нашої країни, її природних скарбів та яскравих представників флори і фауни. Також юні фотоаматори показали людей, які зберігають традиції поколінь та працюють заради перемоги нашої країни.

Журі відмітило якісні макрофотографії в номінації “Живий світ”, цікаві фото в номінації “Пейзаж”, “Натюрморт” та “Жанрове фото”, які детально демонстрували красу об’єкта, що на фото. Яскраво показано представників флори та фауни України, національні традиції українців, деякі фото передають безмежну любов дітей до природи або показують людину як невід’ємну частину природи. Такі фото посіли переможні місця.

Журі відмітило деякі недоліки в роботах. Наприклад, для пейзажного жанру це: “завалений горизонт”; неправильне кадрування – фото здаються обрізаними, наче фрагмент більш об’ємної роботи; неправильна побудова композиції – відсутній зміст, об’єкти на фото розкидані хаотично, відсутні акценти на передньому краї, фоні; зайві об’єкти на фото (гілки дерев), які потрапляють в кадр, чим суттєво псують загальне враження від роботи. Автор не завжди досконально знає об’єкт фотозйомки, тому назва роботи не завжди відповідає змісту.
Найкращі робити переможців (І місця) були направлені на фінальний етап конкурсу до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді м. Київ.

Надія ШПІТЬКО, заввідділу організаційно-масової роботи

Поділитися
Ви можете залишити коментар, або посилання на Ваш сайт.


Залишити коментар



  • ngopibet
  • imbaslot
  • asia76
  • a200m
  • ngopibet
  • ngopibet
  • dewa288
  • ngopibet